reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2008

CZARNA myslisz o 4 ? diabelki podpowiadaja?:-Dno i jak poszukiwanie pieska.W gazecie z Twojego miasta pewnie sa ogloszenia lub na necie,dzis pelno ogloszen zektos sprzeda lubb odda np yorka :tak:.
Z tym przedszkolem nie pomige,nie znam sie ale 3 mam kciuki :tak:.a szukam pracy ale nie mam co z dziecmi zrobic a aby z kims je zostawic to mi sie nie oplaca lub do jakiegos przedszkola 2 dac to tez masakrycznie kosztuje,Najlepiej by bylo isc jak moj wraca z pracy.

KAKA zgadzam sie z CZARNA ,zapytaj sie meza aby posiedzial z dziewczynkami sam w domu dluzej to napewno zmieni zdanie o az tak wielkiej rodzinie:-D.Super dzielna i duza siostre ma Ola :tak:.

MARMA ja wam nie chcialam tu pisac ale mam doslownie to samo,ja to bym do takiego osrodka Oliwke zamknela,bo serdecznie mam jej dosc.Ja to podejzewam ze napewno mam depresje lub nerwice,nawet do lekarza zapisalam sie na 14 grudnia bo serio nie wyrabiam.Dostaje dola z tego siedzenia w domu,wszstko mnie drazni,wystarczy cokolwiek co nie idzie po mojej mysli a juz wpadam w zlosc,a dzieci to mam ochote rozszarpac i nietety czasem im sie oberwie :-(,a pozniej mam wyrzuty sumienia ze zla matka jestem itp.Tez juz mam serdecznie wszystkiego dosc,deprecha na calego,Eh to sie wygadalam przynajmniej ale juz nawet to mi nie pomaga :-(
MILEGO DNIA
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marma a moze to ADHD? A moze Zespol Aspergera :-( Diagnoza psychologiczna to dobry pomysl, zwlaszcza, ze z Kacprem od poczatku pisalas, ze lobuz jest ;-) A na zdjeciach, zwlaszcza rycerskich, taki aniolek sie wydaje, diabelka w oczach nie widac:-p
 
Marma no to niezłą jazdę masz. U nas wymuszanie płaczem...osiwieć można. Może faktycznie ktoś z boku lepiej oceni co się dzieje.

U nas ciąg dalszy wymyślania prezentów do Mikołaja...i dalsze podziękowania dla Mini Mini za reklamy zabawek ehhhh

Dzisiaj mielismy isc na miedzyprzedszkolny konkur układania puzzli. Dzwoniła jakis czas temu wychowawczyni Hani czy moze Hania iść. Zgodziłam się. Wczoraj dzwonie wypytac o szczegóły a oni mi mówią ze sie nie zakwalifikowała bo brakuje jakiegos podpisu, i ze niby przedszkole nie wiedziało ze takowy potrzebny...Hania mi beczy bo ja nakręcałam na ten konkurs. Noż kur.... Wieczorem zrobiliśmy domowy konkurs układania puzzli. Wiadomo kto wygrał;-) Były nagrody i sie uspokoiła. ALe jak tak można dzieciom robić???
 
Marma może to faktycznie zespół Aspargera? dzieci moich dwóch koleżanek to mają. :tak:

Dorotka ano czasami takie głupie myśli i ochotki mnie nachodzą:-D:-D
A TY KOBIETO MARSZ TO PSYCHIATRY!!!!!!!!!!!!! czas pomyśleć o sobie, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!!!

Kaka normalnie aż mi szkoda Hanulki. Ja juz sie wycwaniłam i staram się nienakręcać dzieci co by później się nie zawiodły właśnie. Bo już też przechodziłam takie rozczarowania i rozpacz.
 
Dziewczyny zespół Aspargera to jest tzw. spektrum autyzmu. Kacper w żaden sposób nie wykazuje zachowań w tym kierunku. Jest kontaktowy i każdy z kim się spotykam uważa, że jest naprawdę grzecznym i super komunikatywnym dzieckiem. Problem to przedszkole. W domu owszem dokazuje, ale jak dziecko raz ma gorszy dzień i mam ochotę ukatrupić a raz. np. dziś to idealne dziecko. Nie mam go gdzie przenieść bo u nas są tylko dwa przedszkola. To drugie to państwowe i nie mam szans dostania się, dopiero w przyszłym roku. Myślałam o zabraniu z przedszkola ale psychologowie twierdzą, że to by dało tylko odwrotny skutek, bo po powrocie nie potrafiłby się już zupełnie odnaleźć w grupie. A tu zostaje jeszcze rok przedszkola i 6 latek do szkoły. ADHD też wykluczone. Jest tylko nadpobudliwy. Ze wszystkich testów wychodzi , że góruje nad rówieśnikami pod względem rozwojowym, natomiast jest kompletnie niedojrzały emocjonalnie. Zupełnie nieradzi sobie sam z sobą i swoimi emocjami.
 
