reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja po poronieniu

To przecież niemożliwe, by w 4tc widzieć bijące serduszko?
Cytuję: "Jestem trzy tygodnie po poronieniu w 6 tygodniu zakończonym łyżeczkowaniem (ciąża obumarła jakieś dwa tygodnie przed zabiegiem)"

Jak liczysz tygodnie ciąży?
Ciąża zatrzymała się w 6 tygodniu (mniej więcej 6+2) jak był zabieg to byłam już w 8 + kilka dni. Trochę źle się wyraziłam
 
reklama
Wcale Ci się nie dziwię, bo sama byłam zielona w temacie.
No bo kto będąc w pierwszej ciąży spodziewa się, że coś może pójść nie tak.
A skoro lekarz powiedział Ci, że nie widzi przeciwwskazań, to dlaczego miałabyś mu nie wierzyć?
Ja też nie chcę podważać jego kompetencji, ale czytając niektóre historie, to jednak bym się wstrzymała chociaż do pierwszej @.
 
Wcale Ci się nie dziwię, bo sama byłam zielona w temacie.
No bo kto będąc w pierwszej ciąży spodziewa się, że coś może pójść nie tak.
A skoro lekarz powiedział Ci, że nie widzi przeciwwskazań, to dlaczego miałabyś mu nie wierzyć?
Ja też nie chcę podważać jego kompetencji, ale czytając niektóre historie, to jednak bym się wstrzymała chociaż do pierwszej @.

@LisiOgon ja tez bym poczekala do pierwszej miesiaczki, szczegolnie ze bylo lyzeczkowanie.
 
@LisiOgon moja lekarka w przypadku łyżeczkowania też zalecała wstrzymać się, co najmniej do pierwszej miesiączki.
U mnie obyło się bez zabiegu, ale co ważne dostałam zalecenie sprawdzić czy beta spadła do ujemnego wyniku czyli takiego, który nie wskazuje ciąży. Polecałabym w Twoim wypadku też zrobić beta hcg.
 
Czyli rozumiem, że miałaś wykonane USG po zakończonym krwawieniu?
tak właśnie trzeba sprawdzić to przez usg, ja poszłam na kontrolę po 3tyg. po lyzeczkowaniu i się okazało że nie końca wyczyszczona i powtórka. Nie ma co sie spieszyć, lepiej dwa razy sprawdzic niż przeżywać jeszcze raz to samo.

Będzie dobrze, tylko nie wszystko od razu ;)
 
reklama
Lekarka stwierdziła, że jak przestanę krwawić i będę gotowa to możemy się starać. Nie krwawię, jestem gotowa więc działamy
Zaraz po łyżeczkowaniu miałaś usg ? Wiesz jestem w bardzo podobnej sytuacji, zabieg miałam 2 tyg temu, wczoraj dopiero wizyta kontrolna na której lekarz stwierdził, ze wszystko się oczyściło i jest wporzadku, nawet widział już ładny pęcherzyk na lewym jajniku, ale ze staraniami mamy czekać 2 cyle.
Kochana dla własnego dobra sprawdź najpierw czy na pewno się wszystko oczyściło na usg. Jeśli jest tak, ze test ciazowy jest pozytywny i beta jeszcze utrzymuje się w organizmie, to może być tak, ze nie oczyściłas się do końca a cała „reszta” zejdzie dopiero po krwawienie miesiączkowym. Nie podważam słów Twojej lekarki, ale osobiście uważam to za nieodpowiedzialne by starać się ( tymbardziej po zabiegu ) bez jakiejkolwiek kontroli czy aby na pewno nic nie pozostało.
 
reklama
Do góry