reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Patologia ciazy- nadciśnienie tętnicze

Aiclorak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2017
Postów
21
Miasto
Wrocław
Witam,
Mam do Was pytanie. Być może któraś z Was przeszła podobne piekło i będzie mogła mi coś podpowiedzieć.
Zacznę od tego że jestem w ciąży w 17tc 4d, według BMI jestem otyla (wiem że mam nadwagę ale nie odbieram tego jako otyłość - dla przykładu przy 162 cm i wadze 70 kg nosiłam rozmiar XS/s. Jestem aktywna sportowo osoba itd.) przed ciąża nie miałam problemów z nadciśnieniem. Problemy się pojawiły dopiero teraz w ciąży, przyczym mam też bardzo ciężka sytuację i wiele.stresow (pracę straciłam miesiąc przed zajściem w ciążę, starałam się o nową i akurat wyszła ciąża, oczywiście nie zostałam zatrudniona). Domyślam się ciśnienie mam zwiększone i przez ciążę i przez stres. W każdym bądź razie lekarz prywatnie polecił mi abym udała się na patologie ciąży, przepisał mi dopegyt. Po leku ciśnienie trzymam w normie tzn najczęściej max do 130/80, dwa.razy w ciągu 2 tyg miałam 140/78. Zgodnie z zaleceniem poszłam do szpitala, w pierwszym szpitalu na Chałubińskiego we Wrocławiu po.3 godzinach czekania w rejestracji łaskawie Pancia wyszła i powiedziała że na patologie nie przyjmują ponieważ.nie ma.miejsc ani zresztą lekarza. I tak odesłala mnie i z 20 innych kobiet do innych szpitali. Pojechałam na Borowska tam.tez jakieś wielkie problemy ostatecznie na dzisiaj miałam umówiona wizytę u ginekologa aby potwierdził czy faktycznie mam być hospitalizowana czy też nie. Jest mi to bardzo nie na rękę ale dla zdrowia dziecka przecież pójdę do szpitala jak będzie to konieczne. Na tej wizycie poczułam jakbym.byla świeciem, poniżona do zera. Wizyta cała.trwala max 7 min a później z pół godziny dosłownie płakałam. Lekarz widząc kartę i wpis że nadciśnienie ciążowe zaczął mi wmawiać że z moją waga to nadciśnienie mam od dawna. I zaczął chamsko pytać 'i po co wogole pani tu przyszła', jako że jestem teraz bezrobotna to jeszcze zaczął komentować 'to Pani wogole nie studiuje? Nie jest na zasiłku? To co pani robi całe dnie?' następnie kazał mi się rozebrać i na fotel ale... Nagle zawołał dwóch studentów żeby popatrzyli na badanie. Mnie nawet nie zapytał czy można itd, naprawdę.to jest straszne uczucie leżeć na fotelu z rozwalonymi nogami przed łącznie 5 osobami... Na koniec już wychodzę a on ze jeszcze zapomniał o ciśnieniu. Gdzie wiadomo że po takiej akcji będzie wyższe. Ciśnienie3 razy mierzył student i mówi że cos ok 135/87 a lekarz wziął zmierzył jeszcze raz i tylko nie nie 142/92,.czyli hospitalizacja i skierowanie do szpitala ale nie do nas bo u nas nie ma miejsca. Zadzwoniłam na kamienskiego z pytaniem czy przyjmują z takim ciśnieniem i babka mnie uświadomila że zgodnie z nową ustawa musiałabym mieć takie ciśnienie 2 razy e ciągu godziny, ale oczywiście jeśli.przyjade to mnie przyjmą chociaż.ona sugeruje żebym.odpoczela w domu i się nie stresowala. Gdybym miała codziennie przez.kilka dni ciśnienie.wyzsze to wtedy mam przyjechać.

