reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pawełek 29 TC 1100g 39cm

Madzia2808

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Luty 2010
Postów
30
Miasto
Augustów
witam wszystkie mamy wcześniaków! 5 grudnia 2009 przyszedł na świat mój synek Pawełek. a zaczęlo się to wszystko w domu. najpierw odeszły wody potem silne krwawienie szpital i decyzja - cesarka. na początku lekarz powiedzial że może nie przeżyć. jak się urodził usłyszalam najpiękniejszy dźwięk - placz mojego synka to oznaczalo że zyje. potem było już gorzej, lekarze musieli go podłączyć do respiratora ( 26 dni ), najgorzej było na 3 dobę, dostal silnego zapalenia otrzewnej i wylew dokomorowy spadała temperatura ciała po prostu lekarze nie dawali mu żadnych szans - to był najgorszy moment mojego życia. Na szczęście wyszedl z tego :) potem jeszcze wdało się zapalenie pluc, bezdechy, wodogłowie i retinopatia 3 stopnia. na oczka trzeba bylo zrobić zabieg laseroterapii ( mieliśmy go tydzień temu). nie wiem skąd ja wzielam na to wszystko siły... teraz od 3 dni nareszcie jestesmy w domku, moj synek to dzielny i silny facet:)
teraz czekaja nas kontrole i rehailitacja, ale najwazniejsze ze nasz skarb zyje i musimy byc silni dla niego.
jest bardzo ślicznym i spokojnym dzieckiem!
miejmy nadzieje że wszystko sie ulozy i bedzie wszystko ok.
 
reklama
Witaj Madziu.....w gronie Wcześniakowych Mam....ciesze sie ,ze Synek juz w domu....moja Gosia równiez urodziła sie przez cc w 29 hbd....wazyła 605g / 30cm....dzis jest zdrowym urwisem.....
życze duzo zdrówka dla Pawełka i wielllle cierpliwosci dla Ciebie....no i zapraszam na gółwny wątek "pogaduchy wczesnych rodziców"....
Pozdrawiam
 
dziękuję Agnieszko za miłe słowa!
dzisiaj bylismy z Pawełkiem na kontroli oczu i na szczęście po zabiegu jest wszystko w porządku, retinopatia sie cofnęła. dla nas to ogromne szczęście. :)
 
witam. wczoraj byliśmy na kontrolnym badaniu słuchu. mimo że to badanie nic nie boli, dla Pawełka nie podobalo sie ze cos ma w uszku i bardzo się buntowal. prawie po godzinie walki i prób udało się dokladnie zbadac uszka. na szczęście wszystko jest w porządku, maly słyszy i jest wszystko ok:)
bardzo sie z tego cieszymy, wiemy że jeszcze długa droga przed nami ale malymi kroczkami do przodu. wczoraj tez go zważyłam i sie okazało ze bardzo ładnie przybiera na wadze, w ubranku ważył 3480g- to bardzo duzo. pamiętam że jak wychodziliśmy ze szpitala 17 lutego to też w ubranku ważyl 2300g. bardzo się cieszymy...
 
Witam serdecznie..jestem również mamą wcześniaka 29 tc...teraz Maria skończyła 2 latka i nikt by nie powiedział że jest wcześniakiemm...piszę z ciekawości ponieważ ja pamiętam, że jak byliśmy na badaniu słuchu to Marysia musiała spać na tym badaniu a to nie było łatwe uśpić na zawołanie...co my sie namęczyliśmy aż padła!!!a tu co piszesz to sysnuś chyba nie spał podczas badania???
Duzo zdrówka życzymy i jesacze trochę i zapomicie o wcześniactwie ...pozdarwiamy
 
Witamy,
ja rowniez jestem mama wczesniaka urodzonego w 28tyg z bardzo skomplikowanej ciazy blizniaczej, ktory wazyl 840gram i mial ledwo ponad 30 cm.
Wlasnie wczoraj obchodzil swoje 1 urodzinki, a w sobote szykuje sie mala imprezka ;))) Jest rozesmianym sloneczkiem, bardzo mocno stapajacym po ziemi. Dogonil rowiesnikow rozwojem fizycznym, natomiast wedlug lekarzy rozwoj psychologiczny ma okreslony na miesiac wyzej niz rowiesnicy !!! ;) - zywy okaz ze cuda sie zdarzaja.
Duzoooo zdrowka dla was i wytrwalosci, nie uniknione moze byc czaem ciezko szczegolnie w tych pierwszych tyg ale zawsze trzeba wtedy myslec jaka nagroda na nas czeka. Jak powiada moja siostra nic w zyciu nie dzieje sie z przypadku :)
pozdrawiamy i czekamy na dalsze wiadomosci


P.S. Zawsze sluze rada :)))


[video=youtube;OGmnyMDmMoQ]http://www.youtube.com/watch?v=OGmnyMDmMoQ[/video]
 
witajcie dziewczyny! wczoraj przeszlismy mały maraton po poradniach i powiem wam ze maly Pawełek jest bardzo silny i dzielny:) najpierw mieliśmy kontrole u okulisty, po zabiegu oczka ładnie się zagoiły, jest wszystko w porządku i następna kontrola jak Pawełek skończy roczek:)....
druga wizyta u kardiologa - ekg wyszlo super:-), serduszko tez bardzo ładnie bije i wygląda na to że wszystko jest w porządku, jeszcze dla pewności jestesmy umowieni na echo serduszka na maj....
ostatnia wizyta u neurologa. pani doktor powiedziala ze na swoj wiek korygowany (1miesiac) to dobrze się rozwija, głowka jest prawidłowa, nic niepokojącego nie widzi, dostaliśmy skierowanie na usg głowki i rehabilitację...
tak więc wszystko idzie ku dobremu:-D....bardzo jestesmy szczęsliwi:-)...
pozdrawiam wszystkie mamusie i wszystkich wczersniaczków!
wiara i nadzieja czynia cuda!!!
 
reklama
witajcie! no niestety dla nas te świeta nie będa za wesole. wczoraj byłam u lekarza i sie okazalo że córa i synek mają zapalenie oskrzeli :-( i niestety świeta w domu sami! dobrze ze chociaż w domu a nie w szpitalu chociaż to jeszcze nic pewnego bo jutro mam isc na kontrole z Pawełkiem bo dla Natali powoli sie poprawia a poza tym ona jest starsza i moze wiecej lekow brac w domu... no i takie to święta u nas...
a dla was drodzy rodzice i kochane dzieciaczki życze zdrowych, rodzinnych Świąt Wielkiejnocy, smacznego jajka i mokrego dyngusa!!!
pozdrawiam!
 
Do góry