reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Parcie na żarcie, czyli o zachciankach :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A ja dziewczyny codziennie pomidory jem.. Nie może byc dnia bez pomidora!
:)
No i z tymi frytkami to tez mi sie zdarzyło pare razy.. Tylko, że u mnie nie dam rady z zapachem..
Tak jak wspominałam smażone, tłuszcze, słodkie mnie odrzuca :( wiec jest wielka lipa.. Bo nie myślałam ze aż tak bedzie.. Nawet teraz rośnie mi w gardle na samą myśl ..
 
reklama
ja też frytki, pomidory, ogórki, rzodkiewkę, kalafiora, kiszonki. Po śledziach się źle czułam. Nie mogę jeść pierogów bo mnie cofa.
 
A ja nie mam żadnych specjalnych smaków, ale...Dziewczyny, nie wiem co jest, czuję się jakbym miała dziurę w brzuchu. Wciągnęłam już od rana takie ilości jedzenia, że normalnie do wieczora by mi wystarczyło, a dalej jestem głodna...! Muszę się jakoś opanować bo mam plan żeby nie przytyć więcej niż 10 kg, ale widzę że problem będzie :(
 
jajka jajka jajka :))) i ostatnio mizeria codziennie i łosoś wędzony brzuszki :)

a najlepsze że wczoraj mialam taka ochote na salatke ziemniaczaną :) wzielam zrobilam od razu zjadlam ile weszlo :)
dzis rano otwieram lodowkę biorę pudelko z salatką otwieram i jezuuuuuuuuuu jak mnie cofnelo. ja tego nie zjem :))
 
PIERNICZKI NA CHOINKĘ (o ile dotrwają.... bo u mnie dziwnym trafem znikają...)


  • tak około 330-350ml miodu
  • 3/4 kostki masła/ margaryny (ja daję Kasię)
  • 2/3 szklanki cukru
  • ok. 500-550 g mąki pszennej (mi zawsze więcej mąki wychodzi... no i do podsypywania potrzebna)
  • 1 opakowanie przyprawy do piernika (20 g) lub łyżeczka/dwie, w zależności od przyprawy, czytajcie opakowania :p
  • 1 łyżeczka sody lub proszku do pieczenia
  • 1 jajko
  • ewentualnie można dodać łyżkę kakao, żeby były ciemniejsze, ale te i tak po upieczeniu ciemnieją


miód, cukier i masło trzeba podgrzać w garnku i rozpuścić. do miski wsypać mąkę, proszek, przyprawę, wbić jajko i wlać roztopioną masę, wymieszać, podsypać mąki :p . jeśli nadal będzie luźnawe, można odstawić na około pół godzinki do lodówki, powinno zgęstnieć, albo dodać mąki :p rozwałkować na dowolną grubość, im grubsze, tym łatwiej zmiękną, cieniutkie nadają się na choinkę, bo są długo twarde. wykrawać ciasteczka, dziurki najłatwiej robi się słomką. piec w 180st jakieś 7-10min, trzeba patrzeć, bo zależy jaki piekarnik :)

smacznego
 
Dziewczyny, mam prośbę. Potrzebuję propozycji - już z przepisami - menu na imprezę, raczej coś lekkiego, prostego, do łapy na raz. Jakieś propozycje? Ja się oczywiście też czymś podzielę, bo mam trochę przepisów w zanadrzu:tak:
 
Jezeli masz blender wrzucasz do niego paczke krakersow i jakies ziola albo przyprawy wedlug uznania.piers z kurczaka kroisz w paseczki.pozniej obtaczasz je w jajku i tej posypce z krakersow.kladziesz najlepiej na taka kratke do piekarnika na 180ºc.gdzies na 20-30min.zalesy od grubosci paskow.a najlepiej pod ta kratke z paluszkami polozyc taka blache jak na pizze zeby okruszki na nia spadly.pozniej mozna podac to na zimno z jakimis dippami.np ja mieszam majonez z jogurtem i czosnek wyciskany lub majonez z ketchupem i jest git :)
 
reklama
kopacz świetny przepis. :D Ja sama z chęcią go wypróbuję na urodziny dziecka :D
U nas zawsze się domagają aby zrobić paluchy z ciasta francuskiego- ciasto rozkładasz smarujsz jajkiem, jak chcesz to sypiesz serem a jak nie to nie. składasz tniesz w paski, te paski później skręcasz, smarujesz jajkiem posypujesz mieszanką przypraw np, tą do ziemniaków i jak chcesz to serem żółtym, Pieczesz według przepisu. Możesz jeść na ciepło i na zimno. Też jako dodatek to sałatek. To przepis znajmomych. Oni jeszcze robią jako przebrychę tortille na którą kładą np. plasterek oliwki i ser żółty i zapiekają do roztopienia się sera. Jest t super jako przegrycha,
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry