reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

Pati ja kabaczka robię nadziewanego mięskiem mielonym i gotuję.
Pycha paluszki lizać.

Wydrążasz gniazda nasienne z kabaczka, szykujesz mięsko mielone jak na kotleciki, nadziewasz kabaczka i to gęsiarki gotujesz do miękkości.
 
reklama
Taka mnie dzisiaj naszła ochota na coś słodkiego, że prawie kosteczkę sernika sobie kupiłam, a potem pomyślałam że drożdżówki zdrowsze, a swoje to już w ogóle ;-) i kupiłam śliwki, teraz czekam aż ciasto wyrośnie. Jak wyjdzie to podam przepis, bo tak banalnego, to jeszcze nie widziałam.
 
Taka mnie dzisiaj naszła ochota na coś słodkiego, że prawie kosteczkę sernika sobie kupiłam, a potem pomyślałam że drożdżówki zdrowsze, a swoje to już w ogóle ;-) i kupiłam śliwki, teraz czekam aż ciasto wyrośnie. Jak wyjdzie to podam przepis, bo tak banalnego, to jeszcze nie widziałam.
No to czekam na przepis.
Uwielbiam takie jeszcze ciepłe bułeczki własnej roboty.:happy::happy::happy:
Moja babcia kiedyś takie piekła:tak:
 
reklama
To jest przepis na drożdżówkę, nie na bułeczki :zawstydzona/y: tak pokrętnie napisałam. Ja jestem z tych co gotują, a z pieczeniem trochę gorzej :sorry2: więc może się okazać, że ten przepis to żadna rewelacja, a dla mnie mało wymagający :happy2:A bardzo lubię potrawy, które robią się same :cool2:
Drożdżówka z owocami:
kostka drożdży - rozkruszyć w misce, na to:
- 1 szkl. cukru
- cukier waniliowy
- 5 rozbitych jaj
- 1 szkl. letniego mleka
- 1 szkl. oleju
- 5 szkl. mąki
tak zostawić i przykryć ściereczką na 3 godziny. Potem delikatnie, ale dokładnie zamieszać, wylać na blachę, na to owoce i kruszonka. Piec 30-40 min w temp. 180 stopni.
 
Do góry