reklama

Paszport niemiecki

Temat na forum 'Mamy z Niemiec' rozpoczęty przez Owca28, 18 Sierpień 2008.

1. Owca28

Owca28 Fanka BB :)

witam mam pytanko skonczyl mi sie 2 lata temu paszport niemiecki
    mieszkam w polsce i chcialabym znow go odnowic zeby byl wazny ...
    ale nie wiem dokad sie udac najblizej mam do ambasady do wroclawia czy moglabym to zalatwic np w berlinie? jakie papiery sa potrzebne ile sie czeka itp...
    jak ktos moze mi pomoc to prosze napiszcie...
    i czy dzieci oraz maz dostana po mnie obywatelstwo odrazu czy po jakims czasie jak to jest??
    dziekuje ...

2. venety

venety Początkująca w BB

Nie wiem czy paszport wyrobia ci we Wroclawiu,wiekszosc osob przyjezdrzala wyrabiac do Opola.W Niemczech wyrabiaja tylko jak masz tam staly meldunek.Potrzebujesz nowy dowod osobisty(oraz kopie stron z osobistymi danymi i adresem zameldowania)2 zdjecia paszportowe,wniosek do wypelnienia dostajesz na miejscu,dokument stwierdzajacy obywatelstwo(staatsangehorigkeitsausweis)w orginale i kopie.(sprawdz czy masz stat wazny, jak nie bedziesz musiala wyrobic nowy)Akt urodzenia dziecka ,slubu orginaly + kopie podaje nr telefonow Opole vicekonsulat 0774025170,ul.Strzelcow Bytomskich 11,otwarte od poniedzialku do piatku 8.30-11.30 ,Konsulat generalny ew Wroclawiu 0713772723 najlepiej jak bys zadzwonila sie jeszcze dowiedziec bo moglo sie cos pozmieniac pozdrawiam pa.

3. reklama
  4. venety

venety Początkująca w BB

trzeka sie 3 miesiace

5. Owca28

Venety dziekuje za odpowiedz dzis dzwonilam do konsulatu do wroclawia i juz wiem co i jak dzieki

6. venety

venety Początkująca w BB

Masz sliczne dzieciatka ja jeszcze musze poczekac z 7 tc

7. Owca28

dziekuje sliczne sa ale jakie lobuzy hihi
    gratulacje zobaczysz szybko zleci i tez bedziesz zaraz miala swojego bobaska
    pozdrawiam:-)

8. Owca28

mam jeszcze jedno pytanko mam wszystkie dokumenty i ten potwierdzajacy obywatelstwo takze lecz pisze na nim ze wazny byl do maja 2008 i teraz juz jest nie wazny wiec co mam zrobic dokad sie udac zeby moc to wyrobic lub przedluzyc???

9. Emilia90

Emilia90 Początkująca w BB

Witam,
    chciała bym wyrobic sobie paszport niemiecki jest jeden problem sztat juz przepadł i do tego jeszcze na tym sztacie widnieje osoba zmarła..mam pytanie czy trzeba zawiesc paszport niemiecki do konsulatu z aktem zgonu

10. reklama
  11. biedronia78

biedronia78 Początkująca w BB

Witam serdecznie. Owca jestem tu nową osobą, poczytałam trochę forum i wiem, że już jesteś w Niemczech. Napisz proszę jak poradziłaś sobie z problemem nieważnosci dokumentu potwierdzajcego obywatelstwo, bo ja też ostatnio dużo myślę o wyjeździe do Niemiec ale dokument potwierdzający obywatelstwo utracił ważnośc.

12. kama

kama Fanka BB :)

z tego co mi wiadomo to staatsangehörigkeit mimo ze np mial date do 2008 nadal jest wazny i uznawany,ja mialam taki jak wyrabialam tutaj dowod i przyjeli go ,teraz dalam sobie odnowic i dostalam bezterminowy

Poleć forum