reklama

Paszport lub dowód dla niepełnoletniego dziecka??

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez eve19, 30 Październik 2010.

1. eve19

eve19 Mama Wiki i Simona

Ja mam takie pytanie w związku z sprawą mojej mamy ponieważ jest po rozwodzie 11lat i chciałaby wyrobić bratu dokument aby mógł wyjechać za granice.Tylko,że mój ojciec jest nie uchwytny więc jak to jest z tą sprawą w sądzie o wydanie takich dokumentów i czy moja mama ma szanse uzyskac te dokumenty nawet gdy mój ojciec się nie stawi na rozprawe??prosze o odpowiedz to dla mnie bardzo ważne z góry dziękuje ;-)

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Oczywiscie. Fakt, ze ojciec się nie stawi nie ma znaczenia. Czy Pani Mama zna adres ojca dziecka?

3. reklama
  4. eve19

eve19 Mama Wiki i Simona

Właśnie tu jest probem ponieważ nikt nie wie jaki on ma obecnie adres oprócz tego wiadomo tylko ,że przebywa w swoim mieście ale więcej nic ponieważ wyprowadził się od mojej macochy.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nalezy zatem wystąpić o ustanowienie kuratora dla nieznanego zmmiejsca pobytu i to on bedzie reprezentował ojca dziecka w czasie postępowania. Kuratora ustanawia sąd. To prosta procedura, która nieco tylko wydłuża postępowanie.

6. eve19

eve19 Mama Wiki i Simona

Bardzo dziękuje za udzielenie mi informacji,a czy takie postępowanie może długo trwać?

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie ma reguły. Wiele zalezy od obłożenia sądu. Zwykle jest to kilka miesięcy.

8. eve19

eve19 Mama Wiki i Simona

Bardzo dziekuje Pani za odpowiedz.

Poleć forum