reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pasty do ząbków! Szczoteczki!

mamakubusia85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Luty 2009
Postów
259
Stanowczo odradzam Colodent, ma lekko miętowy smak który wielu dzieciom nie odpowiada, niestety byla to nasza pierwsza pasta, na drugi dzien musialam kupic nowa bo moj synek stanowczo odmawial mycia zebow! Zakup Bobini byl strzalem w dzisiatke. Moge rowniez polecic Signal. obie pasty maja ladne, kolorowe tubki, ktore podobaja sie Kubie. Probowalam tez Ziajki (magiczna pasta), fajna ale musialam Kube namowic do jej sprobowania. Od poczatku zuywamy szczoteczek Oral-B Stagies. Polecam:-)
 
reklama
ja to nie pamietam ktora pasta byla pierwsza mojego syna...napewno byla to jakas owocowa...jednak szybko przeszlam na mietowa (colgate smiles) bo tamta to pochlanial...jak tylko nie widzialam to wsuwal ja...uwazam ze to bez sensu, zeby do slodkiego smaku pasty przyzwyczajac wiec kupilam mietowa....synek myje i nie ma problemu...fakt na poczatku zawsze dziwne miny tworzy ale jest ok..nie zdarzylo sie zeby z tego powodu nie chcial myc.... :)
 
my mamy szczoteczke Jordan 0-2lat. Przzydaje się bardzo, szczególnie podczas zabkowania. Lewcio ja wtedy namietnie gryzie:)
 
Witam :-)!
Ja myję ząbki mojemu synkowi pastą Colgate Smiles 0-2 lat, a używam do tego specjalnej silikonowej szczoteczki nakładanej na palec Canpol Babies.
A ostatnio pediatra kazała podawać mu Zymafluor w kropelkach, który podobno chroni ząbki przed próchnicą.
 
Witam! Zainteresowal mnie ten Zymafluor? Co to za preparat, w jakim celu stosuje sie go, czy po to aby zapobiegac prochnicy czy ja zatrzymac jej dzialanie?
 
Witam! Zainteresowal mnie ten Zymafluor? Co to za preparat, w jakim celu stosuje sie go, czy po to aby zapobiegac prochnicy czy ja zatrzymac jej dzialanie?

Zymafluor stosuje się u dzieci od 6 miesiąca do 13-14 roku życia (tzn.do wyrznięcia się drugiego trzonowca), aby zapobiegać próchnicy. Powinien być podawany regularnie przez co najmniej 200-250 dni w roku. Ale tylko po konsultacji z lekarzem!!! :tak: Lek ten wydawany jest bez recepty i występuje w postaci tabletek do ssania (dla dzieci starszych) oraz kropli (dla dzieci młodszych).
Ja za 20 ml buteleczkę kropli zapłaciłam ok.27 zł.
 
reklama
Mój syn ma szczoteczkę z colgate, taka malutka niebieska, dokłądnej nazwy nie pamiętam.
A pastę do zębów z ZIAJKI od pierwszego ząbka.
Jak na razie nie mam zastrzeżeń, powoli uczę syna myć samemu ząbki, chociaż to nie takie łatwe ;-)
 
Do góry