reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palenie papierosów do 5 tygodnia, proszę o pomoc

Dołączył(a)
17 Styczeń 2022
Postów
5
Po spóźniającej się 7 dni miesiączce zrobiłam test, okazało się, że jestem w ciąży. Beta to potwierdziła. Wg mnie jakiś piąty tydzień. Poleciałam od razu do ginekologa, na USG jeszcze nic nie dojrzał, nie ma nawet pęcherzyka. Problem w tym, że do tego czasu paliłam papierosy. Bardzo się boję, że mogłam zaszkodzić. Czy mogło się coś stać na takim wczesnym etapie? Czy któraś z was może również paliła do 5tygodnia ciąży i wszystko było dobrze? Bardzo proszę o jakieś mądre słowo, strasznie się denerwuję....
 
reklama
Spokojnie , nie masz co się tym martwić skoro nie rzuciłaś wcześniej.
Trzeba było pomyśleć wcześniej jeśli tak się boisz skutków palenia do 5 tc.
Nawet nie pomyślałam, że mogę być w ciąży. Oczywiście bardzo się cieszę, ale teraz mam ogromne wyrzuty sumienia i boję się, że jednak mogłam zaszkodzić. Czy w ogóle istnieje jakieś realne zagrożenie paleniem do tego czasu? Moja paczka fajek od razu w kosz poleciała...
 
Po spóźniającej się 7 dni miesiączce zrobiłam test, okazało się, że jestem w ciąży. Beta to potwierdziła. Wg mnie jakiś piąty tydzień. Poleciałam od razu do ginekologa, na USG jeszcze nic nie dojrzał, nie ma nawet pęcherzyka. Problem w tym, że do tego czasu paliłam papierosy. Bardzo się boję, że mogłam zaszkodzić. Czy mogło się coś stać na takim wczesnym etapie? Czy któraś z was może również paliła do 5tygodnia ciąży i wszystko było dobrze? Bardzo proszę o jakieś mądre słowo, strasznie się denerwuję....
spokojnie nic się nie stanie z dzieckiem.Ważne, że teraz nie palisz. Naprawdę nawet się tym nie stresuj🙂
 
spokojnie nic się nie stanie z dzieckiem.Ważne, że teraz nie palisz. Naprawdę nawet się tym nie stresuj🙂
Tak, od razu rzuciłam. Ale i tak się zestresowałam bardzo, naczytałam się, że palenie w 1 trymestrze może powodować wady narządów, m.in. serca itp. I jeszcze bardziej mnie to zdołowało...
 
Tak, od razu rzuciłam. Ale i tak się zestresowałam bardzo, naczytałam się, że palenie w 1 trymestrze może powodować wady narządów, m.in. serca itp. I jeszcze bardziej mnie to zdołowało...
Byłam palaczem i tak samo jak Ty po zobaczeniu pozytywnego testu odstawiałam fajki i dzieci są zdrowe. Zresztą znam takich kobiet sporo, gorzej nie znoszę ciężarnych palaczek, które trują dzieci przez całą ciąże choć niestety i takie znam i dzieciom również nic nie jest.
 
Nie wiem jak po ciąży będzie bo ogólnie to lubiłam palić. Ale w ciąży nie zamierzam już do ust wziąć. Mnie również bardzo razi obraz ciężarnych z papierosem... i sobie obiecałam kiedyś, że nigdy nie będę taka jak one.
Magnat, a testowałaś kiedy? Ja niestety zrobiłam test dopiero tydzień po spóźnionej miesiączce dlatego tak się zamartwiam...
 
Papierosy są chyba gorsze, niż alkohol. Bo alkohol wypijesz zanim zarodek się zaimplantuje i po 24h nie ma go w organizmie. A po implantacji czyli podłączenia się do krwiobiegu wszystko co tam „masz” oddajesz małemu człowiekowi.
A nikotyna itd potrzebują ok 2 miesięcy na całkowite usunięcie się z organizmu.
Dobrze, ze rzuciłaś. Było jak było, czasu nie cofniesz. Kobiety na silnych lekach w ciąże zachodzą, albo muszą w ciąży brać.
Pierwszy trymestr ciąży jest bardzo trudnym momentem budują się organy itp. Natura tez głupia nie jest i początkowo zarodek to zlepek komórek macierzystych. Ważne, ze już nie palisz i będziesz o siebie i dziecko bardzo dbać :-) To nie pierwszy twój błąd :-) na drodze jaką jest macierzyństwo. Przykro mi nikt nie przewidzi konsekwencji, ale może nie będzie ich wcale i tego Ci życzę.
 
reklama
Zrob bete , bo przy regularnych cyklach w 5 tc juz powinno być widać zarodek , co do papierosów ja nigdy nie paliłam, ale przyjaciółka wszystkie ciążę ( było ich 5 ) palila cały czas , dzieci zdrowe ,nie ma reguły
 
Do góry