reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakowanie torby do szpitala ;)))

reklama
ja też mam spakowane 2 torby - w jednej wszystko co dla mnie i malucha na początek a w drugiej to, co na wyjście + dodatkowe pieluchy, podkłady itp.....i wczoraj A. pyta się mnie czy ja się zmieściłam w te torby i czy on coś jeszcze będzie musiał dopakować? Mówię mu że mam nawet dla niego przegródkę z ręcznikiem, koszulką i pieluszką, tylko klapki jeszcze musi dorzucić i też będzie gotowy :tak:;-) a on:szok: " ale jak to ? tyle tego i sie zmieściłaś?":-D:-D:-D zastanawiał sie dłuuuugo i musiałam mu powiedzieć gdzie co mam :-)
A był w takim szoku, bo wcześniej jakoś w szpitalu nie widział, bo torby były pochowane, a teraz na izbie przyjęć jak zobaczył z czym przychodzą ludzie do porodu to chciał wyciągnąć mega walizę którą pakuje jak wyjeżdża na narty :-D:-D:-D Tak się uśmiałam z niego,że od razu mi się lepiej zrobiło :-D
 
A był w takim szoku, bo wcześniej jakoś w szpitalu nie widział, bo torby były pochowane, a teraz na izbie przyjęć jak zobaczył z czym przychodzą ludzie do porodu to chciał wyciągnąć mega walizę którą pakuje jak wyjeżdża na narty :-D:-D:-D Tak się uśmiałam z niego,że od razu mi się lepiej zrobiło :-D

:-D:-DOj, ja też się uśmiałam:-D:-D
 
dziewczyny podpowiedzcie jeszcze co mam wziac??
dla siebie: podpaski, gacie, reczniki dwa, koszule, szlafrok i co jeszcze?
dla maluszka:komplety ubranek, pampersiory no i rozek cos jeszcze?
 
dziewczyny podpowiedzcie jeszcze co mam wziac??
dla siebie: podpaski, gacie, reczniki dwa, koszule, szlafrok i co jeszcze?
dla maluszka:komplety ubranek, pampersiory no i rozek cos jeszcze?


Joasiah!

Dla siebie jeszcze kosmetyki, staniki plus wkładki laktacyjne, to co napisała Renifer.

Dla dzidzi: chusteczki, kosmetyki ( ale to zależy czy wymagają tego w szpitalu).
 
Joasiah - ja dla siebie wzięłam jeszcze kubek, sztućce, papier toaletowy, ręczniki papierowe, termometr, kapcie, klapki pod prysznic a dla dziecka oprócz tego co napisałaś to zabrałam jeszcze 3 pieluszki tetrowe, szczoteczkę do włosów, gaziki Leko i w sumie wsio :tak:

Diana!
Zapomniałam o sztućcach,kubku i papierze toaletowym. Dobrze ,że mi przypomniałaś. Dzięki.:tak:
A ten termometr to po co?? Myślisz ,że w szpitalu nie mają?:-D
 
Padiqq u mnie też wymagają termomert,
nawet teraz pytali czy mam swój,
chodzi o to że jak jest dużo babeczek
to może im braknąć- tak było teraz jak byłam
i kobitki musiały się wymieniać jak bylo mierzenie
ja tam miałam swój i nikogo się nie musiałam prosić
 
Kobitki-jeżeli mogę doradzić to koniecznie weźcie 2-3 koszule rozpinane z przodu 2 biustonosze i wkładki laktacyjne (jeżeli będziecie musiały zostać na dłużej np. z powodu żółtaczki, to akurat traficie na szczyt laktacji-ok. 5 doby i-przynajmniej u mnie tak było-mleko lało się po nogach:happy::happy:), do ściągnięcia nad:happy:miaru pokarmu skorzystałam z laktatora szpitalnego;-).

A jeżeli chodzi o podpaski to radziłąbym nie takie super-ultra-cienkie, ale normalne maxi np. belli-rana krocza lepiej oddycha, odchody poporodowe dobrze się wchłaniają i naprawdę czuje się-w miarę-komfortowo.

Radziłabym też wziąć ręcznik kąpielowy i 2-3 małe do wycierania krocza po kąpieli (niektórzy używają też ręczników papierowych)
 
reklama
Padiqq - Wiem, że to śmieszne ale u nas w szpitalu musisz mieć swój własny termometr :tak::-D Niby papier toaletowy to też podstawa a jednak wiele szpitalów go wymaga ... :szok: Jak rok temy leżałam prawie dwa miesiące na patologii ciąży a potem jeszcze po poronieniu to za każdym razem musiałam mieć swój termometr bo jak ktoś nie miał to strasznie się krzywili i kazali obowiązkowo dowieźć :tak::happy2:

Kurcze to ja będę rodzić w wyjątkowo bogatym szpitalu, bo u mnie na oddziałach mają termometry na podczerwień.;-)
 
Do góry