reklama

patrzenie na dziecko od tyłu

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez moniasg, 23 Wrzesień 2010.

1. moniasg

moniasg Początkująca w BB

Witam
    Moja mała ma 5 miesięcy i ciągle słyszę że nie można na na leżące dziecko patrzeć od tyłu, zza głowy. Czy któraś z was wie może dlaczego?? Zdarza nam się podchodzić do małej od tyłu, a poza tym mała sama wygina się i zagląda co tam za nią się dzieje.

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

też to słyszałam ale już nie pamiętam dlaczego:). Chyba chodziło o coś związanego z oczkami

3. reklama
  4. mama&tata

mama&tata Początkująca w BB

chyba kiedys był to taki przesąd że dzicko może mieć zeza, ale z tego co wiem wiele dzieci tak robi, moja córcia jak była mała tez tak robiła i nic jej nie było więc chyba nie trzeba sie tym zbyt przejmować. Słyszałam tylko żemoże to być szkodliwe w przypadku napięcia mięśniowego ale na pewno wtedy pediatra by o tym poinformował

5. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

ja słyszałam od koleżanki że chodzi o kręgosłup a dokładnie o kark że sobie nadwyręża i coś z kręgami się może zrobić. Ile w tym prawdy? nie wiem.

6. umi2

umi2 Fanka BB :)

Wg ludzi starszych nie wolno zachodzic dziecka od tyłu zeby nie zrobiło jakiegos zeza czy cos w tym stylu. Takie zachodzenia ma niby spowoowć ze dziecko które by zrobiło tego zeza i wystraszyło sie, miałoby tego zeza juz na zawsze. Troche pogmatwane ale chyba kazdy wie o co chodzi... Kolejny przesąd

7. moniasg

moniasg Początkująca w BB

Dzięki dziewczyny, tak też myślałam że to kolejny przesąd :-) ale potrzebowałam potwierdzenia ;-)
    pozdrawiam

Poleć forum