reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Paszport niemiecki

Owca28

Fanka BB :)
Miasto
DE
Rozwiązania
0
witam mam pytanko skonczyl mi sie 2 lata temu paszport niemiecki
mieszkam w polsce i chcialabym znow go odnowic zeby byl wazny ...
ale nie wiem dokad sie udac najblizej mam do ambasady do wroclawia czy moglabym to zalatwic np w berlinie? jakie papiery sa potrzebne ile sie czeka itp...
jak ktos moze mi pomoc to prosze napiszcie...
i czy dzieci oraz maz dostana po mnie obywatelstwo odrazu czy po jakims czasie jak to jest??
dziekuje ...

reklama
Rozwiązania
0
Nie wiem czy paszport wyrobia ci we Wroclawiu,wiekszosc osob przyjezdrzala wyrabiac do Opola.W Niemczech wyrabiaja tylko jak masz tam staly meldunek.Potrzebujesz nowy dowod osobisty(oraz kopie stron z osobistymi danymi i adresem zameldowania)2 zdjecia paszportowe,wniosek do wypelnienia dostajesz na miejscu,dokument stwierdzajacy obywatelstwo(staatsangehorigkeitsausweis)w orginale i kopie.(sprawdz czy masz stat wazny, jak nie bedziesz musiala wyrobic nowy)Akt urodzenia dziecka ,slubu orginaly + kopie podaje nr telefonow Opole vicekonsulat 0774025170,ul.Strzelcow Bytomskich 11,otwarte od poniedzialku do piatku 8.30-11.30 ,Konsulat generalny ew Wroclawiu 0713772723 najlepiej jak bys zadzwonila sie jeszcze dowiedziec bo moglo sie cos pozmieniac pozdrawiam pa.

Owca28

Miasto
DE
Rozwiązania
0
Venety dziekuje za odpowiedz dzis dzwonilam do konsulatu do wroclawia i juz wiem co i jak dzieki

Owca28

Miasto
DE
Rozwiązania
0
mam jeszcze jedno pytanko mam wszystkie dokumenty i ten potwierdzajacy obywatelstwo takze lecz pisze na nim ze wazny byl do maja 2008 i teraz juz jest nie wazny wiec co mam zrobic dokad sie udac zeby moc to wyrobic lub przedluzyc???

Rozwiązania
0
Witam,
chciała bym wyrobic sobie paszport niemiecki jest jeden problem sztat juz przepadł i do tego jeszcze na tym sztacie widnieje osoba zmarła..mam pytanie czy trzeba zawiesc paszport niemiecki do konsulatu z aktem zgonu

Rozwiązania
0
Witam serdecznie. Owca jestem tu nową osobą, poczytałam trochę forum i wiem, że już jesteś w Niemczech. Napisz proszę jak poradziłaś sobie z problemem nieważnosci dokumentu potwierdzajcego obywatelstwo, bo ja też ostatnio dużo myślę o wyjeździe do Niemiec ale dokument potwierdzający obywatelstwo utracił ważnośc.

reklama

kama

Rozwiązania
0
z tego co mi wiadomo to staatsangehörigkeit mimo ze np mial date do 2008 nadal jest wazny i uznawany,ja mialam taki jak wyrabialam tutaj dowod i przyjeli go ,teraz dalam sobie odnowic i dostalam bezterminowy

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry