reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

Kasia1978

Fan(ka)
Dołączył(a)
7 Luty 2007
Postów
2 624
Miasto
Toruń
Co raz więc smaczności na październikowym wątku, ale kłopot z odnalezieniem wcześniejszych. Tu będzie dobre miejsce na nasze kuchenne inspiracje. Jeśli to nie problem, to powtórzcie te parówki w cieście, pierogi itp. Ślinka cieknie :-p!
 
reklama
Przy diecie to tym bardziej wsparcie potrzebne. A poza tym czy to nie można smacznie zjeść czegoś dietetycznego. Ja się opowiadam za dietą south beach, tam jest dużo smakołyków :-p
 
Watek rewelacyjny. I mam nadzieje ze stworzymy tutaj prawdziwa "księge kucharską":tak:
Minisia dieta dietką ale czasami warto zgrzeszyc. A dobre jedzonko to najlepszy grzech:-D
 
Fajny pomysł z tymi przepisami . podaję przepis na mój chleb

Na 1 bochenek
drożdże( ja używam suszone bo tylko takie tu są) 7g paczuszkę rozpuszczam w 1 szklance cieplej wody pół na pół z mlekiem i odrobiną cukru
potem dodaję mąki zwykłej bialej i mąki razowej( trochę więcej białej), i dużą szczyptę soli, ciasto musi być niezbyt gęste i jak pokazą się pęcherzyki powietrza to znaczy że jest dobrze wyrobione(ja wyrabiam mikserem),
odstawiam do wyrośnięcia ok 20-30 min a potem na blaszkę, górę smaruję białkiem, wtedy zrobi się taka pyszna skórka po upieczeniu i do nagrzanego piekarnika na około 45-55 min w temperaturze 160 stopni
Mam nadzieję że można to zrozumieć, nie mam proporcji ile dokladnie mąki bo ja dosypuję po trochę, tak żeby ciasto nie było zbyt geste a chlebuś pyszny;-)
 
Ostatnia edycja:
To ja podam przepis na te Parówki Mirabelkowe ;-)
Nic bardziej konstruktywnego nie przychodzi mi do głowy.:sorry2:

Parówki (ja najlepiej lubię drosedki), żółty ser i ciasto francuskie z Biedronki
(w Polo też jest, ale kosztuje 5 zetów :szok:, a w Biedronie 2,90 chyba)
Przepis prosty jak barsz, ponieważ wystarczy wziąć parówki, zawinąć w plasterki żółtego sera, a następnie zawinąć w paski ciasta francuskiego. Dziewczyny pisały, że robią paski szerokości 3 cm, ale ja tam robie znaacznie szersze, bo uwielbiam ciasto francuskie :rofl2:. Wrzucam na ok.15 minut do nagrzanego piekrnika i danie gotowe:-). Podawać można z ketchupem :happy:
 
reklama
a to moje knedle serowe. tu sa z truskawkami, ale wychodza ze wszystkim.mi z tej porcji wychodzi ok duzych, a napisali ze niby 12....hmmm:sorry2:
przepis z forum gazety wyborczej.

- 250 g sera białego zmielonego lub rozgniecionego widelcem (ja przetarłam przez sito)
- 1 jajko
- ok. 3/4 szklanki mąki
- szczypta soli
- 2 łyżki roztopionego masła
- 12 dużych truskawek

Ser wymieszać z mąką, dodać jajko, sól i masło, zagnieść gładkie i nie lepiące się do miski
ciasto (można wyrobić mikserem używając spiralnych mieszadeł). Ciasto nakryć folią i
włożyć do lodówki na min. 2 godziny. Po tym czasie podzielić ciasto na 12 części i każdą
rozpłaszczyć na placuszek, nadziewać jedną dużą truskawką i zlepiać dokładnie formując
potem kulki rękoma. Kłaść na talerzu posypanym mąką. W międzyczasie zagotować wodę
lekko osoloną w dużym garnku. Knedle wrzucać do wrzątku, poczekać aż wypłyną na
powierzchnię, zmniejszyć gaz i gotować ok. 8 minut. Podawać z masłem i bułką posypane
cukrem, albo ze śmietaną.
 
Do góry