reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja PcOs

A jak się ma zająć sama stymulacją, bez lekarza? Czy może ma iść do ginekologa i powiedzieć „Duphaston mi nie potrzebny, proszę się zająć stymulacją”?
A czy ja pisałam, że ma to robić bez lekarza? Jeżeli czas by mnie naglił to jak najbardziej tak bym powiedziała lekarzowi. U mnie regulacje nic nie dały. Jak nie było owulacji tak nie było. A po odstawieniu Duphastonu cykle ponownie były rozjechane. Więc ja nie widzę w tym sensu.
 
reklama
A czy ja pisałam, że ma to robić bez lekarza? Jeżeli czas by mnie naglił to jak najbardziej tak bym powiedziała lekarzowi. U mnie regulacje nic nie dały. Jak nie było owulacji tak nie było. A po odstawieniu Duphastonu cykle ponownie były rozjechane. Więc ja nie widzę w tym sensu.
Pisałam wyżej - ja najpierw brałam Duphaston i od któregoś dnia cyklu miałam przepisany Clostilbegyt i już w 2 cyklu udało się nam zajść w ciążę. Więc skoro to zadziałało to znaczy, że bezsensowne nie jest. Teraz np po ciąży mi się okres wyregulował i jest wszystko ok.
 
Pisałam wyżej - ja najpierw brałam Duphaston i od któregoś dnia cyklu miałam przepisany Clostilbegyt i już w 2 cyklu udało się nam zajść w ciążę. Więc skoro to zadziałało to znaczy, że bezsensowne nie jest. Teraz np po ciąży mi się okres wyregulował i jest wszystko ok.
Ale u Ciebie była inna sytuacja bo miałaś monitoring i byłaś stymulowana. Więc nie ma co porównywać.
 
A czy ja pisałam, że ma to robić bez lekarza? Jeżeli czas by mnie naglił to jak najbardziej tak bym powiedziała lekarzowi. U mnie regulacje nic nie dały. Jak nie było owulacji tak nie było. A po odstawieniu Duphastonu cykle ponownie były rozjechane. Więc ja nie widzę w tym sensu.
Tylko że lekarz autorki posta ma chyba podobne plany względem niej, zobacz co pisała wcześniej
7D5F3C46-67D5-40C8-9D4F-83229BF8ADBE.png
 
Hej
Rowniez mam pcos ..od roku lecze sie konkretnie u lekarki lecz dalej bez skutecznie
W czerwcu bralam progesteron dopochwowy i bardzo pomogl
Tzn prawidlowy bezbolesny okres .. a potem zaraz po dni plodne ( sprawdzilam testami )
I próbowaliśmy..a czy cos z tego wyjdzie ?
Po prawie 2tyg od wspolzcia ..zle sie czuje
Mam znowu powiekszony brzuch i bol dolu kregoslupa
A jestem 10dni przed miesiaczka
Za szybko chyba na objawy ciazy
I tak naprawde nie wiem czy byla owulacja
Ten miesiac probuje sama bez lekarki po prostu ..
Bardzo trudno jest zyc z pcos ..a juz dziecko miec to naprawde droga ciezka
Jestem po 3ciazach zatrxymanych
 
A ja chodziłam na monitoring przy PCOS. I po stosowaniu diety, braniu Duphaston + Clostilbegyt zaszłam w 2 cyklu w ciążę.

Dlaczego nie chcesz iść na monitoring? Jak masz cykle bezowulacyjne to musisz coś wziąć na owulacje ale to już lekarz musi ocenić.

Czy możesz polecić jakaś konkretną dietę, link do niej lub coś takiego?
 
Jak wyglądały wasze starania z pcos?
Czy używaliście testów owulacyjnych ponoć nie są wskazane przy pcos bo lh jest wysokie. Teraz mój cykl byl bez owulacyjny i testy owu również negatywne. Temperatura również bez owulacji. Czy udało wam się zajść w ciążę bez monitoringu cyklu, przy pcos. Jak długo trwały wasze starania?
Ja przy PCOS zaszłam w ciążę po 5 latach i to w okresie, kiedy odpuściłam sobie faszerowane się chemią w postaci tabletek, a skupiłam się na zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Teraz już druga ciąża 😁
 
Czy możesz polecić jakaś konkretną dietę, link do niej lub coś takiego?
Pozwole się wtrącić. Mi pomogła po prostu zdrowa dieta o niskim indeksie glikemicznym. Co dla mnie znaczy zdrowa ? Całkowite odstawienie cukrów prostych, dużo warzyw i owoców, mało smażonego, nie objadanie się, ostatni posiłek przynajmniej 3 godziny przed snem. Więcej ryb. Bardzo dużo wody i różnych zdrowych, prawdziwych soków niesłodzonych jak np sok z czarnej porzeczki, czy żurawiny, no i sok z kiszonych ogórków i kiszonej kapusty. Różne zioła wspomagające prace hormonów jak np krwawnik pospolity. No i dużo ruchu. Biegałam wtedy. Teraz to ruch mam przy dziecku. 😁
 
reklama
Pozwole się wtrącić. Mi pomogła po prostu zdrowa dieta o niskim indeksie glikemicznym. Co dla mnie znaczy zdrowa ? Całkowite odstawienie cukrów prostych, dużo warzyw i owoców, mało smażonego, nie objadanie się, ostatni posiłek przynajmniej 3 godziny przed snem. Więcej ryb. Bardzo dużo wody i różnych zdrowych, prawdziwych soków niesłodzonych jak np sok z czarnej porzeczki, czy żurawiny, no i sok z kiszonych ogórków i kiszonej kapusty. Różne zioła wspomagające prace hormonów jak np krwawnik pospolity. No i dużo ruchu. Biegałam wtedy. Teraz to ruch mam przy dziecku. 😁
A te soki z kapusty kiszonej to jako probiotyk czy mają jakieś inne działanie?
 
Do góry