reklama

palenie papierosów

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Milinka25, 16 Sierpień 2016.

agnesis
Najlepsza odpowiedź agnesis, 17 Sierpień 2016
Coś mi się wydaje, że w ciąży gumy i plastry z nikotyna są grozniejsze niż papierosy... najlepiej byłoby rzucić bez wspomagaczy chemicznych. Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. Milinka25

Milinka25 Aktywna w BB

hej jest wiele Matek i przyszłych mam które palą papierosy . co myślicie o rzucanie palenia przez gumy nikotynowy bądź plastry które są "mniej" szkodliwe dla płodu. jestem w 8 tygodniu ciąży i ciężko jest rzucić palenie. niestety ten nałóg trwa ponad 7 lat dzidzia jest ważna ale poniekąd stres w pracy za granicą nie daje mi możliwości rzucenia , fakt ograniczylam Ale chce urodzić zdrowe dziecko pytanie do Was co jest mniej inwazyjne gumy czy plastry .... ps. za nim mnie osadzicie na prawdę mi zależy na końcu z nałogiem i na bezpieczeństwu malucha w brzuchu dlatego założyłam ten temat :(

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #14256823 by agnesis, 17 Sierpień 2016
  3. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Głosów: 2
    Coś mi się wydaje, że w ciąży gumy i plastry z nikotyna są grozniejsze niż papierosy... najlepiej byłoby rzucić bez wspomagaczy chemicznych.

agnesis, 17 Sierpień 2016 Najlepsza odpowiedź
  4. reklama
  5. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

''Przecież taki plaster też zawiera nikotynę, a ona jest szkodliwa dla płodu - tłumaczy serwisowi eDziecko.pl, ginekolog-położnik dr Ryszard Rutkowski. - Poza tym ciąża to nie choroba. Dlaczego więc mamy refundować kobietom w ciąży preparaty tego typu, skoro mogą same rzucić palenie. Najważniejsza jest edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Trzeba mówić kobietom, że papierosy trują ich dziecko. Ja stosuję środki drastyczne, jeżeli przychodzi do mnie pacjentka w ciąży i czuję od niej tytoń, to odmawiam prowadzenia takiej ciąży. I mówię: "proszę wrócić, jak pani rzuci to świństwo, bo ja nie będę ponosił odpowiedzialności za późniejsze problemy ze zdrowiem dziecka" - dodaje dr Rutkowski.''

6. agnesis

agnesis Fanka BB :)

Głosów: 1
    Kiedyś nakleiłam sobie taki plaster i myślałam, że mi serce gardłem wyskoczy, to samo po gumach. A też paliłam długo. Bieganie mi pomogło skutecznie rzucić palenie. A w ciąży to świadomość i odpowiedzialnosc najlepszym lekarstwem.

7. Wiktorka88 O

Wiktorka88 O Fanka BB :)

Ja też uważam, że wystarczy chcieć. Zresztą wiem na własnym doświadczeniu. Rzucalam palenie jeszcze zanim zaszlam w ciążę i nic nie było tak skutecznie jak checi i silna wola

Poleć forum