reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paszport niemiecki

Owca28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Grudzień 2007
Postów
7 919
Miasto
DE
witam mam pytanko skonczyl mi sie 2 lata temu paszport niemiecki
mieszkam w polsce i chcialabym znow go odnowic zeby byl wazny ...
ale nie wiem dokad sie udac najblizej mam do ambasady do wroclawia czy moglabym to zalatwic np w berlinie? jakie papiery sa potrzebne ile sie czeka itp...
jak ktos moze mi pomoc to prosze napiszcie...
i czy dzieci oraz maz dostana po mnie obywatelstwo odrazu czy po jakims czasie jak to jest??
dziekuje ...
 
reklama
Nie wiem czy paszport wyrobia ci we Wroclawiu,wiekszosc osob przyjezdrzala wyrabiac do Opola.W Niemczech wyrabiaja tylko jak masz tam staly meldunek.Potrzebujesz nowy dowod osobisty(oraz kopie stron z osobistymi danymi i adresem zameldowania)2 zdjecia paszportowe,wniosek do wypelnienia dostajesz na miejscu,dokument stwierdzajacy obywatelstwo(staatsangehorigkeitsausweis)w orginale i kopie.(sprawdz czy masz stat wazny, jak nie bedziesz musiala wyrobic nowy)Akt urodzenia dziecka ,slubu orginaly + kopie podaje nr telefonow Opole vicekonsulat 0774025170,ul.Strzelcow Bytomskich 11,otwarte od poniedzialku do piatku 8.30-11.30 ,Konsulat generalny ew Wroclawiu 0713772723 najlepiej jak bys zadzwonila sie jeszcze dowiedziec bo moglo sie cos pozmieniac pozdrawiam pa.
 
mam jeszcze jedno pytanko mam wszystkie dokumenty i ten potwierdzajacy obywatelstwo takze lecz pisze na nim ze wazny byl do maja 2008 i teraz juz jest nie wazny wiec co mam zrobic dokad sie udac zeby moc to wyrobic lub przedluzyc???
 
Witam,
chciała bym wyrobic sobie paszport niemiecki jest jeden problem sztat juz przepadł i do tego jeszcze na tym sztacie widnieje osoba zmarła..mam pytanie czy trzeba zawiesc paszport niemiecki do konsulatu z aktem zgonu
 
Witam serdecznie. Owca jestem tu nową osobą, poczytałam trochę forum i wiem, że już jesteś w Niemczech. Napisz proszę jak poradziłaś sobie z problemem nieważnosci dokumentu potwierdzajcego obywatelstwo, bo ja też ostatnio dużo myślę o wyjeździe do Niemiec ale dokument potwierdzający obywatelstwo utracił ważnośc.
 
reklama
z tego co mi wiadomo to staatsangehörigkeit mimo ze np mial date do 2008 nadal jest wazny i uznawany,ja mialam taki jak wyrabialam tutaj dowod i przyjeli go ,teraz dalam sobie odnowic i dostalam bezterminowy
 
Do góry