reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny lęk... Za wysoki cukier

Inofs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2019
Postów
2 489
Nie umiem sobie poradzić.. Nie wiem już co zrobić, by zacząć chociaż trochę normalnie funkcjonować. Na samym początku ciąży (4-5 tydzień) wyszedł mi za duży cukier na czczo najpierw 97 a krzywa cukrowa 75: 103, 1h 150, 2 h 97,5). Przeczytałam, że cukrzyca wpływa negatywnie na rozwijający się płód.
Wpadłam w totalną panikę, paraliż...
 
reklama
Rozwiązanie
Te normy to chyba co roku się zmieniają i to na niższe , i trochę myślę ,że to napędzanie firm farmaceutycznych itd ,ale wiadomo że w ciąży trzeba na to uważać , i każda z nas się tym przejmuje
reklama
No właśnie.... Tego się panicznie boję, że wcześnie czyli od samego początku dziecko było pod wpływem skoków cukru, przez to mogło stać się coś złego
 
No właśnie.... Tego się panicznie boję, że wcześnie czyli od samego początku dziecko było pod wpływem skoków cukru, przez to mogło stać się coś złego
Kochana, ja na samym początku ciąży brałam narkotyczne leki przeciwbólowe, sterydy, 3 razy miałam rtg. To było jakoś w 6 tygodniu ciąży. Nic się nie stało. Za bardzo panikujesz, lepiej umów się do psychologa jak nie potrafisz normalnie funkcjonować.
 
No to ja tez się przyznam do zbrodni.
Nie wiedząc jeszcze o tym, ze jestem w ciazy wypiłam cała, duża, chłodna puszkę piwa. Niemalże za jednym zamachem. Tak jakos w trzecim tygodniu, wszystko się wtedy kształtowało. Na wszystkich usg dziecko zdrowe jak rydz.
 
No to ja tez się przyznam do zbrodni.
Nie wiedząc jeszcze o tym, ze jestem w ciazy wypiłam cała, duża, chłodna puszkę piwa. Niemalże za jednym zamachem. Tak jakos w trzecim tygodniu, wszystko się wtedy kształtowało. Na wszystkich usg dziecko zdrowe jak rydz.
A ja pomimo cukrzycy zjadlam dwie czekoladowe rurki. Nie mogłam wytrzymac bez slodkiego.
 
reklama
Dziewczyny, jest różnica między drobnymi rzeczami a stym narażeniem przez 3 tygodnie na cukier. W necie jest wyraźnie napisane, że nawet umiarkowana cukrzyca na początku powoduje wady wrodzone
 
Do góry