reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owsiki

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Cześć. Córka dostała pyrantelum medana. Lekarz mówi, że członkowie rodziny też powinni wziąć lek- ok. Tylko, że nie dopytałam, a ja karmię piersią- na opakowaniu jest napisane żeby zaprzestać karmienia, ale na ile? Ktoś się orientuje? Mam nie karmić, dzień,tydzień? Będę wdzięczna za odp
 
reklama
Ja przy karmieniu piersią również brałam zentel na robaki.Synek miał wtedy 14 miesięcy on miał pyrantelum .Nie przestałam karmić tylko ja wzięłam następnego dnia tabletkę tak mi poradziła pediatra mówiła że to przenika w minimalnych ilościach i nie powinno zaszkodzic.
 
Ja przy karmieniu piersią również brałam zentel na robaki.Synek miał wtedy 14 miesięcy on miał pyrantelum .Nie przestałam karmić tylko ja wzięłam następnego dnia tabletkę tak mi poradziła pediatra mówiła że to przenika w minimalnych ilościach i nie powinno zaszkodzic.
Dzieki
 
Jak rozpoznać owsiki? Córka od jakiegoś czasu czasami ma na odbycie białe niteczki. Myślę czy to od jedzenia czy to mogą być owsiki? Nie zawsze to jest. W kale nie widzę.
 
Jak rozpoznać owsiki? Córka od jakiegoś czasu czasami ma na odbycie białe niteczki. Myślę czy to od jedzenia czy to mogą być owsiki? Nie zawsze to jest. W kale nie widzę.
Podobno w nocy widać jak się ruszają, można spróbować zajrzeć świecąc silna latarka np. z telefonu. Są też badania laboratoryjne: próbka zebrana plastrem lub w kale. Co do niteczek, to u nas czasami odparza się skóra wokół odbytu i wtedy skóra się roluje i widać takie farfocle.
 
Przy kp brałam Zentel.
Owsiki najbardziej aktywne są w okresie pełni księżyca. Ogólnie widać je w nocy często gołym okiem lub w kale.
 
Przy kp brałam Zentel.
Owsiki najbardziej aktywne są w okresie pełni księżyca. Ogólnie widać je w nocy często gołym okiem lub w kale.
W jakim wieku było dziecko kp? Miałaś potwierdzone pasożyty u siebie czy u domownika? Mega mniej zaskoczyłaś, że Ci ktoś przepisał.
 
reklama
Nie pamiętam dokładnie, ale dziecko do 6 mies max miało a miało je rodzeństwo. W związku z czym cała rodzina została przeleczona wyłączając malucha.
 
Do góry