reklama

Owłosienie na nogach u 3 latki

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez Kasiulka_1980, 15 Lipiec 2013.

1. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Mam pytanie - moja córka ma bardzo dużo ciemnych włosków na nogach - czy to normalne? czy mam się martwić?

2. olapalo

olapalo Fanka BB :)

A jaką karnację i jaki kolor włosów na głowie ma córka i Wy? Moja córka ma jasne włoski na nogach, ale na głowie też ma jasne (ciemna blondynka) - kolor włosów odziedziczyła po tatusiu :tak:

3. reklama
  4. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Oczy ma czarne na węgiel :-D włosy na głowie ma ciemny blond. Ja i mąż mamy wlosy bardzo ciemne z natury (ja chwilowo nie mam włosów bo jestem w czasie chemii) ;-)

5. Dorcia

Dorcia Fanka BB :)

Myślę że nie masz się czym martwić , ale zawsze możesz zapytać pediatrę co Cię nurtuje !!! :tak:

POZDRAWIAMI ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!:-D:tak::-D

6. olapalo

olapalo Fanka BB :)

Skoro oboje macie bardzo ciemne włosy, to mnie by te włoski na nogach córki nie dziwiły ;-)

7. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

bujne owłosienie może być np. spowodowane większą ilością testosteronu, ale nie sądzę aby był to objaw czegokolwiek co byłoby powodem do zmartwień, jednak wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiewać przed lekarzem pediatrą do którego macie zaufanie w życiu jednak nie słyszałam o żadnym przypadku (także u dorosłych) w którym zwiększone owłosienie byłoby objawem jakiejś choroby itp. ... w zasadzie jest tak, testosteron jest odpowiedzialny za owłosienie w "męskich miejscach", im więcej tego hormonu tym bujniejsze owłosienie (i w przypadku mężczyzn szybsze łysienie także ;-) ) ... stąd np. wąskiki u kobiet z większym stężeniem testosteronu ;-)

8. anabelka

anabelka Fanka BB :)

siostrzenica ma 10 miesięcy i ma ciemne włoski na nogach ;-) na głowie ciemny brąz a oczy brązowe

9. Nanya

Nanya (Samo)dzielna Mama

Moja też ma jasne włoski na nogach. Są delikatne, ale wcale nie jest ich mało ;) Z tym że ona jest blondynką o niebieskich oczach, więc pewnie u Twojej małej ze względu na karnację, są lepiej po prostu widoczne, bo są ciemniejsze.

10. reklama

Poleć forum