reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parę słów o nas:)

ja nie wiem jak dlugo tutaj zostane ....ale na pewno bede mowila do niego po polsku ....jak pojdzie do przedszkola to sie momentalnie angielskiego nauczy ......widze to na przykladzie dzieciakow mojej kuzynki i znajomych
 
reklama
Nio to prawda! Ja mam o tyle trudniej, ze tylko ja mowie po Polsku! Moj maz tylko po angielsku no i jego rodzina tez! A moja rodzina cala w Polsce tylko odwiedzaja albo ja latam! Martwie sie troche ze Ella nie bedzie chciala mowic po Polsku!:-:)no:
 
Nio to prawda! Ja mam o tyle trudniej, ze tylko ja mowie po Polsku! Moj maz tylko po angielsku no i jego rodzina tez! A moja rodzina cala w Polsce tylko odwiedzaja albo ja latam! Martwie sie troche ze Ella nie bedzie chciala mowic po Polsku!:-:)no:
Emcia ty musisz caly czas mowic do niej po polsku .....zeby sie nie domyslala ze umiesz po angielsku ....u moich sasiadow jest troszke inna sytuacja ale Ci napisze .........otóż mama umie mowic po angielsku i po polsku a tata tylko po polsku (obydwoje sa polakami)i dzieciaki do niej mowia przewaznie po angielsku bo im tak lepiej ....sama wiesz wszedzie tego jezyka uzywaja (przedszkole koledzy ..bajki itp)no i wiedza ze ona je zrozumie a do taty mowia po polsku bo wiedza ze on nic nie czai po angielsku:tak:
 
ja bym chciala znac angielski :-(​
kasila naauczysz sie ....sama nie bedziesz wiedziala kiedy ;-) ;-) najlepiej sie uczyc jak sie jest w obcym kraju bo cie sytuacja zmusza:tak: ....ja jak wyjezdzalam z polski to tez bylam na bakier z angielskim a teraz nie powiem ze umiem perfekt ale nie mam zadnych problemow z porozumiewaniem sie:tak:
nic sie nie przejmuj bedzie dobrze...;-) .....
 
Emcia ty musisz caly czas mowic do niej po polsku .....zeby sie nie domyslala ze umiesz po angielsku ....u moich sasiadow jest troszke inna sytuacja ale Ci napisze .........otóż mama umie mowic po angielsku i po polsku a tata tylko po polsku (obydwoje sa polakami)i dzieciaki do niej mowia przewaznie po angielsku bo im tak lepiej ....sama wiesz wszedzie tego jezyka uzywaja (przedszkole koledzy ..bajki itp)no i wiedza ze ona je zrozumie a do taty mowia po polsku bo wiedza ze on nic nie czai po angielsku:tak:

No to akurat nie mozliwe bo przeciez musze sie komunikowac z mezem no i rodzina i znajomymi! Oni ani slowa po Polsku takze Ella bedzie wiedziala ze ja mowie po angielsku! No i do tego pracuje jako tlumacz wiec czasami rozmawiam przez telefon w obu jezykach naraz (np. jak pacjent nie zna angielskiego a lezy w szpitalu itp.), wiec boje sie ze jej sie wszystko pomiesza!
 
My do Briana mowimy po polsku nie chce zeby zapomnial ojczystego jezyka:-) nawet i do porozumiewnania sie z dziadkami itd ale chce tez zeby nauczyl sie mowic po angielsku i pewnie nauczy sie w przedszkolu czy szkole i mysle ze tam najlepiej bo anglicy maja inny akcent niz my wiec wole zeby tam sie uczyl jezyka;-)


Emcia a moze jak robisz z Ela rozne rzeczy mow do niej po polsku :-)
Wiem ze to troszke trudne ale mysle ze sie da:tak:
 
Jak jestem z nia sama to tylko mowie po polsku i mam zamiar caly czas tak robic! Bo jak maz wraca to gorzej, wtedy po angielsku! mam nadzieje ze nie bede miala zbyt wielkich klopotow!:-)
 
Ja wymiekam na sama mysl o nauce mowienia u Jasia- jeszcze 2 jezyki to spoko-ale u nas sa 3 jezyki a w porywach i 4-bo ja mowie do Jaska po polsku, maz po wegiersku, razem ze soba mowimy po angielsku, a z tesciami po niemiecku-jak to bidne dziecie sie w tym polapie???:no:
 
reklama
Do góry