reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

palec w buzi - pomocy

K

Karina

Gość
Witam wszystkich!
Mam problem z moim niemal 4-letnim synem. Nigdy nie brał do ust smoczka. Od niemowlęcia nie wiedział co z nim zrobić. Już w szpitalu tuż po swoich urodzinach zaczął brać do ust kciuk i tak już zostało. Nie raz próbowałam go "przestawić" na smoczek - nic z tego. Jak tylko zaczęło do niego cokolwiek docierać tłumaczyłam, błagałam, groziłam.....nic nie pomogło. Nie ma siły która by go zmusiła by zasnął bez kciuka w buzi :( A jak wszyscy możecie się domyśleć skutkiem tego są coraz bardziej krzywe ząbki :( Już sama nie wiem co robić. Może ktoś z Was ma lub miał podobny problem? A może po prostu znacie na to sposób? Czekam na każdą informację w tej sprawie.
Karina

reklama

Magdalenka

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Cześc Karinko! Przede wszystkim spokój. Ja tez przeszłam przez ten kłopot.Mój synek ssał palec do 3 lat. Zęby jak wiewiórka, pelc cieniutki i wyssany prawie z ranką.Teraz nie ma śladu po deformacji palca ani wystających ząbków. Jama ustna dziecka jest baardzo plastyczna do 6 roku zycia - jest jeszcze za tem sporo czasu. A z tym palcem jak ze ssanie piersi czy smoka, z tą tylko różnicą, że palca nie można odseparować od ssaka tak łatwo jak dwóch wcześniejszych rzeczy. Najpier zaklejaliśmy chory pakuszek plastrem fizelinowym - GRUBO - żeby nie było miło ssać. Wytłumaczyliśmy, że palec chory i bęzie trzeba zostać w szpitalu. Już się prawie udało, ale dziecko sie rozchorowało i musieliśmy przestać. Wróciliśmy po wyzdrowieniu. Tym razem z gorzkim paluszkiem z apteki. Trawło to tydzień. Najtrudniej było nauczyć się zasypiać. My musieliśmy palec tez smarować w nocy, żeby odruch nie wrócił. Preparat jest OKROPNY! Mateusz raz polizał palec z "lekarstwem" i tylko raz, oczywiście zwymiotował. Dostarczaliśmy mu dużo wrażeń i uzbroiliśmy się w permanentną cierpliwość. Staraliśmy się zorganizować inaczej momenty kiedy najchętniej wcześniej ssał. POtraktowaliśmy to nie zadaniowo, że ma wyjść tylko, że byłoby dobrze jak wyjdzie, a jak nie to truno. Było na z tym o wiele łatwiej., a dziecko o dziwo zaczęło współpracować! POwodzenia i dziel się swoimi i swojej pociechy sukcesami! A jeszcze jeden sposób - jeden laryngolog po prostu takie paluszki gipsuje. WSzystko wtedy spada na pana doktora a rodzice są tylko tymi kochanymi którzy pomagają wyleczyć chory paluszek, a nie np. smarują okropnym lekarstwem. Zagipsowanie też chociaż na tydzień. Dzieciaki szybko zapominają o uspokajaczu.

Rozwiązania
0
:laugh:Wspaniały pomysl z tym gipsem.... Moja mala Niki- 6 mc - ssie kciuka choć walczyłam z tym okrutnie...Szkoda tylko,że jest za mała na gips..... :( Pozdrawiam cieplutko...

loli

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Ja mam taki problem ale z niemowlakiem.Starszy synek nie sssał i jest ok.
Boje sie o mojego maluszka .Plców z buzi nie wygiąga.Co to będzie za dwa lata?Próbuje go na razie nauczyć smoczka , ale pluje.
Pozdrawiam Loli

