reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Patryk - 27 HBD - 700gram - 33cm - 4 APG.

kochanie, trzymam z Was kciuki z calych sil i chcialabym przewinac czas do momentu,w ktorym zapomnicie o szpitalach i lekarzach...mlody bedzie biegal po plarzy i meczyl Cie o kolejnego wielkiego loda z bita smietana:-)
Wiem, ze tak sie stanie a teraz musisz byc silna i wierzyc w to tak jak my wszystkie
 
reklama
hej!
jestem po rozmowie z lekarzem...

Historia "tlenowa" - do 5 doby życia na respiratorze, potem CPAP do 14 doby życia, następnie znowu respirator do 22 dobry życia i od tamtej pory CPAP;

-konsultacja kardiologiczna kolejna wypadła bez zarzutów (dziś)
-retinopatii nadal nie stwierdzono na szczęście (dzis była kolejna konsultacja)
-punkty apg. 4 i to lekarze stwierdzają czy dają w rożnych minutach życia punkty czy tylko raz; a poza tym lekarz powiedział, że nadawanie punktów apg. takim wcześniakom to głupota bo wiadomo, że będą miały niskie punkty chociażby za samą wagę i wzrost;
-Patryś mój na zwiększonych tlenach ,ale radzi sobie nadal na CPAPie (co lekarz już w tym momencie uważa za cud)
-infekcja w płucach, albo wtórna (wtedy antybiotyki zadziałają i będzie dobrze), albo infekcja wirusowa (wtedy lekarz powiedział,że to ciężko się bardzo leczy i w sumie nie ma na to jakiegoś konkretnego skutecznego leku);
- mój Misio waży 1,580

ŻEBY TAK TYLKO INFEKCJA PRZESZŁA I ŻEBY CHCIAŁ ODDYCHAĆ JUŻ SAM.... :(
 
Punktów apgar nie przydziela się za wagę i wzrost. Natomiast za oddech, bicie serduszka, zabarwienie skóry, napięcie mięśni i reakcję na zabiegi, zwłaszcza na odśluzowywanie noska.

Skala Apgar – Wikipedia, wolna encyklopedia
Punkty powinno się przyznawać w 1, 5 i 10 minucie życia. I nie jest prawdą, że nie ma sensu oceniać wcześniaków, bo dzięki temu można w pewnien sposób przewidzieć odrobinkę rokowania.

Ile mały ma tlenu na cepapie?
A infekcję czy bakteryja czy wirusowa, można sprawdzić, tylko trzeba by krew pobrać na odpowiednie badania i podłoża w laboratorium.

A poza tym a włąściwie to po pierwsze - to silnego masz maucha i naprawdę dużo was ominęło. Zdrówka!
A gdzie leżycie?
 
Chciałam napisać to co Agata:)
Przeciez wystarczy zrobic morfologię z rozmazem i CRP i już wiadomo czy bakterie czy wirusy.
hm...hm..
Waha b ładna, pewnie teraz bedzie przybierał mniej bo podaż płynów bedzie niższa ze wzglęu na chorobę.
Oddechowo - super że ciągle CPAP.

Kciuki za mlutkiego
 
Tlen faktycznie dość wysoki ale myślę, że to przez infekcję, jak infekcja będzie ustepować to i wydolność oddechowa się polepszy i nie będzie potrzeba tyle tlenu.
 
dzwoniłam właśnie przed chwilą do Kliniki, rozmawiałam z lekarzem.
Zdjęcie rentgenowskie dużo lepsze niż przed wczoraj choć i tak nadal nie jest rewelacyjne.
Radzi sobie nadal na CPAPie i ominęło Go podłączenie do respiratora.
Jest lepiej więc leki zadziałały. Czekamy na dalszą poprawę.
:)
 
reklama
Do góry