Marma - wiem, ze to spektum autyzmu, sie psychologie w koncu konczylo ;-) Ale to zaburzenie zostalo nazwane dopiero pod koniec ubieglego wieku, wczesniej dzieci byly niegrzeczne po prostu. I z autyzmem ma troche tylko wspolnych elementow, jak drobizagowosc, duza umiejetnosc analizy, wlasnie takie niedostosowanie spoleczne i trudosci emocjonalne. A poza tym, inaczej niz w autyzmie, dzieci te sa bardzo inteligentne, maja zazwyczaj wysoki poziom IQ. Problemem jest zycie spoleczne i niezrozumienie otoczenia, na co reaguja agresja. A moze wlasnie pracowanie nad emocjami w ramach jakiejs terapii? Bo jak teraz sie zniecheci do dzieci, toozniej bedzie tylko gorzej....
 
Helo!
U nas ciąg dalszy podatków dochodowych, VAT'y do piatku i... ospa.
A ja chyba nie miałam - mama nie gwarantuje, chociaż ciągała mnie po zakaźnych i nic nie miałam. Może jakoś łagodnie przeszłam???
No w każdym razie pudła przytachałam do chałupy, Tuśce puszczam bajki i lecę z koksem. A jak się drukuje, to robię obiad.
Normalnie taka cudna karuzela, że człowiek dostaje małpiego rozumu od samego pędu spraw:tak::rofl2::-D

Marma a mam pytanie z innej beczki: jakie bajki Kacper ogląda?
Trina, Czarna nie narzekajcie na swoich przystojniaków? Wyrosną, wyrosną:tak:
Kaka dobrze, że wybrnęliście, bo takie numery, to zupełnie poniżej pasa:crazy:

Acai to jagoda z Brazylii, ma mnóstwo antyoksydantów i pijemy taką mieszankę z różnych owoców. Widzę kolosalną różnicę. Nawet takie durne bóle jak nadwrażliwa jedynka minęły. No i zupełnie odstawiłam Clarytine na alergie- zero egzem i swędzawek. A mój m się przestał skarżyć na bóle głowy. Coś w tym jest. Poszperajcie w googlach:tak:
 
Haj babencje:-) Sie ruch zrobil to i ja tez wpadam. U mnie stara bida. Dom, praca, szkola. Chorobsko i nas dopadlo, wiec sie leczymy, mam 2 tygodnie wolnego (juz tylko tydzien ;-)) wiec jesli to mozliwe staram sie poogarniac dom juz na swieta:rofl2: i nadgonic czas z dziecmi.
Stas ostatnio namietnie uklada puzzle, swoje opanowal do perfeksji, teraz zabiera sie za stare zosi 120 elementow, calych nie ulozy ale wczoraj prawie polowe dal rade, trudnosci mial z dwiatami , wiec dumna jestem :tak: Z mowa ciutke lepiej, ale jeszcze bardzo duzo mu brakuje do reszty jego grupy.

Dziewczyny nie obrazcie sie, ale jak czytam ze zamknelybyscie dzieci w jakims zakladzie to....:confused2:No prosze was...Marma ty pedagog, kobitka prawie ze po fachu takie rzeczy mowisz, rozumiem ze mozna miec dosyc, ale my jako dorosli czasami sobie nie radzimy a co dopiero dzieci maja powiedziec?

A ja jak czarna ostatnio mysli o 4 , ja zastanawiam sie nad 3...:-D
Fajne sa dzieci:-)I chociaz lobuzuja, choruja, nie daja sie wyspac , czasami marzymy o chwili spokoju nie wyobrazam sobie ze moglo by ich nie byc;-) A jeszcze jedno takie pyskate dlaczego nie:-D
Czas pokarze :-)

Evelajna kiedy czytalam o Acai, bardzo chwalili i ponoc dobre na rozne dolegliwosci. Moze sie skusze i nam kupie (slyszalam ze nawet pomaga schudnac;-) )
Uciekam do moich systemow binarnych:nerd: nie wiem po co mi to ale na jutro musze wiedziec co i jak:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na dobranoc zaglądam - jedyne chwile spokoju u mnie. A mózg już tak przepalony, że tylko coś miłego mnie kusi:-)
A tu Magda o systemie binarnym...
No to ja do googli...

Jeny:nerd: Magda, do czego Ci to będzie potrzebne?? Chociaż przyznam, że zegarek na rękę z systemem binarnym wygląda czadersko - wyobrażacie sobie, że ktoś Was pyta o godzinę, a Wy mu podsuwacie takie cudo:
220px-Binary_clock_samui_moon.jpg

Czaaad :cool2:

Dobra, lepiej już idę spać
 
Do góry