reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owinięcie pępowiny wokół szyi maluszka II trymestr

Dołączył(a)
2 Luty 2020
Postów
1 669
Witajcie,
W 20 tc na badaniu połówkowym dowiedziałam się, że synek jest dwukrotnie owinięty pępowiną wokół szyi. Wiem że to wczesny etap i teoretycznie dziecko może sie jeszcze odwinąć, ale chciałabym wiedzieć jak w praktyce to wygląda, czt któraś z Was miała taką sytuację i dziecko się odplątało? W srodę mam wizyte u mojej ginekolog, i im blizej wizyty tym bardziej sie denerwuje... Czy jak pojde to okaze sie ze np dziecko przez to wolniej rośnie. Każdego dnia wsłuchuje sie w ruchy dziecka, martwiąc się czy się tam nie udusilo...? Nie wspominając już że martwie sie ewentualnymi komplikacjami przy porodzie. To dopiero połowa ciąży, a ja teraz już do samego końca będę zestresowana. 😔
 
reklama
Witajcie,
W 20 tc na badaniu połówkowym dowiedziałam się, że synek jest dwukrotnie owinięty pępowiną wokół szyi. Wiem że to wczesny etap i teoretycznie dziecko może sie jeszcze odwinąć, ale chciałabym wiedzieć jak w praktyce to wygląda, czt któraś z Was miała taką sytuację i dziecko się odplątało? W srodę mam wizyte u mojej ginekolog, i im blizej wizyty tym bardziej sie denerwuje... Czy jak pojde to okaze sie ze np dziecko przez to wolniej rośnie. Każdego dnia wsłuchuje sie w ruchy dziecka, martwiąc się czy się tam nie udusilo...? Nie wspominając już że martwie sie ewentualnymi komplikacjami przy porodzie. To dopiero połowa ciąży, a ja teraz już do samego końca będę zestresowana. 😔
A masz już wybraną położną? Warto byc pod stałą kontrolą gdyż warto często robić ktg w celu spr tętna maluszka . Ktg wykrywa też sytuację , w której dziecko ma zaciśniętą pępowone wokół szyi i na ile mu to.zagraza pomysł o tym
 
Jeszcze nie wybralam. Ale ktg to chyba się robi duzo później...?teraz jestem w 22 tc. Polozna robi ktg? W poprzedniej ciazy mialam ktg tylko podczas wizyty u ginekologa
Moja koleżanka miała ktg od 20 tc . Ja jestem w 37 i od 30 tc chodzę na ktg do swojej położnej co tydzień. Znajdz położną w swojej okolicy zadzwoń do niej zapisz się powiedz jak wygląda spr
 
Mój mały był owinięty wokół szyi dwa razy i raz wokół nóżki.. Ja dowiedziałam się dopiero podczas cesarki. Nie mam pojęcia jak długo był tak zawinięty.. Żaden z lekarzy nic mi nie powiedział na wizytach (podejrzewaliśmy z mamą, że mały jest owinięty po jednym z USG w 3d, gdy zapytałam o to lekarza to powiedział, że oni nawet nie mówią, że dziecko jest owinięte, bo mamy się tym stresuja, a niby bardzo dużo dzieci jest) . W szpitalu na usg w dzień porodu młoda lekarka też nic nie powiedziała, że jest owinięty. Dobrze, że dowiedziałaś się o tej informacji. Koniecznie zwracaj na to uwagę i powiedz to nawet przy porodzie. U mnie akcja zaczęła się naturalnie, a maly przez te owiniecia nie schodził mi do kanału rodnego przez tyle godzin męczenia oksytocyna.. O 23 zaczęły się pierwsze regularne skurcze co 5 minut i było rozwarcie na palec a o 14 przed cesarka moje rozwarcie było na 2 palce.. Oksytocyna i zastrzyki rozkurczowe nic nie dały. Lekarz przy cesarce mi powiedział, że nigdy by mi nie zszedł w kanal. Moim zdaniem powinni szybciej to sprawdzić, a nie czekać na nie wiadomo co.. Zwracaj na to uwagę, może się jeszcze odplącze, jest czas, ale dobrze, że o tym wiesz - w moim przypadku ta informacja oszczędziłaby wiele nerwów, stresu i bólu. Myśl pozytywnie- masz szansę kontroli tego.
 
Witajcie,
W 20 tc na badaniu połówkowym dowiedziałam się, że synek jest dwukrotnie owinięty pępowiną wokół szyi. Wiem że to wczesny etap i teoretycznie dziecko może sie jeszcze odwinąć, ale chciałabym wiedzieć jak w praktyce to wygląda, czt któraś z Was miała taką sytuację i dziecko się odplątało? W srodę mam wizyte u mojej ginekolog, i im blizej wizyty tym bardziej sie denerwuje... Czy jak pojde to okaze sie ze np dziecko przez to wolniej rośnie. Każdego dnia wsłuchuje sie w ruchy dziecka, martwiąc się czy się tam nie udusilo...? Nie wspominając już że martwie sie ewentualnymi komplikacjami przy porodzie. To dopiero połowa ciąży, a ja teraz już do samego końca będę zestresowana. 😔
Mialam tak, przy porodzie tez obkrecone dziecko, polozna jeden ruch sciagniecia pepowiny i juz ok. Dla nich to pewnie czeste zjawisko. Lekarz mowil zeby sie.ttm.nie przejmowac
 
Dzieki za uspokajajace słowa. Wolałabym chyba jednak nie wiedziec o tym na tak wczesnym etapie ciąży i do końca o tym myśleć.. Niestety słyszałam i czytałam o przypadkach uduszen dziecka w brzuchu w 26 tc, a czesciej ok 37-39 tc kiedy dziecko mocniej zaciselo sobie tą pępowine 😔 i może sie to wydarzyć 5 min po badaniu ktg które jest prawidlowe, musialabym byc podłączona do ktg 24h/dobe 😉[/QUOTE]
 
reklama
reklama
Do góry