reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Parcie przy zaparciach a plod

Mami27

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2018
Postów
48
Hej
Wczoraj i dzis mialam zaparcie mimo mnostwa owocow, ktore jem.
Czy takim parciem silnym nie zrobie nic dziecku? Oczywiscie po dzisiejszym bola mnie ciut miesnie od “stekania” i boje sie chodzic do wc zeby jakis plamien nie ujrzec przez to.
To moja pierwsza ciaza jestem w 14tc5d i boje sie ze wywolam porod przedwczesny czy poronienie przez silne parcie. Uswiadomcie mnie prosze... :(
 
reklama
Hej
Wczoraj i dzis mialam zaparcie mimo mnostwa owocow, ktore jem.
Czy takim parciem silnym nie zrobie nic dziecku? Oczywiscie po dzisiejszym bola mnie ciut miesnie od “stekania” i boje sie chodzic do wc zeby jakis plamien nie ujrzec przez to.
To moja pierwsza ciaza jestem w 14tc5d i boje sie ze wywolam porod przedwczesny czy poronienie przez silne parcie. Uswiadomcie mnie prosze... :(
Zgłoś się lepiej do lekarza może coś poradzi na to, sprobuj pojesc śliwek suszonych i takich świeżych. Moja szwagierka przez zaparcia leżała w szpitalu. Broń Boże nie napinaj się i nie przyj.
 
Hej
Wczoraj i dzis mialam zaparcie mimo mnostwa owocow, ktore jem.
Czy takim parciem silnym nie zrobie nic dziecku? Oczywiscie po dzisiejszym bola mnie ciut miesnie od “stekania” i boje sie chodzic do wc zeby jakis plamien nie ujrzec przez to.
To moja pierwsza ciaza jestem w 14tc5d i boje sie ze wywolam porod przedwczesny czy poronienie przez silne parcie. Uswiadomcie mnie prosze... :(
Nie wyciskaj kupy bo hemoroidow sie nabawisz kochana.. owoce owocami.. niektore maja duzo cukrow ktore tez powoduja zaparcia.. np banany.. jedz owoce soczyste ktore maja w sobie sporo wody.. jedz warzywa,pomidory,papryke one tez zawieraja sporo wody.. no i pij duzo ale nie np slodzonych napoji ;) rob zupy z mniejsza iloscia soli ale naturalne czyli tylko sol ,pieprz i na rosole z miesa ;) tez mialam problem z zaparciami w ciazy.. i zrezygnuj ze slodkiego ;) tzn moze nie zrezygnuj ,bo w ciazy jestes to masz zachcianki ,a ogranicz ;) i pij duzo wody ;)
 
Spróbuj pić codziennie rano przed śniadaniem szklanke przegotowanej ciepłej wody, może zmiekczy masy kalowe. Ostatecznie w ciąży na zaparcia bezpieczna jest lactulosa, do kupienia w aptece. Ja w pierwszej ciąży miałam tak straszne zaparcia ale nic nie pomagalo ani litr maślanki ani woda z kiszonej kapusty.
 
Ja mam ibs i męczę się od początku ciąży, dziecku nic nie będzie. Próbowałaś śliwek suszonych namoczonych na noc? 10szt zalewasz wrzątkiem wieczorem, rano na czczo wszystko zjadasz i wypijasz. Rano szykujesz to samo, wieczorem zjadasz po kolacji itd. przez kilka dni.
 
Spróbuj pić codziennie rano przed śniadaniem szklanke przegotowanej ciepłej wody, może zmiekczy masy kalowe. Ostatecznie w ciąży na zaparcia bezpieczna jest lactulosa, do kupienia w aptece. Ja w pierwszej ciąży miałam tak straszne zaparcia ale nic nie pomagalo ani litr maślanki ani woda z kiszonej kapusty.
Mi pomagalo zjesc ogorki kiszone i popic mlekiem,maslanka czy kefirem :p
 
reklama
mi lekarz zapisal evaque czopki dla ciężarnych. użyłam jeden i od tego momentu juz się wyregulowalo. Zaparcia nie są dobrym rozwiązaniem bo hemoroidy z tego beda.
 
Do góry