reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakowanie torby do szpitala ;)))

RENIFER_24

M-X'07, W-IX'09
Dołączył(a)
24 Maj 2007
Postów
6 414
no właśnie... jeszcze dobry miesiac, a trzeba bedzie pomyślec o tym co spakujemy do szpitala... ja już zamówiłam torbę na allegro i pomalutku mam zamiar kupować do niej potrzebne rzeczy... mam nadzieje ze wspólnymi silami każda z nas zabierze wszystko!!!
 
reklama
Dostałam wczoraj w szpitalu od bardzo fajnej położnej listę rzeczy, które się przydają :

DLA DZIECKA :

- 5 tetrowych pieluszek
- 1 cienki kocyk ( może byc bawełniany )
- 1 ciepły kocyk
- 1 ręcznik do kąpieli
- 3 pajacyki ( śpiochy z rękawkami ) lub 3 pary śpiochów i 3 kaftaniki
( kaftaniki najlepiej z batystu )
- 2 czapeczki cieniutkie i 1 ciepła
- 3 kaftaniki lub body
- 1 para rękawiczek tzw niedrapek ( cienkie bawełniane)
- 2 pary cienkich bawełnianych skarpetek i 1 para ciepłych

DLa CIEBIE :

- dowód osobisty
- karta ciąży
- karta z grupą krwi
- wyniki badań ( najważniejsze ostatnie i z glukozą )
- 3 koszule do karmienia ( rozpinane lub z rozcięciami )
- 5 par majtek jednorazowych ( tzw majtki poporodowe )
- szlafrok
- skarpety
- przybory toaletowe ( najlepiej bezzapachowe lub specjalne dla kobiet w ciąży- ze względu na możliwość wystąpienia alergii u dziecka lub u Ciebie )
- 2 ręczniki


DLA MĘŻA

- wygodne ubranie
- buty na zmianę lub kapcie
- aparat fotograficzny, kamera:-)


Torbę spakować ok 36 tc


To jest to, co się przydaje i jest najważniejsze.....reszta to już inwencja każdej z Nas:-D




 
hej, ja mam taką listę od koleżanki:

DOKUMENTY:
-karta ciąży, wszystkie wyniki badań (GRUPA KRWI!!!)
-dowód osobisty
-ważna legitymacja ubezpieczeniowa



DLA MAMY
-2 koszule
-kapcie, klapki pod prysznic
-stanik do karmienia
-majtki jednorazowe
-skarpetki
-ręczniki: mały, średni, duży
-podpaski "maxi"
-wkładki laktacyjne
-odciągacz do pokarmu
-chusteczki higieniczne
-papier toaletowy
-kubek, talerzyk, sztućce
-kosmetyki:-szczoteczka i pasta do zębów
-żel pod prysznic
-płyn do higieny intymnej
-krem do twarzy
-antypespirant
-szampon i szczotka do włosów

-podkłady poporodowe
-tantum rosa
-miękkie ręczniki papierowe do osuszania krocza po prysznicu



DLA DZIECKA:
-3 koszulki(minimum)
-3 kaftaniki
-3 pary śpioszków
-2 pary skarpetek
-2 cienkie czapeczki
-rożek
-5 pieluch z tetry
-pieluchy jednorazowe
-ręcznik kąpielowy
-chusteczki nawilżające
-krem na odparzenia
 
Kudre kobitki ...a nie wiecie moze co w USA trzeba miec????:eek::eek::eek:...ja slyszalam ze wiekszosc rzeczy w szpitalu tu daja..a koszule i tak szpitalne sa...wiec nie wiem konkretnie jak moja torba musi wygladac:rofl2::rofl2::rofl2:...zapytam w szkole rodzenia...poza tym tutaj jak jest ciaza bez komplikacji to wychodzi sie za mniej niz 24 godz od porodu!!!!! Wyobrazacie sobie?????
 
fajnych rzeczy można dowiedzieć sie też na stronach fundacji rodzić po ludzku... tylko kurde nie umiem przekopiować tekstu, także proszę mądrzejsze koleżanki o pomoc...
 
Lista ze strony Fundacji rodzić po ludzku:
Dokumenty
dowód osobisty
aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
karta przebiegu ciąży
skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).

Wyniki badań
grupa krwi i czynnik Rh
przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
ostatnia morfologia i badanie moczu.

NA CZAS PORODU
ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki)
wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)
jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze
jednorazowe chusteczki
przybory toaletowe
mały ręcznik
szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka
pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust
woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką
coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
kilka jednorazowych kubków
notatnik i długopis
karta telefoniczna lub żetony
dla zwolenników: aparat fotograficzny

PO PORODZIE Rzeczy dla mamy:
koszula lub piżama wygodna do karmienia
rozpinany sweter
skarpetki
6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
przybory toaletowe
2 ręczniki
20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
ręczniki papierowe
dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka)
2 staniki do karmienia
wkładki laktacyjne
ręczny odciągacz do pokarmu
karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy
drobne pieniądze

Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu):
15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić
3 bawełniane koszulki
2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
skarpetki
nie perfumowane mydełko dla niemowląt
ręcznik kąpielowy z kapturem
zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki)
oliwka dla niemowląt
zasypka
delikatny krem do pupy
wata bawełniana
szczoteczka do włosów
kocyk
odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem)
krem ochronny.
 
WOW!!!!!!

...ale z tym lodem w termosie to mnie zaskoczylo...zeby szpital nie mial lodu:szok::szok::szok:...kurcze kobitki to tu mi tylko kazali wziasc cos do ubrania dla malego i dla siebie ciuszki na wyjscie i tyle...wszytkie dokumenty maja juz przed porodem od mojego ginia (pracuje w tym samym szpitalu), a reszte szpital zapewnia
 
tę listę co ją wyżej wkleiłam prawdę mówiąc nawet nie czytałam,prosiła o nią Renifer,ja jednak jestem zdania że należy się w szpitalu gdzie rodzimy po prostu zapytać co trzeba wziąść,a ponadto jak widzę wszystkie portale lekko przesadzają z tymi rzeczami,nie przypominam sobie żeby któraś z moim rodzących koleżanek brała tyle rzeczy:-)
 
Ano właśnie, też myślę że zanim zaczniemy pakować torby do szpitala warto zadzwonić i się dowiedzieć co tak naprawdę potrzeba. Szpital w którym ja chcę rodzić zapewnia dzieciątku wszystko oprócz pieluszek. :-)
 
reklama
A ja sie wczoraj dowiedzialam w mojej szkole rodzenia ze ja potrzebuje "reguralna" pijama - tzn spodnie i najlepiej tshirt z odpinanymi ramiaczkami - bo i tak musze miec ta wielka amerykanska koszule szpitalna...ale dobrze miec pod spodem pijame zeby nic nie bylo widac (te koszule sie caly czas odpinaja)...i jak to polozna powiedziala "nie chcemy pokazywac wszytkim wielich podpasek miedzy nogami"

Poza tym tatusko tez musi byc spakowany bo zostaje ze mna i dzieckiem od momentu porodu do wyjscia ze szpitala - ma swoje lozko w naszym pokoju. w sali sa 2 lozka - dla mamy i dla taty no i malenstwo ma swoje:-). Poza tym od momentu przyjecia do szpitala ze skurczami az do momentu wyjscia jest sie w tej samej sali :-):-):-) - sala oczekiwania przerabia sie na porodowa, a ta na poporodowa:-)
 
Do góry