reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny strach utraty ciąży

reklama
Ja miałam ataki paniki w pierwszej ciazy. Tez byłam po stracie, odbiło mi się to równo.
Na szczęście obyło się bez środków farmakologicznych.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego ruchy dziecka maja być regularne? Przecież wiadomo, ze jak np dużo chodzisz w ciągu dnia to kołysanie twojego ciała usypia malucha i on się będzie ruszał mniej. Z chwila jednak kiedy usiądziesz w spokoju na kanapie będziesz mieć dyskotekę w środku. Ruchy dziecka zależą od wielu rzeczy. Niektórym dzieciom wystarczy, ze mama wypije puszkę coli i już zaczynaja tańcować.
Jestes już w drugiej połowie ciazy. Na tym etapie dziecko z każdym dniem jest coraz silniejsze, ma coraz większe szanse na przeżycie. Stres jest dla niego i dla ciebie niezdrowy.
Poprzednia traumę musisz sobie przepracować z psychologiem. U nas jest tak, ze tego typu terapie w ciazy nie są najlepszym pomysłem ale jeśli w Polsce są inne wytyczne to tych się trzymaj.
Jestem po dwóch poronieniach, długoletnich staraniach, mam dwójkę cudownych zdrowych maluchów. Tobie tez jest dane być mama. I nią będziesz. Jeszcze tylko 17 tygodni i już.
 
Właśnie chodzi o to że cały czas leży nie wiem czemu tak uparłam się tych ruchów może dlatego że cały czas mam w głowie to że w poprzedniej ciąży po prostu nagle przestałam je czuć😩
 
A No to jeszcze inaczej.
Nie bedziesz czuła ruchów tak jak to mądre książki opisują. Ciąża leżąca inaczej oddziałuje na dziecko (ja osobiście nie jestem zwolennikiem ciąż leżących ale skoro lekarz się upiera to trudno) W ciazy leżącej dziecko pozbawione jest tych bodźców ruchowych (kołysanie, potrząsanie, zmiana kierunków góra dol i na boki) i nie będzie się ruszac „wedle schematu”.
Jak masz detektor tętna to sobie nim pomagaj. Tylko upewnij się, ze go używasz poprawnie i ze wyłapujesz tętno dziecka a nie swoje bo tak tez może być.
 
Właśnie chodzi o to że cały czas leży nie wiem czemu tak uparłam się tych ruchów może dlatego że cały czas mam w głowie to że w poprzedniej ciąży po prostu nagle przestałam je czuć😩
A gdzie masz łożysko? Ja na przedniej ścianie i na USG widziałam jak my fika a ja nic nie czułam.
 
Dziekuje bardzo :) Mam korzystam z detektora już zauważyłam że wyłapuje małego on się też rusza ,ale mówię no u mnie jest chyba ten lęk właśnie z poprzedniej ciąży ,że wydaje mi się że te ruchy są słabsze Itp itd … na dodatek mały jest ułożone poprzecznie
 
reklama
Ruchy będą słabsze bo mały nie ma stymulacji ruchowej. Masz ciąże leżąca. On nie ma świadomości co to normalny ruch, chodzenie, kołysanie i będzie delikatniej się ruszał. Przynajmniej na tym etapie.
Potem będziesz Boga na klęczkach prosiła żeby chociaż na chwile przestał cie kopać po nerkach :D
 
Do góry