reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary polsko zagraniczne mieszkajace za granica

oj szkoda, że tak rzadko tu ostatnio zaglądałam, Asiu jeśli jeszcze tu wpadasz to powiem Ci tylko że faktycznie jako samotna matka tutaj masz pełną ochronę, dostajesz zasiłek chyba 225eu tygodniowo, oprócz tego możesz pracować do 16godzin tygodniowo i jeśli zarobek nie przekr.200eu to wciaz Ci zasiłek płacą, oprócz tego masz dodatek do czynszu-80% aż do momentu kiedy dostaniesz mieszkanie socjalne, płacą także za rachunki a zimą nawet opał dostaniesz także no żadnego nawet porównania nie ma do Polski ale nie jestem pewna czy warunkiem nie jest przepracowanie 2 lat w Irlandnii lub posiadanie statusu rezydenta a więc takze przebywanie tutaj min.2 lata.
 
reklama
Asiu warunkiem dostania cz3gokolwiek tutaj jest niestety minimum 2 lata przepracowane albo status rezydenta inaczej nic się nie należy. Kiedyś było łatwiej teraz niestety na duże bezrobocie nawet mając status rezydenta ciężko jest cokolwiek dostać. Co nie zmienia faktu że i tak moim zdaniem jest tu dużo łatwiej żyć niż w Polsce.
 
Mój mąż jest grekiem a ja mieszkam 10 lat w Grecji a ponad 7 lat jestem mężatką mam grecki dowód bo po 5 latach małżenstwa z grekiem tutaj mozna starac sie o greckie obywatelstwo więc teraz mam i polskie i greckie Pozdrawiam wszystkie mamy za granicą
 
najlatwiej bedzie ci sie dowiedziec o wszelkie informacje zwiazane z polskim paszportem, jezeli po prostu zadzwonisz do polskiego konsulatu w londynie :)
 
Poszukuję osób (wszelkich narodowości, w tym Polaków; mieszkających w kraju i za granicą, bedących w różnego rodzaju związkach z partnerem/ką), które byłyby tak uprzejme i wzięły udział w tym badaniu on-line:

cross-cultural (WERSJA W JĘZYKU POLSKIM)

Cross-cultural study (WERSJA DLA TYCH, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC PRZECIWKO WYPEŁNIANIU PO ANGIELSKU)

Język wypełnienia nie ma znaczenia:)

Sczególnie cenne są dla mnie związki osób różnej narodowości (ale nie tylko!):-D

Badanie jest podstawą mojej pracy magisterskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

I... BAAAARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za pomoc!
 
reklama
Do góry