reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny lęk... Za wysoki cukier

Inofs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2019
Postów
2 489
Nie umiem sobie poradzić.. Nie wiem już co zrobić, by zacząć chociaż trochę normalnie funkcjonować. Na samym początku ciąży (4-5 tydzień) wyszedł mi za duży cukier na czczo najpierw 97 a krzywa cukrowa 75: 103, 1h 150, 2 h 97,5). Przeczytałam, że cukrzyca wpływa negatywnie na rozwijający się płód.
Wpadłam w totalną panikę, paraliż...
 
reklama
Rozwiązanie
Te normy to chyba co roku się zmieniają i to na niższe , i trochę myślę ,że to napędzanie firm farmaceutycznych itd ,ale wiadomo że w ciąży trzeba na to uważać , i każda z nas się tym przejmuje
Tak, jutro idę po skierowanie
Najgorsze jest to czekanie, czy zarodek się pojawi, czy będzie tętno i czy w badaniach nie będzie wpływu negatywnego....
 
reklama
Tak, jutro idę po skierowanie
Najgorsze jest to czekanie, czy zarodek się pojawi, czy będzie tętno i czy w badaniach nie będzie wpływu negatywnego....
To dopiero początek ciąży, więc tym bardziej nie rozumiem Twojego irracjonalnego lęku. Ile Ci tu dziewczyn napisało, że cukier masz tylko lekko przekroczony. Owszem, kwalifikuje się to już jako cukrzyca ciążowa, ale dietą można bardzo dobrze wyregulować te cukry.
 
Wiesz co według norm ,to Twój cukier jest ok ,ale najlepiej niech to skomentuje lekarz do którego chodzisz , ale uważam że panika nie jest wskazana , i więcej może zaszkodzić niż ten cukier ,który mieści się w normach
 
Nie mieści się w normach.
  • cukrzycę ciążową. Zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rozpoznanie cukrzycy ciążowej następuje, gdy przynajmniej jedna z poniższych wartości, przekracza podaną normę.

na czczo po 1 godzinie po 2 godzinach
92-125 mg/dl ≥ 180mg/dl153-199 mg/dl
gdzie się nie mieści ?
 
Zalezy tez co jadla wcześniej...dla mnie to normalny wynik..najwazniejsze ze krzywa jest w normie..i wartość koncowa jest ok..ja po 2 h mialam 74.Dalej mam skoki cukru a z ciaza jest ok..uwazam ze trzeba zamknac wątek..
 
  • cukrzycę ciążową. Zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rozpoznanie cukrzycy ciążowej następuje, gdy przynajmniej jedna z poniższych wartości, przekracza podaną normę.

na czczo po 1 godziniepo 2 godzinach
92-125 mg/dl≥ 180mg/dl153-199 mg/dl
gdzie się nie mieści ?
Zweryfikuj z którego roku są to dane. Na czczo do 92, po godzinie do 180 a po dwóch do 153. Zerknij na blog mamy ginekolog. Jeżeli cytujesz tekst z jakiejś strony to podaj źródło.
 
reklama
Do góry