reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampers powoduje ranki na ciele

MagdalenaSk

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Marzec 2007
Postów
51
Witam Mam problem od miesiąca Od dawien dawna używam pampersów Happy Jakieś miesiąc temu zakładałam synusiowi oryginalne pampersy zużywając jedną paczkę i znów wróciłam do Happy. Od tamtej pory mojemu 1,5 rocznemu synkowi pampers powoduje ranki na ciele :-( w miejscach gdzie jest pampers np. pupa, okolice kżyża czy uda. Smaruje synka sudokremem ale on powoduje jedynie wysuszenie i robią się strupki. Po jakimś czasie strupki znikają ale za chwile pojawiają się nowe ranki w innym miejscu. Czy miałyście taki przypadek używając pampersów? czym może być to spowodowane? i czym smarować ciałko w okolicach pupy, gdzie jest założony pampers żeby nie powstawały nowe ranki? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam
 
reklama
Hej, my używamy najzwyklejszych pampersów i nie jest tak źle, gorzej było z pieluszkami hagis (nie wiem jak się pisze te nazwę). W każdym razie ja smaruje od czasu do czasu bepantenem, tym samym co stosuje się na pokaleczone brodawki i możesz też w aptece kupić nadmanganian potasu, to środek, który daje się do wody przy kąpieli i on odkaża. W kryształkach kosztuje tylko 2 zl i daje się go tyle by woda była różowa. Uwaga - jeśli podkładasz pod ciałko tetrową pieluszkę to on ją zabarwi na brąz. Zobaczysz będzie dobrze. Wypróbuj bepanten - warto zajrzeć na jego ulotkę, jest na odparzenia i otarcia. Tak sobie myślę, może źle też dobrałaś rozmiar pieluszki. Życzę powodzenia, Trzymajcie się Pa.
 
Magdalenko, jeśli przy poprzednich pampersach nie miałaś kłopotów, to może wróć do nich? Czasem dzieci mają tak wrażliwą skórę, że nie lubią zmian, ani kosmetyków do pielęgnacji, ani pampersów. Maluszkom lepiej nie zmieniać ich zbyt często. (kosmetyków oczywiście). Ich skóra jest jeszcze niedojrzała (dojrzewa do ok. 3 lat) i czasem może tak zareagować na zmianę. Nie wiemy co jest w "składzie" pampersa, moze sa czymś nasączana i skora tak reaguje? Ja używam Pampersów od maleńkości. Raz zmieniłam na TESCOwe, ale tylko dlatego,że dostała je w prezencie. Nie byłam zadowolona, bo Mała po nocy budziła się z mokrym ubrankiem, gdzieś bokiem przeciekał..
A do "konserwacji" pupy używam mokrych chusteczek Nivea i oliwki Nivea. Nigdy nic jej sie nie robiło na pupie, nawet w upały zeszłego lata.
Wiem, że skuteczny jest też Tormentiol, zostawia szaro-brązowe plamy, ale dobrze natłuszcza.
Powodzenia i pozdrawiam.
 
Ja od początku kupuję dla mojego syna pampersy. Jestem bardzo zadowolona. Nic się nigdy nie działo. Z tego co wiem, to pampersy mają w składzie wyciąg z aloesu i może dlatego taki problem? Bardzo dużo osób uczulonych jest na aloes. Jak masz sprawdzone pieluchy to lepiej do nich wróć. Szkoda pupci dzieciaczka:tak:
 
Dziecko może mieć poprostu na nie uczulenie ,i tyle ,nie ma co się martwić ,tylko zmienić pieluchy ,a do tamtych nigdy więcej już nie wracac ,

Moje dziewcze miało uczulenie na HAPPY ,każde dziecko jest inne ,czasem kusza mnie promocje HAPPY ,ale niestety nie mogew ich kupować
 
Dziewczyny (Novaczka, sewa) nie zrozumiałyście mnie;-) Ja właśnie wróciłam do pampersów Happy, które używam odkąd pamiętam A oryginalnych pampersów kupiłam jedną paczkę tylko dlatego że nie było happy. po zużyciu ich kupowałam Happy Można powiedzieć że jedna paczka Pampersów spowodowała kłopoty po powrocie do Happy, na Które synek nigdy nie miał uczulenia a ja byłam z nich bardzo zadowolona
 
Ha ha ,czyli wychodzi na to ze musisz teraz używac orginalnych pampersów :confused: :-D :-D ,ciekawe co daja do tych pamperów ,ze dziecko uczula się na inne nie orginalne:confused: :confused: :szok: :laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2:
 
Dobre:-D :-D :-D :-D Już nawet pampersy uzależniają:-D :-D :-D do czego to doszło:-D :-D :-D Pupcia zobaczyła, że pampers lepszy i się buntuje:-D :-D :-D Nie masz wyjścia muszą zostać pampersy:tak: :tak: :tak:
 
Hehe:-D to samo pomyślałam... że dodają coś do oryginalnych pampersów i pupusia mojego maleństwa "uzależniła się" od nich i nie ma rady... trzeba kontynuować ich używanie:-) Papa
 
reklama
wspolczuje wam wszystkim przede mna jest jeszcze macierzynstwo a juz chyba powinnam odkladac na pieluch...to niesamowite ile kasy one pochlaniaja...
no a becikowe nie wystarczy:/
 
Do góry