reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny strach przed porodem SN

Ja waga przed ciąża 1, 2 i 3 - 47 albo 49 kg. W ciąży kolejno 18, 20 i ponad 20 na plusie. A SN urodziłam dzieci z waga 3,5, 4 i 3,6 kg. Wszystko zależy od rozejścia miednicy. Według wskazań medycznych, o ile nie ma wlanie przeciwwskazań, SN można rodzic do 4,5 kg. Ale oczywiście decyzje podejmowane są bardzo indywidualnie.
No tak lekarz oceny ze dziecko do 3,5 kg pozwoli urodzić dokonał po pomiarach na którejś z ostatnich wizyt. Mam w rodzinie dziewczynę co urodziła dziecko 5 kg bez nacięcia wiec predyspozycje danej kobiety robią duzo
 
reklama
Dziewczyny... Nie załatwiłam żadnego psychologa, psychiatry :( Mimo iż obdzwoniłam każdy najbliższy oddział terminy kwiecień, maj... Prywatnie na razie również nie ma opcji. Jestem zrozpaczona. dziś mam wizyte u lekarza. Będę z nim rozmawiała. Zobaczymy co powie....
 
@Avia33 Może lekarz będzie empatyczny i nie będzie robił problemu. Z tymże jak poród zacznie się wcześniej, to nie masz gwarancji, że ten lekarz będzie obecny. A może jakaś teleporada?
 
Dziewczyny... Nie załatwiłam żadnego psychologa, psychiatry :( Mimo iż obdzwoniłam każdy najbliższy oddział terminy kwiecień, maj... Prywatnie na razie również nie ma opcji. Jestem zrozpaczona. dziś mam wizyte u lekarza. Będę z nim rozmawiała. Zobaczymy co powie....

Nie szukaj psychologa... Tylko psychiatra. Niestety na fundusz bardzo długo się czeka na wizytę, wiec musisz szukać prywatnie. Nie wierze że nigdzie nie ma terminów [emoji848] U mnie w miasteczku ponad 20tys mieszkańców mam psychiatrę co nawet tego samego dnia prywatnie przyjmuje...
 
Dziewczyny... Nie załatwiłam żadnego psychologa, psychiatry :( Mimo iż obdzwoniłam każdy najbliższy oddział terminy kwiecień, maj... Prywatnie na razie również nie ma opcji. Jestem zrozpaczona. dziś mam wizyte u lekarza. Będę z nim rozmawiała. Zobaczymy co powie....
No coś Ty. Od ręki to tylko prywatna wizyta. Psychiatrów jest za mało niestety i terminy są długie. CHOĆ! dzwoniąc na infolinię NFZ z zaznaczeniem że jesteś w ciąży powinni Cię gdzieś zarejestrować w ciągu 7 dni zgodnie z prawem. Tylko mogą zaproponować wizytę w innym mieście w okolicy.
 
Dodzwoniłam się prywatnie. Powiedziałam babce co i jak. w poniedziałek będzie dzwonił do mnie lekarz w sensie "teleporada" A po takiej rozmowie ewentualne zaświadczenie będzie czekało na recepcji...
 
Dziewczyny. Im bliżej rozmowy z psychiatrą tym bardziej się boję że nic z tego nie wyjdzie i lekarz stwierdzi że po prostu panikuję....
Dziś w nocy śnił mi się poród ten co przeszłam. Wstałam zapłakana i roztrzęsiona. Bałam się znów zasnąć :(
 
reklama
Swoją drogą warto może było by również porozmawiać z psychologiem, żeby ułożył Ci w głowie? Złe doświadczenia nie miszą się powtórzyć i może należy zamknąć traumę sprzed lat?
 
Do góry