reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paplanina

reklama
Bodzinka chyba miałaś na mysli Hib?
No i jak to się ma do meningokoków? Nie widzę związku.
My już teoretycznie zakończyliśmy szczepienia, ale pani doktor ostatnio zaproponowała jeszcze meningokoki, sama nie wiem. Na forum Mamy maja podzielone zdanie.
 
Z tego co wiem i co dowiadywała się moja siostra przed puszczeniem córki do przedszkola, na meningokoki warto zaszczepić starszaka, takie dziecko co to zaczyna naukę w szkole.
My na drugie urodziny zafundujemy córce szczepienie na pneumokoki i to też bardziej ze względu na drugie dziecko, bo tak byśmy zrobili to trochę później przed przedszkolem. Tylko nie wiem jaką szczepionką, bo Martyna to chyba jeszcze na ten prevenar się kwalifikuje, a wiem, że starsze dzieci można szczepić dużo tańszą szczepionką. Jeszcze się u nas nie dowiadywałam, ale czytałam, że jest dużo kontrowersji z tym kogo czym :baffled: Oszczędzać na zdrowiu dzieci nie będę, ale wolałabym mieć jasność.
 
A ja mam szczęście, bo w Holandii pneumokoki i meningokoki są obowiązkowe i bezpłatne dla wszystkich dzieciaków. Majka jest już po.
Polecam szczepionkę przeciw rotawirusowni, szczególnie dla tych, które chodzą lub wybierają się do przedszkola...A, cholera, tylko nie wiem czy nie za późno....bo ponoć pierwsza dawka musi być przed ukończeniem 6 miesiąca, ale może są też inne...Łatwo, bo podaje się ją doustnie.
 
My szczepiliśmy Martynkę na rota i ta pierwsza dawka, to chyba nawet między 12 a 16 tygodniem i z tego powodu, że doustna, to w sumie kłopotliwa w podaniu dla takiego szkrabika. Pamiętam jak drżeliśmy ze strachu razem z pielęgniarką i lekarką żeby jej nie wypluła :tak:
 
polu to faktycznie masz fajnie ja sebolla nie szczepilam bo on wiecznie chory ledwo udawalo sie nadazac z obowiazkowymi szczepieniami:-(
 
u nas tez obowiazkowe i bezplatnie i Marta juz po no i jeszce bedzie miala jedna na 2,5 roczku i przed sama szkola Pola a na rotavirus to nie wiedzialam ze sa szczepionki myslalam ze to cholerstwo to jak grypa Marta conajmniej 4 razy byla chora w tym 2 musielismy jechac na pogotowie ale bede musiala pomyslec o maluchu zeby go za szczepic i w sumie o Marcie tez jak nie za pozno bo idzie do przedszkola:zawstydzona/y:
 
reklama
A u nas - pierwszy dzień w przedszkolu minął. Olinka uśmiechnięta, zadowolona, njapierw nie chciała wychodzić, później jak już stwierdziła, że idzie z tatusiem to wzięła z półki 2 lalki i zadowolona pomaszerowała do wyjścia (mam nadzieję, że kiedyś nie przemyci czegoś potajemnie z tego przedszkola). Ogólnie niepotrzebnie się martwiłam i oby tak dalej. Pani dyrektor powiedziała, że Oliwka taka mała a wszystkie dzieci ustawia tak jak chce :-D.
 
Do góry