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Dziecko śpi trzymając mnie za palec BB psycholog dziecięcy radzi mamom 6
Serbiene 35 tydzień, rozwarcie na 1 palec, pobyt w szpitalu Potrzebuję porady 4
pchelka10.05 zbity czy złamany palec u reki ? PILNE Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
anetah moje dziecko ssie palec - co robić? Roczniaki i dwulatki 5
M Ciągłe pocieranie smoczka i wkladanie do buzi Roczniaki i dwulatki 1
M Ciagłe pocieranie smoczka i wkladanie go do buzi Potrzebuję porady 1
I karmienie łyżeczką - nie otwiera buzi Żywienie 7
O Nie weźmie smoczka ani łyżeczki do buzi Potrzebuję porady 13
xXxIzuLQaxXx Okropne coś na buzi. Jak leczyć przy karmieniu piersią Zdrowa mama 15
A spanie z piersią w buzi Potrzebuję porady 26
M pomocy opuchlizna buzi! Przedszkolaki 4
K Paluszek w buzi, skutek - sucha skóra Pielęgnacja 6
K krew z buzi przy infekcji Porady - rozwój i zdrowie dzieci 2
V Pilne- pies polizał mojego noworodka po buzi- niebezpieczne? Niemowlaki 7
K plama na buzi Zdrowe dziecko 8
tulaga Bierze do buzi co tylko znajdzie się w jej rączkach,kamienie,robaki.. Rozwój i zabawy 11
masebi alergia - pokrzywka na buzi -co to moze byc Mały alergik 3
Maga83 Drapanie się po buzi Pielęgnacja 8
ciężarówka :) pchanie rączek do buzi i slinienie Rozwój i zabawy 22
N Plamy na buzi po kiszonych ogórkach Żywienie dzieci - porady 0
K Szorstka wysypka na buzi nóżkach szyji brzuszku Pielęgnacja 10
katrinka86 Wysypka na buzi, szyi i glówce Zdrowie 8
Z Wysypka główce, szyjce, buzi i brzuszku Zdrowie 11
P krostki na buzi u trzy miesięcznego dziecka Żywienie 3
aga-pik Wysypka na buzi Zdrowie 85
zgadnij pchanie raczek do buzi Niemowlaki 106
iwa791 Ropa w buzi Dzieci urodzone w kwietniu 2006 3
nikita33 Łapki do buzi Roczniaki i dwulatki 6
A plesniawki w buzi Zdrowe dziecko 15
bbb223 JAK DŁUGO? wszystko do buzi? Roczniaki i dwulatki 5
A krem do buzi Zdrowe dziecko 20
I Pomocy! Potrzebuję porady 2
D Ząbkowanie a zaparcia Potrzebuję porady 5
M Wyniki do pracy która pisze POMOCY Przyszłe mamy 1
J Pomocy!!!! 33 tydzień ciąży, przytyłam tylko 200g...!!! Ciąża, poród, połóg 15
Z Pomocy badania prenatalne bialko ! Potrzebuję porady 3
kingulxx Pomocy- beta HCG Potrzebuję porady 12
Jeanetttte Test przed @ Potrzebuję porady 12
D Mamy styczniowe POMOCY! Styczniowe mamy 2020 7
I Poronienia 2x, gdzie szukać pomocy Trójmiasto Ciąża po poronieniu 11
Albi Upragniona ciąża czy przewidzenia? Potrzebuję porady 54
kkotek23 WYSYPKA pomocy..... Potrzebuję porady 6
Sylwia199630 Co mi dolega ? Pomocy Lutowe mamy 2020 11
R Pomocy zmiany skórne , krosty, trądzik ? Potrzebuję porady 2
F Odstawienie luteiny pomocy! Staramy się 17
Madzia04071990 Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka Sierpniowe mamy 2019 60
Madzia04071990 Testy owulacyjne- pomocy dziewczyny 🙈 Staramy się 21
s.magdalena339 Pomocy! Poród się zaczyna???? Potrzebuję porady 9
D Chusta vs nosidło. Pomocy! Niemowlaki 14
gajdowa Różowy śluz przed miesiączka pomocy Staramy się 28