reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pamiatki, blogi, pamiętniki .........

stokrotki

czerwcowa mamuśka (2006)
Dołączył(a)
19 Sierpień 2006
Postów
1 313
Miasto
Irlandia/Oranmore
Dziewczyny tak chciałam spytać (tworząc nowy wątek jednocześnie) czy zbieracie jakieś pamiatkowe rzeczy dla waszych dzieci, zeby w przyszłości mogły usiąść i powspominać, poogladać....... Ja mam zosiomanie i przyznaje się do tego:-) . Jak byłam w ciąży zaczełam pisać pamietnik, najpierw na kartkach papieru później utworzyłam bloga , chomikuje niektóre ciuszki , test ciążowy który pokazał że mam w sobie malusieńką istotke, nawet kawałek zasuszonej pępowiny mam :-) . Kocham "robić" gadzety typu kalendarze, zakładki do ksiazek z wizerunkiem Zośki, mam odciśniete jej stupki i rączki w glinie jak sie urodziła ........... Mogła bym wymieniać i wymieniać :-) . Czy wy też macie taka manie ?
 
reklama
No więc ja sie przyznaje bez bicia że też mam taką manię. :-) :-) Zbieram wszystko co dotyczy moich synków. Mamy też stupki odcisniete w buraczkach, obraczki zs szpitala, pępowinkę, odcisk nóżek w masie solnej, testy, kartkę z kalendarza itd I powiem ci Stokrotka, że jak miał się urodzić Kubiszon, to Bartek przeglądał swóje albumy niemowlęce średnio 3 razy dziennie. Więc warto:-) :-) Zresztą ja wogóle mam manię pamiątkarstwa:-D lubie wszystkie sentymentalne rzeczy bo zawsze kojarzą mi sie z minionymi chwilami.
Jakbyście miały jakieś pomysły to piszcie:-)
 
ja tez mam kilka pamiatek...
ale szkoda mi ze nie mam tego tak jak sobie zyczylam...a czas ucieka...i juz nie da sie go cofnac...a szkoda...Pepowine mam tez,mam branzoletke z nazwiskiem ze szpitala,napewno zachowam kosmyk wloskow,zeby,pierwsze buciki,jakis pamiatkowy ciuszek...super cos takiego jest...Ja mam np.po sobie sukienke ktora mam sama mi uszyla...i ciesze sie z niej niesamowicie...jest taka malenka...I tylko szkoda mi ze nie mam wiecej takich cudownych pamiatek...Dlatego chce zeby moja niunia miala cos wyjatkkowego dla siebie...Ale ja to chce skladowac to wszystko do jej 18-tych urodzin i dopiero wtedy jej ofiarowac...beda tam napewno jej rysunki,kolorowanki,jakas przytulanka...Mysle ze taki prezent ja bardzo ucieszy...Dla mnie takie rzyczy sa poprostu pelne magi...
 
A to ja jeszcze muszę polecić nagrywanie takich zwykłych kaset magnetofonowych z pierwszymi słowami, piosenkami, wierszykami. Ostatnio odsłuchiwaliśmy takie jak Bartolo miał 2 lata to płakalismy wszyscy ze śmiechu. Sama mam swoje nagrania tylko że na szpulowy magnetofon, a więc kicha bo nie mam jak odsłuchać :baffled:
 
a ja oprocz tego ze mam multum fotek to nagrywam tez kamera...i np. mam nagrane jak niunia pierwszy raz wsadzila sobie stope do buzki:) :)
 
Ja nie jestem typem zbieracza rzeczy wszelakich:-) , ale kiolka pamiatek rzeczywiscie zostawię, głównie sa to tysiace zdjęć które robie w praktycznie kazdej sytuacji, może kilka ciuszków a z tym nagrywaniem to rzeczywiscie super sprawa - ja też mam nagrania na szpulowcu ale ten mój jeszcze działa:tak:
 
Ja też jestem zbieraczem. Zbieranie i zapisywanie Wojtkowych rzeczy ułatwiła mi moja przyjaciółka, bo podarowała mi album dziecka, w którym różne rzczy się zapisuje, wkleja specjalne zdjęcia i pamiątki. Oprócz tego od urodzenia Wojtka, co kilka dni zapisuję jego nowe osiągniecia. Za kilka, kilknaście lat mu to pokaże. :-)
 
Ja też ja tez!!! , nie mam czasu teraz wymieniać co już dla Karolka na pamiątkę uzbiwrałąm bo się spieszę ;) ale jest tego mnóswto - i taki trochę nieskładny pamiętnik w kompie też jest :) o ilości zdjęć nie wspomnę... a z kolei swoje pierwsze wierszyki i piosenki mam na zwykłych kasetach i tez czasem do nich powracam :) teraz mi przypomniałyście - będę musiałą sprawdzić czy jeszcze działąją :)
 
I ja się przyłączam :-) Mamy taki album dziecka i tam wkleiłam obrączkę ze szpitala, kartki z życzeniami, jest małutka kopertka na kosmyk włosków no i dużo miejsca na zapisywanie różnych rzeczy, dat, wspomnień...

Ja ze swojego dzieciństwa też mam kasetę i pamiętam jak byłam mała, to uwielbiałam jej słuchać :-) A jak mój poprzedni pies usłyszał płacz dziecka (czyli małej Kasi ;-)), to szalał po mieszkaniu w poszukiwaniach maleństwa ;-)
 
reklama
Ja też prowadze dwa albumy tylko ten od Martynki jest do roczku a ten od Roksany do 5 lat.Od Martyny po roczku planuje zrobić sama .Pamiętam jeszcze w ciąży pokazywałaś chyba ty SUMKO album zrobiony dla Bartka pamiętam że bardzo mi sie podobał!!!
 
Do góry