reklama

Pamiętnik ciąży + pierwsze lata życia

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Ainhoa, 20 Marzec 2012.

1. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Od 16 tygodnia i 3 dnia ciąży piszę pamiętnik, ale nie taki dla siebie tylko dla dziecka, myślałam, że jak będę miała córeczkę to dam jej ten pamiętnik za jakieś 20 lat jak sama będzie w ciąży. Okazało się, że dziewczynka będzie:))
    Każdego dnia pisze maluszkowi co robiliśmy, oczywiście bez intymnych szczegółów, opisuje wizyty u ginekologa, ale też dołączam rzeczy, których nie będzie za 20 lat, np. zdrapki z totka, kupon totolotka z kumulacji 40 mln;p, serduszka z WOŚPU, paragony min. ze sklepu teściowej, którego pewnie za 20 lat nie będzie, bilet mpk, rysunki rodziców...
    Sama chciałabym teraz czytać taki pamiętnik z przed 20 lat jak moja mama była w ciąży, wiedziała bym trochę więcej o czasach PRL;)
    Do pisania pamiętnika skłoniły mnie problemy w ciąży, czyli krwiak, którego już na szczęście nie ma:)
    Polecam Wam pisanie takiego pamiętnika, same za 20 lat możecie do tego wrócić, a te wspomnienia...
    Ja mam zamiar pisać pamiętnik do ok. 5 roku życia dziecka, ale kto wie, może dam radę dalej;)

2. mamania

mamania Zaciekawiona BB

Super pomysł. Szkoda, że ja taka leniwa i się za coś takiego nie zabrałam. A przydałoby się, bo już nie pamiętam takich szczegółów, jak: kiedy dokładnie córka zaczęła siedzieć, kiedy się przewracać...

3. reklama
  4. zyta

zyta Gość

bardzo fajny pomysl:tak:
    hm zaluje,ze ja na taki nie wpadlam,szkoda fajne wspomnienie...
    Ainhoa wiec trzymam &&&& za twoj prowadzony pamietnik,obys miala zawsze czas dla niego i dzidziusia...a coreczka bedzie miala piekna pamiatke...:tak:
    (tylko z tymi paragonami,to ja nie wiem czy z czasem nie wyblakna:-()

5. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Wszystkie wklejone rzeczy będę zaklejała szeroką taśmą przezroczystą;)
    Co do czasu, hmm, zobaczymy czy da się pogodzić opiekę nad małą, gotowanie, sprzątanie i gospodarzenie;) Teraz pisze taką jedną stronę A5 dziennie:) Piszę, że zastanawiamy się nad imieniem i wymieniłam te nad którymi się zastanawiamy, gorzej jak za 20 lat mała powie mi, że jednak mogliśmy wybrać np. Karolinkę;)

mamania, zawsze możesz zacząć w 19 tygodniu drugiej ciąży:)

6. mamania

mamania Zaciekawiona BB

Ainoha- niby mogę, ale jakoś ciężko się z takim berbeciem pałętającym się pod nogami zabrać za jakąkolwiek czynność wymagającą regularności i inwencji twórczej zabrać :-) Jak mała nie śpi, to o trzymaniu długopisu w ręce nie ma mowy - dzieci bardzo lubią PAPIER - jest to najfajniejsza zabawka :-D A wieczorem zwykle jestem wyprana z wszelkie aktywności :-)
    Ale o tyle mądra już jestem, ze od niedawna zapisuję sobie pewne "dane" ;-)

7. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Ja myślę raczej o pisaniu wieczorem, bo wtedy dopiero będę mogła spisać całodzienne wyczyny mojej córy;)
    Ale czas pokaże, bo póki co nastawiam się na dziecko, które będzie spało i budzilo się tylko na karmienie (po rodzicach buahahaha)

8. Doloress

Doloress Gość

świetny pomysł
    ale ja tam wolę wiersze pisać niż pamiętniki
    a po porodzie to już chyba trudno będzie
    ale taki w czasie ciąży - czemu nie
    póki co mam mnóstwo czasu więc pomyślimy :D

9. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

No ja właśnie nie wiem jak to będzie po porodzie, chociaż ja idę na wychowawczy to pewnie znajdę czas na napisanie paru linijek jak mała padnie ze zmęczenia;)
    Ja nie umiem pisać wierszy;p

10. reklama
  11. Freiya

Freiya Lelkowa mama

Świetny pomysł, szkoda że nikt mi go nie podsunął rok temu :(

12. Ainhoa

Ainhoa Mama Zuzi

Podsuwam Ci ten pomysł jak będziesz w drugiej ciąży:)

Poleć forum