reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja objawy

Natalia198777

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Lipiec 2019
Postów
1 612
Hej nigdy się nie zastanawiałam nad objawami owulacji . Raczej wierzyłam w kalendarz ale w tym.mc już zwatpilam. Byłam.we wt u gin i.widziała ,ze na dniach będę mieć owu , że pęcherzyk ma 22 mm . Bolały mnie jajniki nawet jak siadałm to czułam dyskomfort . Potem taki ucisk jakby coś się chciało wydostać z jajnika . Po chwili ból i objawy ustąpiły. Myślicie, że to mógłbyc moment szczytowy ow?
 
reklama
Ja na początku nie zwracałam na to uwagi,dopiero przy staraniach o dziecko zauważyłam że bolą mnie jajniki a było to zwykle koło 15 dnia cyklu dodatkowo ciągnący przezroczysty śluz, plus skok temperatury. Ale żeby nie było za prosto w moim przypadku w miesiącu w którym zaszłam w ciążę byłam u ginekologa który stwierdzil że owulacja była góra dwa dni temu czyli w 17 dniu cyklu a według moich obserwacji wynikało że owu była w 15 dniu, starania zakończyłam tego miesiąca w 16 dniu cyklu. Także nie wiem czy ginekolog miał rację czy ja odnośnie terminu owulacji ale przestalam wierzyć w objawy owulacji i naturalne metody planowania ciąży.
 
U mnie "namacalnym" objawem owulacji jest tak potworny ból jajników, że dosłownie nie mogę usiąść na tyłku, na szczęście trwa to krótko.

Ale planując ciąże korzystałam z testów owulacyjnych.
 
Ja na początku nie zwracałam na to uwagi,dopiero przy staraniach o dziecko zauważyłam że bolą mnie jajniki a było to zwykle koło 15 dnia cyklu dodatkowo ciągnący przezroczysty śluz, plus skok temperatury. Ale żeby nie było za prosto w moim przypadku w miesiącu w którym zaszłam w ciążę byłam u ginekologa który stwierdzil że owulacja była góra dwa dni temu czyli w 17 dniu cyklu a według moich obserwacji wynikało że owu była w 15 dniu, starania zakończyłam tego miesiąca w 16 dniu cyklu. Także nie wiem czy ginekolog miał rację czy ja odnośnie terminu owulacji ale przestalam wierzyć w objawy owulacji i naturalne metody planowania ciąży.
Ale dlaczego zwątpiłas? Plemniki żyją do 5-7 dni. Wiec to bez znaczenia w którym konkretnie dniu doszło do owulacji i stosunki, bo plemniki mogą wewnątrz poczekać na komórkę. Chyba ze stosunki były juz po owulacji. Do tego nie zawsze dochodzi do zapłodnienia lub mogło dojść do ciazy biochemicznej, lub mógł byc cykl bezowulacyjny. Duzo możliwości.
 
Wszędzie czytam, że bol owulacyjny występuje wyłącznie po prawej lub lewej stronie, a mnie już kolejny cykl boli centralnie na środku w dole brzucha, przypomina klucie, trochę rozpieranie no i siadać trudno, czasem muszę bokiem. Przy zginaniu też odczuwam. Martwię się. Może to ta emdometrioza. Jestem stymulowana już 3 cykl lekiem. Niebawem wizyta kontrolna więc na pewno to zgłoszę ale co Wy myślicie?
 
Wszędzie czytam, że bol owulacyjny występuje wyłącznie po prawej lub lewej stronie, a mnie już kolejny cykl boli centralnie na środku w dole brzucha, przypomina klucie, trochę rozpieranie no i siadać trudno, czasem muszę bokiem. Przy zginaniu też odczuwam. Martwię się. Może to ta emdometrioza. Jestem stymulowana już 3 cykl lekiem. Niebawem wizyta kontrolna więc na pewno to zgłoszę ale co Wy myślicie?
Moze być i taki ból. Ja jeśli już miałam bo zazwyczaj nie miałam, to właśnie taki centralny lub rozlany.
Z resztą ból nie jest obiektywnym objawem owulacji. Może go nie być, może być przed, w trakcie lub po owulacji więc marny wskaźnik.

Co do życia plemników - owszem 5-7dni ale jeśli mają odpowiednie warunki, przy czym niekoniecznie też tak stare będą w stanie komórkę zaplodnic.
 
Wszędzie czytam, że bol owulacyjny występuje wyłącznie po prawej lub lewej stronie, a mnie już kolejny cykl boli centralnie na środku w dole brzucha, przypomina klucie, trochę rozpieranie no i siadać trudno, czasem muszę bokiem. Przy zginaniu też odczuwam. Martwię się. Może to ta emdometrioza. Jestem stymulowana już 3 cykl lekiem. Niebawem wizyta kontrolna więc na pewno to zgłoszę ale co Wy myślicie?
Ja też tak to odczuwam :) Spokojnie, nie mam endometriozy i właśnie jestem w 8 tygodniu ciąży :)
 
Też mam takie bóle , że usiąść nie mogę także czytając was to to jest chyba najmocniejszy sygnał .... hm... No to może nam się w końcu uda ?:)
 
reklama
Do góry