reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dołączył(a)
26 Październik 2018
Postów
1
Witam Wszyszkie Panie :-)
Jestem w 2 miesiącu ciąży ważę 120 kg bardzo się boję o zdrowie mojego dziecka. Nigdy nie bylam szczupła ale przez depresje bardzo szybko przytylam do 120 kg... Boje sie ze maluch urodzi się z nadwagą czego mój partner nie chce zaakceptowac poniewaz jest sportowcem... Co robic dziewczyny. Kocham to malenstwo nie chcę zeby miał taką mame...
 
reklama
Nigdy nie jest za późno żeby o siebie zadbać. W ciąży tez się można odchudzać, znajdź dobrego dietetyka i działaj! A twoja waga nie koniecznie będzie miała związek z waga dziecka
 
Super, że zostaniesz mamą. Z otyłością trudniej jest zajść w ciążę, a Ty już w niej jesteś. Ja w pierwszej ciąży ważyłam ponad 100 kg. Dziecko urodziło się drobne, ważyło 2900 gramów. W drugiej, byłam chyba ciut lżejsza, dziecko 3600 gramów. Więc to niekoniecznie jest tak większa mama rodzi dzieci z nadwagą. Ważne jest to, abyś Ty dbała o siebie. Ważna jest profilaktyka cukrzycy - po prostu unikaj węglowodanów prostych. Kontroluj też wagę - nie powinnaś w ciąży przytyć zbyt dużo. Porozmawiaj o tym z lekarzem prowadzącym. I tak będzie Cię ważył na każdej wizycie. Pomoże Ci w rozwianiu lęków i ustaleniu ile możesz przybrać. Trochę zastanawia mnie Twój partner. Ważne jest by w tym czasie Ciebie wspierał, a nie wynajdował hipotetyczne problemy. Dziecka z nadwagą nie zaakceptuje, jakiego jeszcze? Co on sobie listę życzeń robi? Czy będzie wysokie, czy niskie, czy grube, czy chude, czy inteligentne, czy może mniej - to jest jego dziecko. Ciekawa też jestem ile ważył tata po urodzeniu - bo sportowcem się od razu nie urodził. Pozdrawiam Cię serdecznie, głowa do góry! Mając kilka kilogramów na plusie trzeba czasami walczyć z różnymi komentarzami. Po porodzie badał mnie brzuchaty lekarz. Powiedział "o tego tłuszczyku to u pani dużo, za dużo. Odpowiedziałam mu "przyganiał kocioł garnkowi a sam smolił" - miny położnych bezcenne :)
 
Witam Wszyszkie Panie :-)
Jestem w 2 miesiącu ciąży ważę 120 kg bardzo się boję o zdrowie mojego dziecka. Nigdy nie bylam szczupła ale przez depresje bardzo szybko przytylam do 120 kg... Boje sie ze maluch urodzi się z nadwagą czego mój partner nie chce zaakceptowac poniewaz jest sportowcem... Co robic dziewczyny. Kocham to malenstwo nie chcę zeby miał taką mame...
Dołącz do wątku dla mam przyszłych mam i staraczek z otyłością :) na pewno są tam super dziewczyny przyjmą Cię i pomogą choćby słowem. A waga dziecka nie koniecznie może mieć coś wspólnego z Twoją wagą. Po prostu zadbaj o swoją dietę, szczególnie teraz, a z dzidziusiem będzie wszystko ok. A tak wogole to nienowlaczek może być grubiutki, ważne żeby miał apetyt i żebyś podawała zdrowe rzeczy, to będzie ok :) mój jest chudzielcem
 
Super, że zostaniesz mamą. Z otyłością trudniej jest zajść w ciążę, a Ty już w niej jesteś. Ja w pierwszej ciąży ważyłam ponad 100 kg. Dziecko urodziło się drobne, ważyło 2900 gramów. W drugiej, byłam chyba ciut lżejsza, dziecko 3600 gramów. Więc to niekoniecznie jest tak większa mama rodzi dzieci z nadwagą. Ważne jest to, abyś Ty dbała o siebie. Ważna jest profilaktyka cukrzycy - po prostu unikaj węglowodanów prostych. Kontroluj też wagę - nie powinnaś w ciąży przytyć zbyt dużo. Porozmawiaj o tym z lekarzem prowadzącym. I tak będzie Cię ważył na każdej wizycie. Pomoże Ci w rozwianiu lęków i ustaleniu ile możesz przybrać. Trochę zastanawia mnie Twój partner. Ważne jest by w tym czasie Ciebie wspierał, a nie wynajdował hipotetyczne problemy. Dziecka z nadwagą nie zaakceptuje, jakiego jeszcze? Co on sobie listę życzeń robi? Czy będzie wysokie, czy niskie, czy grube, czy chude, czy inteligentne, czy może mniej - to jest jego dziecko. Ciekawa też jestem ile ważył tata po urodzeniu - bo sportowcem się od razu nie urodził. Pozdrawiam Cię serdecznie, głowa do góry! Mając kilka kilogramów na plusie trzeba czasami walczyć z różnymi komentarzami. Po porodzie badał mnie brzuchaty lekarz. Powiedział "o tego tłuszczyku to u pani dużo, za dużo. Odpowiedziałam mu "przyganiał kocioł garnkowi a sam smolił" - miny położnych bezcenne :)
Dokładnie. Co to wogole za wymagania że dziecko nie może urodzić się z otyłością [emoji47] przecież my nie mamy na to wpływu jeśli nie mamy cukrzycy i zdrowo się odzywiamy. A pozniej co będzie pilnował żeby za dużo mleka nie pił ? Lub jadł mniej zupki ?
 
