reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Panikara

Dołączył(a)
20 Listopad 2016
Postów
11
Hej :)
W obecnym wieku na razie nie planuję posiadania dzieci. Ale przyszłości myślałam o gromadce pięciu maleństw. Chcialam mieć dużą rodzinkę :) i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie moje martwienie się na zapas. Nie jestem w ciąży, dzieci z partnerem chcemy mieć za parę lat, ale ja zawczasu czytałam posty na forum o waszych porodach, opiece medycznej, szpitalach i przebiegu ciążu. Tak się najadłam strachu. Boję się dolegliwości fizjologicznych podczas ciąży, jak to wszystko przebiega i wygląda. Bo w książkach piszą co innego, niektórzy podkoloryzują coś i w końcu nie mam zielonego pojęcia. Odnośnie porodu mam niesamowitego stracha, czy zdąże do szpitala (wolałabym urodzić w domu w basenie z położną przy sobie, ale jeśli będą komplikacje to już mi się odwidza wszystko- jak wygląda poród w domu?). Tak samo boję zdać się na opiekę lekarzy. Chodzi mi o samo to, że niektórzy odsyłają do domu ze skurczami, albo odmawiają znieczulenia, krzyczą, albo nacinają. Panikuję przed nacięciem krocza i bólem porodowym, że zaczęłam myśleć o cesarce. Ale przewinął mi się post, że jednej z was przy porodzie naturalnym nagle odesłano na cesarkę i zanim znieczulenie zadziałało to zaczęło się cięcie. Jak wygląda cesarka? Bo tu też różne opinie, różne informacje. Za dużo różnych zdań i zaczynam się gubić. Bardzo chciałabym mieć dzieci jak najszybciej (co zależy niestety od sytuacji materialnej), ale tak bardzo się boję, że czasem wpadam w histerię. Ale mimo wszystko nie umiem się rozmyślić z tego <3 któraś z was mogłaby mi pomóc lub coś doradzić?
 
reklama
:laugh2: po co tak się martwić o wszystko na zapas. Słuchaj to co Cię przeraża jest po prostu niesamowitym przeżyciem. W moim przypadku musiała być cesarka bo był brak postępu w porodzie, skurcze były no powiedzmy że bolało ale znosnie;-) ;) i wzięli mnie na cesarke dostalam znieczulenie w kręgosłup (nie bolalo) poczułam totalną ulgę, czułam jak mi nacinali brzuch ale nie bolalo:)wyjeli Syna położyli go na mnie i mnie zaszyli. (Sladu po cesarce brak)Może to brzmi strasznie ale źle nie było. Z porodem nie jest tak ze hop siup i po wszystkim...na pewno zdążysz do szpitala. Opieka medyczna trzeba po prostu szukać dobrego lekarza, ja swojego wprost uwielbiałam a szukałam takiego lekarza dość długo. Noszenie dziecka przez 9 miesięcy pod swoim sercem jest po prostu cudowne i bezcenne...
 
Dziękuję bardzo :) najbardziej boję się właśnie o tego dobrego lekarza. Myslę, że to czy poród będzie dla mnie w miarę dobrze.wspominanym doświadczeniem w dużej mierze zależy właśnie od służby medycznej. A tutaj ciocie już straszyły jak to różnie bywa...
 
Hej nie czytaj za dużo w internecie bo najwięcej się zawsze trafia historii koszmarnych a tak naprawdę większość ciaz i porodów jest całkiem znosnych. Podobnie jak Ty marze o gromadce, teraz będę mieć trzecie dziecko i wszystkie ciaze i porody wspominam dobrze.
Dopóki sama nie będziesz w pierwszej ciąży i nie urodzisz po raz pierwszy nie będziesz wiedzieć jak to będzie u ciebie wygladalo. Każda kobieta przeżywa inaczej, emocje z inną intensywnoscia, ból z inną intensywnoscia, jesteśmy bardziej albo mniej delikatne itd itp.
Jeśli naprawdę chcesz mieć dzieci, to pomysl przede wszystkim o tym ze dzieci to największe szczescie, zaczynamy się nawet inaczej smiac, jakoś tak pelniej, szczerzej :)
Reszta, że tak powiem, "wyjdzie w praniu" :)
 
Wiesz, jak ci się trafi niefajny lekarz to go po prostu zmieniasz na innego... Ja zawsze przed wyborem lekarza czytałam opinie na jego temat i w sumie jestem do tej pory z każdego wyboru zadowolona.
 
Andzelika- głównie samymi nieprzyjemnymi sprawami. Że traktują przedmiotowo, że nie informują co robią, krzyczą jak się np nieodpowiednio oddycha, albo każą się pośpieszyć "bo nie jesteś jedyn rodzącą i tylko zajmujesz łóżko", nacinanie bez znieczulenia i inne tego typu rzeczy. Wiem, że to w większości nieprawdziwe, ale często śni mi się po nocach.
 
Kasia.zosia trochę mnie uspokoiłaś. Wiem, że u każdej inaczej to wygląda. Boję się jak to będzie ze mną, w końcu to zupełnie nieznana sprawa z mojej strony. I tak samo o partera. W sensie... Jego reakcje, zachowanie. Wiem, że będzie się o mnie troszczył, ale czasami przesadza albo chce za dużo wiedzieć. Ja trochę po staroświecku mam jasno wytyczone granice co uważam za.swoją prywatność i nie wyobrażam sobie porodu przy nim. Może dojrzeję do tego w czasie ciąży, ale wolałabym doukę albo zaprzyjaźnioną położną niż mężczyznę. Da się jakoś do tego przełamać? Jak to było u ciebie?
 
Andzelika- głównie samymi nieprzyjemnymi sprawami. Że traktują przedmiotowo, że nie informują co robią, krzyczą jak się np nieodpowiednio oddycha, albo każą się pośpieszyć "bo nie jesteś jedyn rodzącą i tylko zajmujesz łóżko", nacinanie bez znieczulenia i inne tego typu rzeczy. Wiem, że to w większości nieprawdziwe, ale często śni mi się po nocach.
Rodziłam juz dwa razy i ani raz nikt nie odezwał się do mnie bez szacunku. Zwlaszcza drugi poród świetnie wspominam, polozne była bardzo profesjonalne ale też bardzo mile i wspierały mnie cały czas. A po urodzeniu każda mi gratulowala, nawet te, które przy porodzie nie byly. Dodam, że rodziłam sama, bez męża wiec ich wsparcie było tym bardziej pomocne.
 
reklama
Tak jak już napisałam ja rodziłam dwa razy bez męża i trzeci porod tez będzie tak wygladal. Ani ja go nie chciałam przy porodzie ani on nie chciał :) Cokolwiek wybierzesz będzie dobrze :) może akurat jak do tego dojdzie będziesz go potrzebowała przy porodzie, tego nie przewidzisz teraz :)
 
Do góry