reklama

Paluszek w buzi, skutek - sucha skóra

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez Kudi81, 11 Marzec 2013.

1. Kudi81

Kudi81 Zaangażowana w BB

Witajcie, mój synek upodobał sobie dwa paluszki i często ma je w buzi i od jakiegoś czasu zauważyłam, że zaczęły się robić czerwone, suche i chropowate. Jak pielęgnować takie paluszki?

2. joanna19911991

joanna19911991 Zaciekawiona BB

moze smaruj kremkiem jakims dobrze nawilzajacym (polecam bambino) przed snem czy w dzien czy w nocy, zeby maluszek nie zlizal kremiku i zeby mial sie czas wchlonac

3. reklama
  4. Laura Palmer

Laura Palmer Fanka BB :)

u nas jest podobnie, ale ja niczym nie smaruję, żeby mała nie zjadał kremu.. po prostu tak zostawiam.

5. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Ja bym na noc zalozyla cos na rece zeby nie ssal palcow, do tego nawilzaj.

6. Laura Palmer

Laura Palmer Fanka BB :)

czemu?
    moja mała jak odkryła palec zaczęła dużo lepiej spać w nocy.
    ale rozumiem, że to kwestia wychowawcza..

7. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

To zalezy, ja np wole zeby ssal smoczek niz palce, bo z czasem smoczek mozna zabrac oduczyc dziecko, a z palcami moze byc gorzej bo sa ciagle dostepne. Do tego taka rozmoknieta skora i paznokiec chyba gorzej sie rozwija niz takie niessane, latwo o infekcje a nawet grzybice bym powiedziala. Czytalam tez ze to normalne ze dzieccko ssie kciuk lub palce, ale wole nie ryzykowac. Ja przez tydzien zakladalam synkowi skarpetke na rece i narazie nie ssie w nocy.

8. hopisiupi

hopisiupi Początkująca w BB

Taki "wyssany" paluch u kilkulatka może nawet zmienić kształt na płaski. Tak było w przypadku syna mojej znajomej, ale maluch sam z tego wyrósł, a paluszek wrócił do normy. Co do smarowania paluszków, ja spróbowałabym np. z Alantanem i tak jak mówiły wcześniej dziewczyny na noc żeby nie zlizywał. Jeżeli zaczną bardziej się "psuć" radziłabym pokazać to pediatrze, bo jeśli naprawdę będzie wyglądało to brzydko to może się zbabrać...

Poleć forum