reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paluszek w buzi, skutek - sucha skóra

Kudi81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
96
Witajcie, mój synek upodobał sobie dwa paluszki i często ma je w buzi i od jakiegoś czasu zauważyłam, że zaczęły się robić czerwone, suche i chropowate. Jak pielęgnować takie paluszki?
 
reklama
moze smaruj kremkiem jakims dobrze nawilzajacym (polecam bambino) przed snem czy w dzien czy w nocy, zeby maluszek nie zlizal kremiku i zeby mial sie czas wchlonac
 
To zalezy, ja np wole zeby ssal smoczek niz palce, bo z czasem smoczek mozna zabrac oduczyc dziecko, a z palcami moze byc gorzej bo sa ciagle dostepne. Do tego taka rozmoknieta skora i paznokiec chyba gorzej sie rozwija niz takie niessane, latwo o infekcje a nawet grzybice bym powiedziala. Czytalam tez ze to normalne ze dzieccko ssie kciuk lub palce, ale wole nie ryzykowac. Ja przez tydzien zakladalam synkowi skarpetke na rece i narazie nie ssie w nocy.
 
reklama
Taki "wyssany" paluch u kilkulatka może nawet zmienić kształt na płaski. Tak było w przypadku syna mojej znajomej, ale maluch sam z tego wyrósł, a paluszek wrócił do normy. Co do smarowania paluszków, ja spróbowałabym np. z Alantanem i tak jak mówiły wcześniej dziewczyny na noc żeby nie zlizywał. Jeżeli zaczną bardziej się "psuć" radziłabym pokazać to pediatrze, bo jeśli naprawdę będzie wyglądało to brzydko to może się zbabrać...
 
Do góry