reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pasta z fluorem

Nam dentystka powiedziała, że podstawa u małych dzieci to regularne mycie zębów i to najlepiej pastą Elmex (tą z myszką Elinką), a nie żadną smakową, kolorową.
Oczywiście unikanie słodyczy, zwłaszcza cukierków, które są twarde i dzieci często na nich kruszą sobie zęby gryzac je, a jak już dziecko zje coś słodkiego to dobrze jest potem umyć mu zęby. Wiadomo, nie zawsze ma się taką możliwość, bo nikt nie nosi ze sobą szczoteczki do zębów.
Ale tak jak napisała któraś wcześniej - to rodzice muszą uczyć dzieci dbałości o zęby i dawać im dobry przykład.
 
reklama
Nie wiem dlaczego ale elmex mi nie odpowiada, a teraz w ciąży to calkiem mam odruch wymiotny jak poczuje ten smak. moze to się zmieni jak maleństwo bedzie na swiecie :)
 
reklama
Do góry