reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oznaki porodu

Aaa_95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2019
Postów
111
Część dziewczyny,
Obecnie jestem w 41tyg.ciaży,mały niestety się nie spieszy.dodam, że ciąża przebiega bez problemu,dziecko ułożone prawidłowo,główka bardzo nisko. Niestety po wizycie u ginekologa wiem, że szyjka długa, na ktg brak zapisanych skurczu,rozwarcie na 1.5-2cm. jeśli akcja się nie zadzieje po weekendzie do szpitala. Od tygodnia próbuję już wszystkich znalezionych sposobów na przyspieszenie porodu jednak nie widzę efektów.
Dziś chyba przełom:obudziłam się z bólem podbrzusza przypominającym bóle miesiączkowe,nie trwał on długo ale co jakiś czas się powtarza.dodatkowo czuje nieprzyjemne parcie na odbyt. Czy mogą to być oznaki zbliżającego się porodu?
Nie zaobserwowałam jakieś wzmożonej wydzieliny z pochwy (co jakiś czas mam bardziej nasączona wkładkę),piersi są obolałe,zawierają już mleko, brzuch się napina-twardy jak skała.
Brzuch nie opadł ale mówią że każda ciąża inna więc liczę, że u mnie akcja może pojawić się nagle bez jakiś wcześniej mocno widocznych objawów. Dziecko też się rusza,przeciąga,rozpycha.
Proszę o opinie czy ten ból przypominający bóle miesiączkowe i parcie na odbyt mogą zwiastować poczatki porodu?(mogę spodziewać się jakiś regularnych skurczu wieczorem)
 
reklama
Tak na prawdę, to w kazdej chwili, w końcu już 41 tydzień..
Takie skurcze mogą jednak być skurczami przepowiadajacymi, a nie porodowymi..
Nie bardzo mogę pomóc, bo u mnie brzuch się spinał, czasem jakiś lekki skurcz, potem niC, a ostatecznie wody mi odeszły, a skurcze przyszły później..
Trzymam kciuki!
 
Bóle podbrzusza mogą być przepowiadającymi, a mogą też być skurczami porodowymi - ja tak miałam. Obserwuj ich powtarzalność, czy nie są regularne.
Parcie na odbyt to sygnał zbliżających się skurczy partych. Ale w twoim przypadku może to też być typowe przedporodowe oczyszczanie się organizmu.
Brzuch nie musi się obniżyć. Obniżanie się brzucha jest sygnałem, ale nie musi wystąpić.
Możesz nam powiedzieć, jak tam sytuacja?
W ogóle jak piszesz, że jesteś w 41 tygodniu, to masz na myśli, że masz już go skończony, czy że masz 40 tygodni i 41. leci? Bo u mnie w okolicy co słyszę to na tydzień po terminie max dziewczyny mają skierowanie do szpitala. Nie pozwalają już w 41. tygodniu chodzić samopas po ulicy. Zaczynają wywoływanie.
 
Ja tam mam teraz takie bóle oraz ucisk główki w dolne miejsca a jestem w 33 tc lekarz mówi , że to przepowiadajace. Z pierwszą ciążą za to brak takich objawów pojawiły się dopiero w dzień porodu. Poród był szybki. W 40t+4
 
Okazało sie, że to były bóle przedporodowa gdyż dzień później urodziłam czyli dokładnie 41+1dzien.
Nie chodziłam samopas po ulicy byłam pod opieką lekarza, który miał mi dać skierowanie do szpitala właśnie jak minie 8doba po terminie (w moim przypadku wypadała w weekend a wizytę, na której miałam dostać skierowanie wypadała w poniedziałek).
 
Do góry