reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

A ja już zapomniałam o łazankach, tak dawno ich nie robiłam.:-p
Nigdy nie dawałam pieczarek więc teraz dodam. Zrobię w tygodniu:tak:
 
reklama
A ja mam zapytanie o jakieś arcyproste i arcysmaczne przepisy na urodzinową nasiadówkę.
Oczywiście dla dorosłych, bo dzieciaki od braci Jacka to nic normalnego nie jedzą...
 
Bardzo fajnie wychodzą takie przękąski z ciasta francuskiego.
Kupujesz gotowe ciasto francuskie takie zwniete w rulon, kroisz go na kwadraty, na środek kawałek zółtego sera i zawijasz w rogala. Z wierzchu sypiesz odrobiną soli. Pieczesz w piekarniku aż się zarumienią. Pyszne!
 
Malena a co oznacza mało oryginalne????
Ja robię schab lub szynkę jako roladę faszerowaną m.mielonym ,pieczarkami, papryką i por. Jak chcesz mogę napisać przepis.
 
Malena a co oznacza mało oryginalne????
Ja robię schab lub szynkę jako roladę faszerowaną m.mielonym ,pieczarkami, papryką i por. Jak chcesz mogę napisać przepis.

Nie chciałam nikogo urazić.
Po prostu od zawsze znam schab ze śliwką i kaczkę z jabłkami ;)

Poproszę o przepisik na roladę!
 
reklama
no ejjj mnie nie uraziłaś pytałam bo dla każdego oryginalność znaczy co innego;-)
a to ten przepis

Szyna nadziewana
ok 1,3 kg szynki (ja robie schab)
przyprawa;delikat-vegeta (ja przyprawiam po swojemu czosnek, zioła itp)
ok 1/2 kg mielonego wiep-woł
4 łyż oleju
średni por
czer papryka
30 dag pieczerak
sól, pieprz

I tak mięcho rozkrajasz na płat (jak na roladę) przyprawiasz z obu stron. ( ja schab lekko tłucze) Mieso mielone przyprawiasz sola i pieprzem mieszasz i rozkładasz na roladzie.
Por, paprykę pieczarki kroisz w kostkę. Najpierw podsmażasz na oleju por (około 2 min) dodajesz pieczarki i papryke i dusisz ok 8 min . od czasu do czasu mieszając. Jak farsz ostygnie nakładasz na to mieso mielone. Mocno zwijasz (jak trzeba łączysz wykałaczkami lub nicią) Pieczeń owiń folią aluminiową. Ułóż na blaszce wstaw do nagrzanego piekarnika 180*. Piecz ok 40 min, następnie odwiń lub zdejmij folię i piecz jeszcze 30 min.
podawać według uznania:))) i na ciepło i na zimno.

ja przygotowuję ją albo wczesnym rankiem albo wieczorkiem by się ładnie mięcho przegryzło.

ps moja właśnie się robi tzn stygnie farsz:))
 
Do góry