reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja

Whitedovee95

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2022
Postów
56
Cześć!

Przychodzę do was z pytaniem. W poniedziałek byłam na monitoringu cyklu (13dc). Pęcherzyk 10mm. Wczoraj (14dc) robiłam test owulacyjny, który wyszedł pozytywnie. Dzisiaj natomiast (15dc) test wyszedł negatywny. Mam stwierdzone PSOC i jestem stymulowana letrozolem. Czy negatywny test może wskazywać na to że jestem już po owulacji? Mój lekarz powiedział że owulacja będzie za dwa, trzy dni (czyli dzisiaj lub jutro). Czy to możliwe że testy owulacyjne przy PCOS tak zakłamują wynik? Czy mam jeszcze jakieś szanse na poczęcie?
 
reklama
Test owulacyjny nie potwierdza owulacji tylko wyrzut LH. Zazwyczaj po 16-48h od testu pozytywnego może wystąpić owulacja ale nie musi. Przy PCOS testy owulacyjne niektórym wychodzą fałszywe.
Teoretycznie jeśli wierzyć testom to dziś masz owulacje i szansa na ciążę jeszcze jest.
 
Test owulacyjny nie potwierdza owulacji tylko wyrzut LH. Zazwyczaj po 16-48h od testu pozytywnego może wystąpić owulacja ale nie musi. Przy PCOS testy owulacyjne niektórym wychodzą fałszywe.
Teoretycznie jeśli wierzyć testom to dziś masz owulacje i szansa na ciążę jeszcze jest
 
Cześć!

Przychodzę do was z pytaniem. W poniedziałek byłam na monitoringu cyklu (13dc). Pęcherzyk 10mm. Wczoraj (14dc) robiłam test owulacyjny, który wyszedł pozytywnie. Dzisiaj natomiast (15dc) test wyszedł negatywny. Mam stwierdzone PSOC i jestem stymulowana letrozolem. Czy negatywny test może wskazywać na to że jestem już po owulacji? Mój lekarz powiedział że owulacja będzie za dwa, trzy dni (czyli dzisiaj lub jutro). Czy to możliwe że testy owulacyjne przy PCOS tak zakłamują wynik? Czy mam jeszcze jakieś szanse na poczęcie?
Mi przy polocystycznych testy owu oszukiwały
 
Przy PCOS nie używa się testów owulacyjnych, a przy normalnych cyklach testuje się tylko do pierwszego pozytywnego wyniku.
 
Przyjmijmy że nie wierzę w wiarygodność tych testów.
Przy PCOS nie używa się testów owulacyjnych, a przy normalnych cyklach testuje się tylko do pierwszego pozytywnego wyniku.
Wiem że testy owulacyjne przy PCOS nie są wyznacznikiem owulacji, natomiast zastanawia mnie czy pecherzyk 10 mm w 13dc może jeszcze urosnąć? Jest szansa na normalną owulacje? Czy owulacja w tym cyklu jest już stracona?
 
reklama
Przyjmijmy że nie wierzę w wiarygodność tych testów.

Wiem że testy owulacyjne przy PCOS nie są wyznacznikiem owulacji, natomiast zastanawia mnie czy pecherzyk 10 mm w 13dc może jeszcze urosnąć? Jest szansa na normalną owulacje? Czy owulacja w tym cyklu jest już stracona?
Może. Ja mimo 28dniowych cyklów miałam owulację dopiero około 18dc. Ale u mnie akurat testy owu się sprawdzały, bo nie mam PCOS. Nie sprowadzalabym tego do kwestii wiary w wiarygodność. Trzeba po prostu wiedzieć jak je interpretować i czy u danej osoby nie ma przeszkód do ich stosowania.
 
Do góry