Teraz mam pytanie, czy mając ta nieszczsna patologie ciąży mogę rodzic w szpitalu prywatnym a którym nie ma.oddzialu patologi? Naprawdę jestem.gotowA zapłacić 6 tys za poród ale żeby był.on w normalnych warunkach, bez ponizania itd. To moja pierwsza ciąża a ja już teraz wiem póki co przynajmniej ze chyba też ostatnia.
Mam.jeszcze druga opcje -możliwość chodzenia prywatnie do ginekologa który jest również zastępca Ordynatora w szpitalu. Może jak taki.lekarz będzie prowadził moja ciążę to będzie inaczej patrzył w swoim szpitalu na pacjentke?
Proszę doradzcie mi, nie wiem czy to ja jestem jakąś nienormlna..
 
reklama
Ciężka sprawa lekarz prywatny pracujący w szpitalu jak najbardziej tak... tez leżałam BZ patologii traktowana w podobny sposób w Radomiu. Rodziłam w szpitalu prywatnym w Piasecznie świadczącym usługi na nfz wiec za poród nie płaciła znieczulenie bez żadnych problemów położna non stop przy tobie pokoje jednoosobowe to naprawdę cudowne miejsce..
Mąż przez trzy doby cały czas przy mnie doba płatna była 400 zł ale zapłaciła bym dużo więcej żeby nie czuć się jak śmieć w Radomskim szpitalu... kolejna ciąża tylko Piaseczno kolo Warszawy...
 
Ciężka decyzja [emoji46] Wiem jedno nadciśnienie w ciąży jest niebezpieczne ze względu na
Zatrucie ciążowe i tzw rzucawkę . Poczytaj trochę o tym. Ja obie ciąże z nadciśnieniem ciążowym i na dopegycie. Pierwsza ciąża problem pojawił się po połowie ciazy w drugiej trochę przed połowa. Obie ciąże zakończone cc. Pierwsza prawie w terminie szpital z powodu białka w moczu
Rano decyzja o cc z powodu braku postępu porodu i cieszę się że tak zadecydowano bo były już zielone wody i kto wie co byłoby za godzinkę lub dwie. Druga ciąża bardziej pilnowana póki się ciśnienie w miarę trzymało wystarczyły tabletki.dwa tygodnie przed terminem wizyta u gina ciśnienie 150/100 skierowanie do szpitala. I cieszę się bo w nocy ciśnienie poszło jeszcze wyżej (może to efekt szpitala) i szybkie cięcie.lekarz nawet się nie zastanawiał i ekspresowe cc.piec minut byłam na stole więc temat musiał być poważny.na szczęście z małym Było wszystko ok.
Co do szpitali i lekarzy wszystko zależy od tego na kogo trafisz.ja chodziłam na nfz nie narzekam.
Co do traktowania "swoich " prywatych pacjentów przez lekarza też bywa różnie. Ale pewnie lepiej być pacjentka Pana ordynatora niż nie. Zrób rozeznanie ,zbierz opinie i zadecyduj. Dla siebie i dla malucha

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
To jest szpital św. Anny w Piasecznie... co trzeba robić nic... ja jak że żelem rodzic a jestem z Radomia kolo 90 km od Piaseczna wsiadam w samochód zadzwoniłam do szpitala ze rodzeństwa jadę i będę za 40 min ba izbie czekali ba mnie od razu le jarzyn badanie krwi j bez problemu znieczulenie oddział nowy wszystko zadbane położna jedna tylko dla ciebie sala porodów tez pojedyncza... mała non stop przy mnie mąż ja trzymał... zero płacenia za poród rodzinny... potem dostaliśmy pokój dwuosobowy z swoją łazienka mąż był przy mnie i przy małej dzień i noc bardzo mi pomógł... po trzech dniach zapłaciliśmy 1200 zł za trzy doby za to ze mieliśmy swój pokój j mąż mogl być z nami i wróciliśmy do domu...
 
Ja rodziłam w mediciverze, poród droższy niż ten w Piasecznie, ale jestem mega zadowolona. Medicover ma patologie ciąży i dobry oddział neonatologiczny.
 
Do góry