reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Parowki

mama miniusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Listopad 2005
Postów
40
Chcialabym sie dowiedziec od jakiego miesiaca,dawalyscie dzieciom parowki.Moj maly ma 8 miesiecy i ostatnio przy sniadaniu dalam mu kawaleczek parowki,reakcja byla bardzo pozytywna,zjadl ze smakiem i chcial jeszcze.Prosze o odpowiedzi:)
 
reklama
Cześć,

Moja córeczka ma 10 miesięcy i już też je paróweczki:) Zaczęłam jej dawać tak od 9 miesiąca, ale nie miała jeszcze wtedy ząbków więc to było tak sporadycznie. Teraz ma dwa ząbki i od czasu do czasu zje na śniadanie Parówe, a nawet dwie:) Ja kupuje parówki cielęce na wagę normalnie w sprawdzonym sklepie mięsnym. Własciwie mała na sniadanie zazwyczaj zajada się kaszką, ale ostatnio zaczynam już częściej dawać jej coś innego. Poza tym gotuje jej zupki, a w nich też jest dużo mięska i wolę z tym nie przesadzać ;) Ale myslę, że jak małemu smakuje to pewnie, że można mu dać, stopniowo, żeby nie od razu za dużo i najlepiej rano, bo jakby sie coś po nich dzialo to w dzień ;D

 
Dziękuje za odpowiedz,będziemy dalej eksperymentowac z paróweczkami,jeśli dalej będą mu tak smakowały jak do tej pory ;D
 
Ja słyszałam ze do 2 roku zycia dziecko nei moze dostawac parówek ::)
Więc nie wiem. JA nei daje Olkowi
 
Witam.Ja nie tylko słyszałam,tak jak EWA26,ale i czytałam wypowiedzi specjalistów,ze do 2 roku życia dziecku absolutnie nie powinno podawać się parówek,nawet tych z atestem.Dlatego tez nie daje i nie mam w planie.
 
Kurcze nie wiedziałam o tym, a gdzie takie coś wyczytałaś? Moja mała narazie bardzo zadko je parówki, ale bardzo jej smakują jak juz je. A powiedzcie dziewczyny jak urozmaicacie diete 11 miesięcznego dziecka?? Milenka je na śniadanie kaszke z jabłkami albo z bananem itp potem je obiadek zazwyczaj sloiczek domowej zupki z mięskiem, a pod wieczór znowu dostaje kaszkę, albo deserek. W cągu dnia dostaje chrupki kukurydziane, biszkopty, herbatke albo soczek. No i butla na noc ;D W jeden dzien w tygodniu , jak jestem rano w domu dawałam małej właśnie parówke, no ale nie wiem w takim razie czy to był dobry pomysł. A co wy dajecie dzieciakom? jak to można urozmaicic? Bo moja Milusia waży juz niecałe 12 kg (bez paru gramów :D) i generalnie jest duża, więc też nie chciałabym przesadzać.

 
Myślę, że nie ma co przesadzać - jesli dziecku nic nie jest to dlaczego od czasu do czasu nie może zjeść parówki. Mati ma 16m i je paróweczki gdzieś od 5-6 miesięcy, tez bardzo je lubi a ja mu nie odmawiam.

Pozdrawiam
Basia
 
reklama

takie gadanie...teraz moda jest na to ze parowki sa be itd. ale ja uwazam ze skoro dziecku nic nie jest to mozna dac...ja jadlam w dziecinstwie i nie umarlam, tylko kwestia tego od kiedy mozna....myslalam ze gdzies od roku, a widze ze Wy macie juz jakies doswiadczenia z paromiesiecznymi dziecmi.....ja poczekam az mojemu "gadowi" zeby wyrosna ;)
 
Do góry