Hej ja przed druga ciążą ważyłam 110 kg. W ciąży przytyłam 7 kg. Uważałam co jem. Ale broń Boże nie odchodzłam się. Córeczka urodziła się zdrowa. Wszytko jest oki. Dziś ma 5 miesiecy i jest przeurocza
 
Witam Wszyszkie Panie :-)
Jestem w 2 miesiącu ciąży ważę 120 kg bardzo się boję o zdrowie mojego dziecka. Nigdy nie bylam szczupła ale przez depresje bardzo szybko przytylam do 120 kg... Boje sie ze maluch urodzi się z nadwagą czego mój partner nie chce zaakceptowac poniewaz jest sportowcem... Co robic dziewczyny. Kocham to malenstwo nie chcę zeby miał taką mame...
Kochana nie koniecznie maleństwo będzie otyłe to wszystko zależy od odżywiania. Na moim przykladzie startowałam z waha 70 kg plus miałam cukrzycę ciazowa a urodzilam w 38 tygodniu "malutka" z wagą 4620...
 
Ja też mam nadwagę. W ciąży nic nie przytyłam do początku 7 miesiąca. Później zaatakowala mnie cukrzyca i dali mi insulinę przed posiłkami (wcześniej miałam tylko nieprawidlową glikemię na czczo) i odkąd biorę insulinę w dzień to codziennie przybywa mi pół kilo. Zalamalam się i nie rozumiem dlaczego. Mało jem, nie mam zachcianki. Raczej odwrotnie, nic mi nie smakuje .. A tyję. Najgorsze w otyłości są komentarze lekarzy i położnych. Wiele przykrości mi sprawili. Ale ktoś mi wytłumaczył żeby nie obwiniac się. Ja od lat brałam hormony i sterydy z powodu tarczycy. Kiedy je odstawilam to bez żadnej diety schudłam 8 kg w 2 miesiące.. Teraz znowu tarczyca daje o sobie znać. Szkoda że lekarze nie mają empatii.. Dziecko jest ok, 31 tydzień 1400g. Nie ma co się martwić.. Poprzednio przytyłam w ciąży 20kg a syn 3800mial
 
Witam Wszyszkie Panie :-)
Jestem w 2 miesiącu ciąży ważę 120 kg bardzo się boję o zdrowie mojego dziecka. Nigdy nie bylam szczupła ale przez depresje bardzo szybko przytylam do 120 kg... Boje sie ze maluch urodzi się z nadwagą czego mój partner nie chce zaakceptowac poniewaz jest sportowcem... Co robic dziewczyny. Kocham to malenstwo nie chcę zeby miał taką mame...


Tez mam nadwage. Moja gin pierwsze co mowi to na wage :p wazne to zeby nie przytyc duzo. Mowila mi, ze kobiety szczuple tyja czasem po 30kg a te grubsze do 5 albo wcale, co mnie bardzo zdziwilo. Kazala sie pilnowac, wprowadzic diete cukrzycowa ktora bardzo pomaga w trzymaniu wagi. Jestem teraz na poczatku 5 miesiaca i waga jest minus 7kg. Wymioty sie do tego przyczynily. Co do zdrowia dziecka, to u bardzo otylych kobiet rodza sie zdrowe. Niebezpieczenstwo jest przy porodzie, cesarka przy duzej wadze jest ryzykowna i ciezka do wykonania dlatego lekarze tak tej wagi pilnuja. Jesli bardzo sie sobie nie podobasz mysle, ze po urodzeniu dziecka bedziesz miala wieksza motywacje do walki ze slabosciami.

Ps. Przez miesiac nie moglam nic jesc przez wymioty, stwierdzenia ze ciaza to nie czas na odchudzanie maja swoje racje u osob ktore sobie nadwage koloryzuja. Dietetyk mi tlumaczyla, ze nie potrzeba wiekszego zapotrzebowania w kalorie w pierwszych miesiacach ciazy, pozniej minimalnie wieksze. My mialysmy je i tak za duze przed ciaza wiec zapasy sa wystarczajace (do tego stopnia ze nikt sie nie przejmowal tym ze nic nie jem) witaminy i woda, to slyszalam. Teraz zaczelam jesc zdrowiej. Powodzenia :)
 
reklama
Przede wszystkim nie martw się na zapas. Ważniejsze jest zdrowie, a stres Ci nie pomaga. Ważę mniej o ponad 25 kg, co i tak jest dużo, choć mam 174 :( od początku ciąży 6 kg na plusie (20 t) i NIKT póki co nie robił mi żadnych wyrzutów. Położona nawet ostatnie się zdziwiła, że 2 kg tylko do przodu :) lekarka nie mówi nic, a endokrynolog powiedziała, że teraz nie czas się tym przejmować. Ale ruszam się. Dwa razy w tygodniu ćwiczenia dla kobiet w ciąży, pracuję etc.

Popatrz na swoją dietę i jedz dużo warzyw, owoców etc. Po prostu jedz zdrowo i różnorodnie:) polecam wyciskarkę do soków :)

A podejście partnera ... Szkoda słów ... Skoro jest sportowcem, to niech zaproponuje Ci jakąś fajną aktywność :) a Ciebie akceptuje ?
 
Do góry