reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

No więc coś słodkiego i na śniadanko:

Ciastka owsiane
- 1,5 szkl. płatków owsianych
- 3/4 szkl. mąki
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- szklanka brązowego cukru
- 100g masła
- jajko
- 4 łyżki rodzynek
- szczypta soli

Piekarnik rozgrzać do 180 st C, blachę wyłożyć pergaminem.
Zmiksować masło z cukrem i jajkiem, aż cukier się rozpuści.
Wymieszać płatki z mąką, proszkiem i solą.
Dodać do masy maślanej i zmiksować, na koniec dosypać rodzynki i jeszcze raz wymieszać.

Na blachę nakładać nieduże, płaskie porcje i piec mniej więcej 10-15 min aż się zrumienią.

Ciasteczka są bardzo dobre z jogurtem lub mlekiem.

Ciastka kokosowe​
- 2 białka
- 100 g miałkiego cukru
- 150g wiórków kokosowych

Tak samo wykładamy blachę pergaminem i rozgrzewamy piekarnik do 180 st. C.
Mikserem ubijamy pianę z białek, dodajemy cukier i dalej miksujemy, aż cukier się rozpuści.
Wymieszać z wiórkami.

Łyżką nakładać niewielkie porcje ciasta na pergamin.
Wstawić do piekarnika i piec, aż się zezłocą - ok. 20 min.

Również dobrze smakują z mlekiem czy jogurtem.


Smacznego :-D
 
reklama
Magdziunia, przepisy super, wypróbuję już tego ranka :)

Ja natomiast lubię ciasteczka miodowe:

Utrzeć miód, cukier i żółtka. Dodać sodę, olejek i ubitą pianę z białek.Wszystko wymieszać, dodać tyle mąki, by ciasto było dość gęste.Rozwałkować na grubość ok.0,5- 1 cm. Wykrawać foremką ciastka i piec na pergaminie w piekarniku ok 15-20 minut.W temp 180C

Są szybkie w przygotowaniu i nie są przesadnie słodkie, pod warunkiem że nie przesadzimy z miodem :-)
 
dziewczyny, zapodajcie jakiś szybki słodki przepis, na coś dobrego, co?? mmm, coś mi sie chce tylko żebym ja wiedziała jeszcze co:confused::cool2:
 
moze nie najszybszy ale bardzo dobry :
SALCESON :-)

1 litr mleka
paczka ciemnego goszkiego kakao
cukier kazdy dosładza w zaleznosci jak bardzo lubi słodkie
duza paczka rodzynek
5-10 paczek ciasteczek typu petitki lub bebe
zelatyna spozywcza na litr

przyda sie duza butelka 2 litrowa np po coli, nalezy ja obciac tak z piec centymetrów od góry

mleko zagotowac dodac kakao i cukier tak aby nie powstały zadne gródki odstawic i wsypac powoli zelatyne cały czas mieszajac, letni roztwór wlewamy do wczesniej przygotowanej butelki z bakaliami ( rodzynkami) i pokruszonymi ciasteczkami nastepnie wstawiamy do lodówki na jakies 2-3 godziny az porzadnie sterzeje potem mozemy kroic te szybkie ciasto razem z butelka beda takie fajne krazki a w wygladzie bedzie przypominac czarny salceson ozorkowy hi hi :-) zycze smacznego :-D
 
dziewczyny, zapodajcie jakiś szybki słodki przepis, na coś dobrego, co?? mmm, coś mi sie chce tylko żebym ja wiedziała jeszcze co:confused::cool2:
Ja chyba zrobie ptasie mleczko :-) Prosty i tani przepis:
Skladniki:
1 paczka okrągłych biszkoptów
3 galaretki, rozne smaki - najlepiej 3 kolory
2 sniezki
0,5 l mleka
wrzątek :-)

Zagotuj wode i rozpusc w 3 osobnych miseczkach galaretki, jedna normalnie w pol litra wody, dwie w 250ml wody. Zostaw do ostygniecia. Biszkopty rozloz na spodzie okrągłej tortownicy. Ubij sniezke ze szklanka mleka, dodaj jedna lekko juz stezoną galaretke (ta z 250ml), jesli jest dosc geste wylej na biszkopty do blachy, wstaw na chwile do zamrazalki(10-15min) , w tym czasie ubij druga sniezke i znow dodaj druga przygotowana galaretke (250ml). Jesli pierwsza warstwa pianki jest dosc zastygnieta, mozesz wylec drugą warstwe i znow wstaw na troche do zamrazalki (trzeba poczekac zeby warstwy troche zastygły zeby sie nie zmieszały), kiedy druga warstwa pianki juz dosc zastygnie wylej na wierzch trzecią galaretke juz lekko stezona (500ml) i wstaw do lodowki, az wszystko ładnie stęrzeje :-) Smacznego

Moze troszke namieszałam, ale pisałam swoimi słowami :-) he he

Ps. Znalazłam ten sam przepis, inaczej opisany. Moze bardziej zrozumiały:
Składniki:
biszkopty z opakowania (okrągłe lub podłuzne) - mozna upiec biszkopt
2 śnieżki
2 szkl mleka
3 galaretki (najlepiej każda innego koloru)
4 szkl wody (wrzątek)

Wykonanie:
1 - Układamy biszkopty w tortownicy
2 - W jednej szklance wody rozpuszczamy galaretkę.
Ubijamy 1 śnieżkę w 1szkl mleka. Ostudzoną i lekko stężoną galaretkę wlewamy powoli do garnka z ubita śnieżką. Jeżeli całość jest zbyt żadka, wkładamy do lodówki, aby trochę stężało. Nastepnie wylewamy na biszkopty i wkładamy do lodówki.
3 - galaretkę i śnieżkę przyrządzamy jak w pkt 2
31.gif

Nastepnie wylewamy na STEZALA wczesniej mase; tak aby się nie pomieszały, gdyż zalezy nam na uzyskaniu 2 wartsw przez różne kolory galaretek i wstawiamy do lodowki
4 - ostatnią już galaretkę rozpuszczamy w 2 szkl wody. Po lekkim stężeniu wlewamy na "ciasto". Wkładamy do lodówki, aby całkowicie stężała.
 
Ostatnia edycja:
A czy ktoś zna może przepis a mussakę ale nie z bakłażanów tylko z ziemniaków, sera i mięsa? Jadłam kiedyś taką ale niestety nie znam na nią przepisu a była super.
 
reklama
Do góry