reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja tuż po okresie

Tak wczesna owulacja nie jest niczym m niepokojącym. Natomiast faza lutealna (po owulacji) powinna trwać ok 14 dni (+-). Jeśli trwa ona krótko, bądź długo to trzeba to konsultować z lekarzem i zbadać przyczynę. Jeśli nadal cykl będzie trwał ponad 30 dni a owulacja będzie potwierdzona w 9 DC a lekarz nie będzie widział problemu, to proponuję zmienić lekarza
 
reklama
Witam,
Mam cykle 32 dniowe a okres 6 dni, a okazało się, że owulacje mam w 9 dniu cyklu, a nie jak myślałam, że w 14–17. Czy taki krótki czas od okresu do owulacji nie jest zbyt krótki i czy to nie powoduje żadnych nieprawidłowosci?

Ginekolog we wtorek ale tak chcialam zapytac.
Ja w takim cyklu zaszłam w ciąże 😀 taka niespodzianka. Okres 7 dni, zaraz po stosunek i okazało się pod koniec cyklu, ze ciąża 😀😀🤪
 
Może akurat ten cykl będzie wyjątkowo krótszy. Ja mam cykle 30-dniowe i owulację w 14-15 dniu, a niespodziewanie zaszłam w ciąże w 9 dniu, bo akurat taki krótszy cykl się trafił. W 13 dniu już miałam ból piersi, który zwykle zaczynał się w okolicy 17 dnia i to mi dało do myślenia. W 26 dc test wyszedł już dodatni. Zwróć więc uwagę ile dni będzie ten cykl trwał. Jeśli będzie krótszy niż zwykle, to ok.
 
Do góry