reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palenie przed ciążą

Bakemp89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Maj 2022
Postów
44
Cześć,

Mam pytanie . Niedawno dowiedziałam się o ciąży bliźniaczej (test wyszedł pozytywnie już 6dni przed spodziewanym okresem)... Jednak przed tym jak się dowiedziałam że jestem w ciąży paliłam papierosy 5-6 dziennie, czasem wogole przed kilka dni, czasem 1 na dzień.

Strasznie się boje teraz o ciążę.. przestałam palić od razu jak na teście się pojawiła słaba kreska (6 dni przed okresem).. boje się jednak że zaszkodziłam dzieciom..

Jak to jest z paleniem przed ciążą względem zdrowia dzieci..
 
reklama
Zawsze zaleca sie odstawic palenie na 3 miesiace przed zajsciem w ciaze. Ale zalecenia sobie, a zycie sobie. Najwazniejsze jest, ze odstawilas papierosy, jak tylko dowiedzialas sie o ciazy.
 
Małe ryzyko, na początku dzieci są chronione. najważniejsze w tym wszystkim ze przestałaś palić jak się tylko dowiedziałaś!
życzę Ci nudnych 9-ciu miesiecy!
 
Ostatnio dowiedziałam się o ciazy, też paliłam. Dowiedziałam się dość szybko bo niespełna 4t. Byłam wczoraj u lekarza rodzinnego z prośbą o zwolnienia do czasu wizyty u ginekologa, mam pod koniec marca. Mam bardzo szkodliwe warunki w pracy, Pani doktor mnie uspokoiła, że zarodek nie jest aż tak bardzo narażony w tym wczesnym okresie.. Powiedziała że na szczęście dość szybko się dowiedziałam, bez problemu wystawiła mi l4. TEŻ SIE BARDZO OBAWIAM.. 16 cykli się staraliśmy i nagle ogromną niespodzianka... test zrobiłam kilka dni przed miesiączka. Myślę, że nie powinnaś się martwić, wiadomo że różnie bywa, ale dobrze, że już rzuciłaś.. Ja też a paliłam znacznie więcej niż Ty. Trzymam kciuki za maluszki
 
Dokładnie na t etapie zarodek jest chroniony i nie macie wpływu czy ciąża się rozwinie czy też nie. Najważniejsze, że papierosy odstawilyście, zdrówka i byle do rozwiązania.
 
Dziękuję za informacje i podniesienie na duchu. W internecie wszędzie jest o paleniu w ciąży. A o paleniu przed tylko tyle że ciężko zajść w ciążę.. ale poprostu zaczęłam panikowac
 
Spokojnie, dzieciom to nie zaszkodzi 😊 najważniejsze, że rzuciłaś. Dużo, dużo zdrowia dla Was i spokojnych 9 miesięcy ❤️
 
reklama
Dzieciom jeszcze nie zdążyło to zaszkodzić ale Tobie szkodzi na pewno i warto pomyśleć o rzuceniu na stale a nie tylko na czas ciąży.
A palenie przy dzieciach niezależnie czy wyjdziesz na temat czas do innego pokoju czy na dwór to też dla nich zdrowotna katastrofa bo wdychają dym z Twojego ubrania włosów czy skóry.
Radzę w związku z ciaza rzucić palenie raz na zawsze.
 
Do góry