reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampersy kontra tetra

Jakie pieluszki preferujecie?


  • Wszystkich głosujących
    25
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

magdalena25

Majowe mamy'08 Przeszczęśliwa mamuśka
Dołączył(a)
22 Sierpień 2005
Postów
2 899
Tak sobie pomyślałam, że warto was o to zapytać. Zwłaszcza mamusie chłopczyków mają tu pewnie jakieś dylematy, bo wiadomo, że "jajeczek" nie należy przegrzewać i ze wszech stron straszą bezpłodnością chłopców chowanych na pampersach.
My w domu preferujemy tetrę, a jednorazowe (u nas huggie) stosujemy tylko na spacerki i nocą w okresie dłuższego snu (choć nie zawsze). Generalnie raczej tetra zwycięża. Ponoć i łatwiej potem nauczyć dziecko sikania na nocnik. No i chyba jest ku temu większa motywacja rodziców, bo to pranie i prasowanie...
 
reklama
ja uzywam pampersow new born ale juz niedlugo przerzucam sie na new baby-tez pampersy oczywiscie.tetrowych nie zamierzam w najblizszym czasie stosowac,dziecku poodbno czesciej sie skora odparza na pupci i musialabym co chwile zagladac do niej i ja przebierac.a tak jak polezy pol nocy w siuskach to nic sie jej nie stanie,z reszta pampersy dobrze wchlaniaja mocz.
 
My używamy jednorazowych. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić zmian pieluch tetrowych, prania i wogóle teraz skoro brakuje mi czasem czasu na jedzenie i picia też muszę pilnować żeby mleko było. Jak Olek śpi w dzień to święto a i tak Go już rozpieściliśmy bo usypia tylko w moim lub Adama towarzystwie. A jak nie śpi to raczej nie leży grzecznie tylko jak mu się nie wymyśla atrakcji to płacze. A ja płaczy znieść nie mogę, więc nosze...
 
My też używamy tylko jednorazowych, nie wyobrażam sobie stosowania tetrowych. Już teraz mam kupe roboty a co dopiero jeszcze prać i prasować pieluchy. Poza tym jest wiele innych powodów, myślę że dzieci mają wtedy szybciej mokro i częściej mogą być odparzone, a poza tym przemawiają według mnie względy ekonomiczne: tetre trzeba gotować a potem prasować chyba za prąd byśmy się nie wypłacili, co prawda pampersy też nie są tanie,ale przynamniej pracy przy nich nie ma.
 
Ja zamierzałam używać na zmiane i tetry i pampersów i nawet zaopatrzyłam się w dość dużą ilość pieluszek tetrowych ale jak do tej pory używamy tylko jednorazowych. Chyba jestem zbyt leniwa, bo czasu mam gdyż Klaudia jest grzeczniutka.
 
To i ja wyraże moje skromne zdanie ::). Zdecydowanie jednorazowe. Nasz Matiu tak często robi kupki,ze nie ma obawy o przegrzanie klejnocików czy coś innego. Losie pański co karmienie to kupka. No ale tak to juz jest z maluszkami:) Narazie mamy zapas Pampersów ale spróbujemy Happy, sa połowe tansze. A przy takiej "Małej Słodkiej Fabryczce Gówienka" tatko nie zarobi na pieluchy ;)

Przyznam, ze nawet przez papmpersa siczki przelecą bokiem (zwłaszcza jak kładziemy go na boczku) i Pudzio ma mokre ubranko. A teraz taka pogoda i trza w domku suszyć, czasem nie nadązamy.
 
Lidijka - skąd ja to znam ;D nasza Karolinka też robi po każdym karmieniu kupkę, i też czasem przez pampesika coś przesiąknie że trzeba ją przebierać ;D
 
Jakoś na razie stracza nam czasu na zabawę z tetrą, choć na dłuzsze spania nocne i spacerki w ruch idą jednorazówki. Dodam, że Julek sadzi kleksy jak najęty, przy każdym karmieniu i dodatkowo pomiędzy (fajne są te dźwięki, bo prawie zawsze robi to głośno). Za tetrą przemawia do mnie fakt przegrzania w pampersach (ponoć temperatura w nich dochodzi i do 50 stopni) i ewentualnej bezpłodności. Jakoś wolę dmuchać na zimne. Więc pieluch tetrowych jest sterta, tata z mamą na zmianę przy żelazku (wbrew pozorom już trwa to krótko, bo mamy wprawę).
Do tetry stowujemy pieluchomajtki (tzw. majtki "sucha pielucha"). Nie gwarantują nieprzemakania w 100%, ale różnie to bywa raz ubranko przemoknie raz się uda bez przebierania.
A co wasi pediatrzy na wybór pieluszek?
 
my poprzednio i teraz uzywamy tylko pieluszek jednorazowych;
tak jak wiekszosc dziewczyn obawiam sie ze nie miala bym czasu na nic innego tylko prasowanie ...
fakt ze michal dlugo sikla w pieluche - pozno zaprzyjaznil sie z nocnikiem :) - ale jakos udalo sie i to pokonac ;)
mamy pieluchy tetrowe ale uzywamy ich raczej jako siecreczek;
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry