reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja

reklama
Nie,
Bez usg nie wiadomo kiedy dokładnie jest owulacja, nawet obserwacja śluzu, robienie wykresów temperatu czy testów owulacyjnych nie da tej pewności. Dlatego mowi sie o okresie płodnym który trwa kilka dni i tak czasem wystarczy jeden stosunek 5 dni przed owulacja, a czasem i 3 stosunki co dwa dni nie pomogą.
Do tego zapłodniona komórka moze mieć problem np z zagniezdzeniem, albo moze mieć wadę i organizm sam sie jej prędzej czy pozniej moze pozbyć.
Do tego dochodzi jakość nasienia, rożne choroby o których często nie jesteśmy nawet świadomi.
 
Hej, a jeśli testy owu wyszły negatywne ale wystąpiło plamienie w przewidywanym terminie owulacji? Możliwe że testy jej nie wykazały? 🤔
 
Mało informacji mamy.
Jest kilka opcji:
- krwawienie srodcykliczne z owulacja
- krwawienie srodcykliczne i owulacja dopiero nastąpi, ale nie da sie określić kiedy wiec mozna robic testy owulacyjne. I nie nastawiałbym sie na miesiączkę o czasie.
- plamienie implantacyjne ( o ile wczesniej był stosunek), byc moze była wcześniejsza owulacja a wtedy jutro zrobiłabym test na próbę, moze wyjsc bardzo blada kreska.

Nie zdziwiłabym sie gdyby miesiaczka nie pojawiła sie 25 05,
 
Mało informacji mamy.
Jest kilka opcji:
- krwawienie srodcykliczne z owulacja
- krwawienie srodcykliczne i owulacja dopiero nastąpi, ale nie da sie określić kiedy wiec mozna robic testy owulacyjne. I nie nastawiałbym sie na miesiączkę o czasie.
- plamienie implantacyjne ( o ile wczesniej był stosunek), byc moze była wcześniejsza owulacja a wtedy jutro zrobiłabym test na próbę, moze wyjsc bardzo blada kreska.

Nie zdziwiłabym sie gdyby miesiaczka nie pojawiła sie 25 05,
A więc tak, ostatnia miesiączkę miałam 26.04trwala około 4dni później do 6dnia miała lekkie już plamienia. Od stycznia przyjmuje duphaston od 16dnia cyklu do 25 2x1(miałam bardzo zaburzony cykl miesiaczkowy po poronieniu które było we wrześniu 2019 skończyło się łyżeczkowaniem 19.09) .od kad biorę dup cykl mam 28dni, plamienie wystąpiło od 10maja(15dzien cyklu) przez 3dni również od tego czasu do dzisiaj mam bole podbrzusza i jajników i bardzo wrażliwe piersi. Poniżej są testy które wykonałam do 15.05 każdy kolejny był już prawie z niewidoczną kreska.
Na ciążę raczej się nie nastawiam wczoraj robiłam betę wyszła <0,100 chyba że jest jeszcze za wcześnie i dlatego nic nie wykazała. Staramy się już jakiś czas o dziecko więc stosunki są regularne. 😉
_20200519_002415.JPG
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry