reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

papuga dla nastolatka-czy to dobry pomysł??

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2010
Postów
1
Mój 12-letni sym od dłuższego czasu namawia mnie na kupno papugi. Niedługo sa jego urodziny i wspólnie z mężem postanowilismy poważnie sie nad tym zastanowic , ale mam pewne obawy: nigdy nie mieliśmy żadnego zwierzątka w domu. Nie wiem jak trzeba opiekowac sie papuga i czy mój 12-letni syn da sobie z tym rade ( on zapewnia, że tak:-) . Czy papuga z gatunku LORA WIELKA to dobry wybór na pierwszego pupila? zwierzeta.hiperogloszenia.pl/ptaki/ogloszenie/134191-lora-wielka--26quot-3Bsalomonska-26quot-3B-papuga-doskonala--29-oferta-katowice/#ogloszenia-ze-zdjeciem134191
 
reklama
Hej
może nie jestem wielkim znawcą papug bo sami mamy papużkę od kilku miesięcy,ale uważam,że jest to bardzo fajne hobby.
Jeśli mogę coś podpowiedziec to weźcie papugę od dobrego hodowcy.Są specjalistyczne fora na których można dowiedziec się różnych opini na temat hodowców jak i ich hodowlach.
Musicie ptaszkowi zapewnic ogromną klatkę bo im większa tym lepsza.My mamy naprawdę wielką.
Co prawda nie mam lory i nie wiem jak ona się zachowuje,ale czytałam,że są inteligentne i mogą się bardzo zsocjalizowac z człowiekiem.
Pamiętaj,że papuga potrzebuje dużo towarzystwa,trzeba ją wyciągac z klatki tak często jak to jest możliwe,tak więc nie możecie się jej bac.Papuga samotna to papuga nieszczęśliwa.będzie cierpiała i wyrywała sobie pióra.Potrzebuje towarzysta jak wody. Ja się przyznam,że mnie nasz Bazyl (to jego imię) trochę przeraża i sama z klatki bym go nie wyciągnęła,ale on jest zakochany w moim mężu i to z nim wiecznie spędza czas.Ja podchodzę do klatki,dużo mówię do Bazylka,zmieniam mu wodę i pokarm,ale nie biorę go na ramię.Za to u Was ktoś będzie musiał to robic,albo ty,albo syn choc wydaje mi się,że też się będzie bał papugi.Moja jest podobnej wielkości co lora :tak:
Pamiętaj rówież,że te papugi na ogół żyją bardzo długo i to jest inwestycja na przyszłośc.Najlepiej kupic papużkę młodziutką by przyzwyczaiła się od samego początku do was.
Co jeszcze? Nie wiem.Ogólnie to będzie Wasz wspólny obowiązek ;-)

aha jak tylko kupicie papugę sprawdzcie czy nie ma wirusa PBFD :tak:


a i na ogłoszeniu jest napisane,że są ręcznie wykarmione,z tego co czytałam to źle bo mogą miec problemy z osobowością i psychiką,ale nigdy nie miałam do czynienia z taką papugą.Co do mojej,nie wiem jaką ma przeszłośc bo przygarnęłam ją jak miała 2 lata ;-)
 
Ostatnia edycja:
Mysle ze jak na pierwsze zwierzatko to jest to dobry wybor. Ptaki nie sa az tak bardzo wymagajace. Musisz byc jednak przygotowana, ze zwierzatko moze szybko sie znudzic dziecku i wtedy to Ty bedziesz musiala sie nim opiekowac.
 
Ja osobiscie miałam wiele papug jednak były to małe faliste, strasznie smieciły ale nie było z nimi większego problemu tak wiec polecam:-) No i ptaki lubia skrzeczec o swicie wiec dobrze jest im nałożyć jakiś materiał na klatką oczywiscie tak zeby sie nie podusiły:-) ja pierwsza papuge dostałam w wieku 6 lat wiec twój 12 letni syn na pewno sobie poradzi:-). Warto również tak jak poprzedniczka pisała zapoznać sie ze dana odmiana przed jej zakupem:-) Czyli poczytać o niej trochę o tym jak sie nia opiekować co lubi itp.
 
Moj maz mial jako nastolatek papuge. I praktcznie wszystko co napisala umi2 sie zgadza :) Smieca, skrzecza itp. Ale maz do dzisiaj mowi mi o swoim Kubusiu ;P Sama bym kupila mala papuzke falista (nie bez powodu sa najbardziej popularne). Tylko pamietaj, zepewnie sprzatanie spadnie na Ciebie ;)
 
witam. zastanawiając się nad kupnem zwierzęcia należy wziąć pod uwagę, że dzieci często mają słomiany zapał i szybko się nudzą. na pewno trzeba będzie pomóc synowi w opiece nad papugą. z drugiej strony posiadanie pupila uczy odpowiedzialności i wrażliwości, uodparnia na alergie. ogólnie myślę, że warto spróbować. powodzenia;)
 
Papugi nie pochłaniają dużo czasów i nerwów. Sprawdziłabym czy dzieciaczek nie ma jakieś alergii, a tak po za tym to uważam, ze to bardzo dobry pomysł.
 
Ja nie mam z papugami miłych wspomnień. Miałam kiedys 4 faliste..jedna po drugiej (nie 4 na raz) i pamiętam że bardzo brudziły.
W domu miałam taaki segment scianke meblowa ktora na dole nie miala zadnych dziur, w sensie byla zabudowana a po jej demontazu i tak pod spodem jakims cudem dostaly się tam ziarna i piora , szok to byl bo zastanawialismy sie jak to tam wlecialo jak nie bylo taam zadnej szpary....
No ale to fajne zwierzatko tylko trzeba sprzatac :) :)
 
reklama
Jestem przeciwna ale to mije osobiste zdanie. Papuga to ptak i powinien latac a nie siedziec w klatce. Przez zachciewajke dziecka chcecie zniewolic ZYWE zwierze dla ktorego naturalny srodowiskiem jest niebo a nie klatka zapewne max metr na metr :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry