reklama

Palę bo lubię, palę bo muszę?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez ajaks, 19 Sierpień 2012.

1. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

[FONT=&quot]Nikt nie ma wątpliwości co do szkodliwości palenia. Skoro to takie oczywiste, to dlaczego palimy? Są różne sposoby zerwanie z nałogiem. Jedni zalecają działanie zdecydowane, inni są zdania, że rozstanie z papierosem powinno odbywać się krok po kroku, by po pewnym czasie osiągnąć cel, czyli całkowicie przestać palić. Zapraszam do rozmowy osoby, które palą i tych którym udało się zerwać z nałogiem. Rady tych ostatnich mogą być bezcenne.[/FONT]

2. kasiik87

kasiik87 Majówka 2010

Hej,ja zaczełam palic majac 21 lat,rok pozniej zaszłam w ciaze i rzucilam na czas ciazy i karmienia piersią.Niestety po tym czasie wrociłam znow do fajek.Teraz znow od pozytywnego testu 7miesiecy temu nie pale,i zamierzam juz nie wrocic do nalogu,mam nadziieje ze mi sie to uda.Zajscie w ciaze,to chyba dla mnie najskuteczniejsza motywacja by rzucic palenie,nie odczuwam głodu nikotynowego,choc przed ciaza palilam paczkę dziennie.Nie mam jakies nawet szczegolnej ochoty by sobie zapalic,mam nadzieje ze juz tak zostanie,po 1 ciazy wiedzialam ze znow zaczne palic,bo chcialam,teraz jest odwrotnie.Trzeba miec silna wolę i motywacje zeby rzucic.U mnie pomoglo.

3. reklama
  4. Kopka

Kopka Fanka BB :)

hej ja tez na czas ciazy i karmienia rzucialm palenie i o dziwo wogule nie ciaglo mnie do papierosow,wrecz odwrotnie,gdy tylko poczulam smrod papierosa odrazu mnie mdlilo. Po karmieniu zapalilam jednego,tak hmm nie wiem dla relaksu i glod nikotynowy wrocil. Nie pale duzo,bo przy 11 miesiecznym dziecku raczej nie mam czasu zeby wyjsc na papierosa. Dlaczego pale,moze dla odprezenia,lubie kiedy P jest w domu zrobic sobie kawe i wyjsc na ogrodek zapalic,wtedy nie musze sie spieszyc,to taki czas dla mnie,spokojnie pije kawe,pale.

5. anitha

anitha Fanka BB :)

ja tez na czas ciazy rzucilam , nie palilam 14 miesiecy bylam pewna ze juz nie zapale , nie ciagnelo mnie do tego , nie przeszkadzalo mi jesli ktos palil w moim otoczeniu. Jednak pewnego dnia zapalilam i jak tu ktoras napisala glod nikotynowy wrocil.. po kilku miesiacach zaszlam w druga ciaze i przestalam palic, jednak wiedzialam ze jak urodze to wroce do tego. czasami mam ochote rzucic ale lubie palic, to taki czas dla mnie , odpoczynek... jesli nie zajede w kolejna ciaze to chyba nie rzuce nigdy

6. krowkabordo

krowkabordo Fanka BB :)

Ja nie będę chwalić się jak długo paliłam, zaręczam jedynie że za długo!!!:-) Dlaczego paliłam? Bo lubiłam, bo fajnie było i jakaś to atrakcja w pracy:-D. Z mężem razem rzuciliśmy. Za kilka dni dokładnie 1 września minie 3 lata odkąd nie palimy. U nas było to tak, pół roku wcześniej podjeliśmy decyzję o pozbyciu się nałogu (szkoda kasy - choć na to zawsze było a przede wszystkim zdrowia). W ciągu tych miesięcy dojrzewała w nas ta myśl. 31 sierpnia wybraliśmy się na kolację, oborchaliśmy się że hej:-D. I to był ostatni dzień palenia. Jednak dłuuugo trwała rekonwalestencja umysłu. Ciagła przewijająca się myśl "zapaliłabym" z czasem odeszła w nie pamięć.

7. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

Ciąża to idealna motywacja do rzucenia palenia. Poza tym jak wspomniałyście wcześniej zdarzają się powroty do palenia. Pomijam fakt, że mnie ciąża nie grozi raczej. :)

8. anitha

anitha Fanka BB :)

tobie moze nie , ale zonie/partnerce? czasmi mezowie tez z tego powodu rzucaja palenie (choc nie moj :-D)

9. Kopka

Kopka Fanka BB :)

moj na czas ciazy tez nie rzucil,ale robil tak bym ja nie poczula papierosa,bo wiedzial,ze odrazu bede wymiotowac. Na ktoryms spotkaniu z plozna ona zapytala sie mnie czy moj P potrzebuje pomocy w rzuceniu palenia, a ja bez namysly odpwiedzialam,ze noo tak i za pre dni P mial telefon z anonimowych palaczy,ktorzy zapraszja go na spotkanie :)

10. reklama
  11. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

Świadomość palących rośnie mimo wszystko. Zdarza się, że ojcowie coraz częściej rzucają palenie dla dobra dziecka. Jest coraz więcej metod które ułatwiają rozstanie się z nałogiem.

12. ajaks

ajaks Zaciekawiona BB

I jak się historia zakończyła?

Poleć forum