reklama

Parking dla kobiet w ciąży?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez dosia76, 8 Październik 2012.

1. dosia76

dosia76 Zaciekawiona BB

W mediach pojawił się nowy temat, mający w założeniu ułatwić nam "ciężarówkom" życie
    Parking dla kobiet w ciąży - popierasz?
    Co sądzicie o całej idei? Chciałybyście takiego parkingu? Czy może czujecie się dyskryminowane, bo i takie głosy słychać:cool:

2. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

jeżdżę od początku ciąży, ciężarnych wsiadających do aut przez te 9 mcy widziałam aż jedną :szok: więc nie wiem czy ciężarne boją się jeździć, czy jest jak. Moim zdaniem bynajmniej w moim mieście takie coś jest niepotrzebne, zawsze znajdę sobie jakieś miejsce do zaparkowania. Bardziej dyskryminowana czuję się w kolejce w markecie czy autobusie niż za kierownicą szukając miejsca wolnego do zaparkowania.

3. reklama
  4. katarinna

katarinna Fanka BB :)

Jeżdżę samochodem sporo, od początku ciąży, jeździłam też w pierwszej ciąży.
    Jedyne co dla mnie było problemem, to fakt że z wielkim brzucholem czasem ciężko mi było wsiąść/wysiąść do/z auta na "normalnym" miejscu parkingowym. Czasami zastanawiałam się czy nie można by takich brzuchatek potraktować ulgowo i pozwolić np pod sklepem zaparkowć na miejscach dla inwalidów, tylko ze względu na fakt że te miejsca są zazwyczaj szersze i łatwiej by było wsiąść/wysiąść.
    Od jakiegoś czasu zauważyłam że pod niektórymi supermarketami w Krakowie obok miejsc dla inwalidów pojawiły się miejsca dla matki z dzieckiem. Pomysł super - wie kto wyciągał dziecko z fotelikiem z auta, albo uprawiał gimnastykę artystyczną na wysokim poziomie, żeby zapiąć dziecku pasy w foteliku przy tylko "uchylonych" drzwiach. Myślę, że takie miejsca mogą być wykorzystywane równie dobrze przez matkę z dzieckiem w brzuchu:tak:.
    Poza tym zgadzam się z beata26, że wolałabym miejsca w tramwaju czy autobusie dla ciężarnych niż specjalne miejsca parkingowe.

5. Beti1986

Beti1986 Fanka BB :)

w autobusach i tramwajach zawsze sa miejsca dla ciezarnych:) sa oznaczone specjalnym znaczkiem kobiety z brzuszkiem.
    ja uwazam, ze takie miejsca bylyby pzydatne. ja jezdzialam cala ciaze autem i czasem psioczylam, ze nie moge miejsca znalezc albo musze daleko isc:) to tak jak miejsca parkongowe dla rodzin z dziecmi. te powinny byc wszedzie tak jak pod tesco!

6. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

beti1986 rzeczywiście są takie miejsca ale zazwyczaj zajęte :( a jak kiedyś w olsztynie zwróciłam uwagę to zostałam wyśmiana...

7. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

pomysł zupełnie bez sensu, ciężarna czyli chora??? Czy co bo nie jarzę. Jak kobita się źle czuje to niech siedzi w domu skoro parę metrów więcej spaceru to już problem. Podzielam jednak zdanie ,że speclajne miejsca dla matek z dziećmi to już fajna sprawa. Jeśli jednak miałyby te miejsca "zabrać" przydział dla inwalidów to nie dziękuję. Postoję, im bardziej się przydadzą :tak:

8. magduska81

magduska81 Aktywna w BB

W ciąży jeździłam od początku autem i nie było większych problemów z parkingiem, ale gdy już pojawiło się dziecko to dopiero jest maraton z wysiadaniem i wsiadaniem do auta z dzieckiem w foteliku na początku, albo zapinaniem go w pasy przy 20 cm szerokości między autami.
    Pomysł na parking dla matki z dzieckiem bardziej mi odpowiada i niejednokrotnie z niego korzystałam. A co do kobiet w ciąży to tylko raz mnie ktoś przepuścił w kolejce i był to mężczyzna. A tak niestety musiałam sobie radzić sama i torować droge do kasy pod obstrzałem nie za bardzo sympatycznych spojrzeń:)
    Kiedyś było coś takiego jak pierwszeństwo matki z dzieckiem w kolejce, a teraz stój matko z niemowlakiem i czekaj aż ci nogi w t..... wlezą z często rozkrzyczanym dzieciakiem a taka nastolatka czy schorowana staruszka wpadnie na pomysł by cię przepuścić do lekarza. Tak mi się nasunęło gdy czekając ok 2 godziny w kolejce do lekarza z moim rozbrykanym dzieckiem, czekała obok matka z góra 3 mc niemowlakiem i żadna przemiła staruszka ani matka starszego dziecka nie wpadła na pomysł by przepuścić tą dziewczynę która musiała nieźle się nagimnastykować by zabawić to maleństwo.Koniec był taki że po ok godzinie maluch już zaczynał nieźle marudzić no ale na szczęście kolejka wreszcie do nich doszła.To tak a propos każda z nas jest lub będzie matką i o nas zależy czy te po nas będą miały łatwiej, czy damy przykład dzieciom że nie tylko ty synku ustąp miejsca ale córka również czy to staruszce czy ciężarnej...nie tylko w autobusie.

9. niemamniku11

niemamniku11 Początkująca w BB

Bezsensowny pomysł. Ciąża to nie choroba :no:

10. reklama
  11. little.bee

little.bee Zaciekawiona BB

Pierwsze, co muszę napisać to to, że słowo "ciężarówka" używane jako określenie dla kobiety w ciąży wydaje mi się bardzo niestosowne, a nawet nieco obraźliwe...Ja rozumiem, że to żart itp, ale nie...to, że oczekuję dziecka, nie czyni mnie pojazdem transportowym, dajcie spokój...
    I co do poruszanego przez Ciebie tematu..uważam, że jeśli ktoś chce mi ułatwić życie nie jest powodem, żebym się obrażała, czy też czuła się dyskryminowana...powtórzę: dajcie spokój...
    Pozdrawiam :)

12. tosziba

tosziba Aktywna w BB

dziwny pomysl jak dla mnie

Poleć forum